reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość zarodka na usg

rybka1989

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Marzec 2021
Postów
48
Cześć, może być ktoś mnie podbuduje, że jest ok. Byłam wczoraj na pierwszym usg, wg badania wychodził 5t 6d (dziś jest pierwszy dzień 7 tygodnia, czyli 6 skonczony). Na usg widoczny był pęcherzyk o wielkości 1 cm i ciałko żółte, natomiast zarodka najpierw nie było widać, a po chwili doktor wypatrzyła zarodek ok 1,2 mm. Powiedziała żeby za tydzień albo dwa powtórzyć usg. Czy takie wartości są w porządku? Ostatnia betę robiłam tydzień temu (był przyrost o 160 prc). Czy jest sens znowu zrobić betę?
 
reklama
Ja na wielkościach się nie znam ,co do bety możesz zrobic ,ale w takim tygodniu beta będzie bardzo wysoka , przynajmniej powinna być, a przyrost nie będzie o 60% , a czy lekarz zasugerował ze cos może byx nie tak ?? Dal tabletki czy cos ?
 
Lekarz powiedział że na tym etapie może nie być widać zarodka i ze dobrze ze jest pęcherzyk żółtkowy, bo wtedy zwykle zarodek sie pojawia. Dal receptę na progesteron, ale to jak poprosiłam bo i tak biorę że wskazania innego lekarza.
 
Cześć, może być ktoś mnie podbuduje, że jest ok. Byłam wczoraj na pierwszym usg, wg badania wychodził 5t 6d (dziś jest pierwszy dzień 7 tygodnia, czyli 6 skonczony). Na usg widoczny był pęcherzyk o wielkości 1 cm i ciałko żółte, natomiast zarodka najpierw nie było widać, a po chwili doktor wypatrzyła zarodek ok 1,2 mm. Powiedziała żeby za tydzień albo dwa powtórzyć usg. Czy takie wartości są w porządku? Ostatnia betę robiłam tydzień temu (był przyrost o 160 prc). Czy jest sens znowu zrobić betę?
Myślę, że nie masz się czym stresowac. Ja na pierwszym usg byłam w 6 tygodniu 1 dniu od OM i był widoczny tylko pęcherzyk. Lekarz kazał łykać kwas foliowy i wrócić za 10 dni. Na następnym Usg widziałam juz serduszko i maluch mial 2,88cm😘. Możliwe tez ze ciąża jest młodsza bo owulacja się przesunęła. Bądź dobrej myśli 😘
 
Dziękuję Dziewczyny, bardzo mi pomagają Wasze słowa. W przyszłym tygodniu pójdę na kolejne usg, mam nadzieję, że będzie dobrze
 
Dzięki wszystkim za odpowiedzi:) myślicie, że jest sens zrobić kolejne usg po 4 dniach, czy niewiele się zmieni i już jednak poczekać aż minie tydzień?
 
reklama
Na spokojnie, u niektórych jeszcze nie widać zarodka. Moj w 6+1 miał 0,41 cm. :) trzymam kciuki.
a wiesz może po jakim czasie jest już szansa na konkretne wymiary? Mam możliwość powtórzyć badanie po 4 albo po 7 dniach, z jednej strony nie mogę się doczekać, ale też nie chce iść, żeby nic nie zobaczyć:)
 
Do góry