reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielkość zarodka OM a USG

Martyna1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Marzec 2021
Postów
752
Witajcie, szukam chyba pocieszenia i ukojenia nerwów.. A więc tak.. jestem obecnie na samym początku ciąży. Wg OM jest to 8t2d, na pierwszym usg które było 2 tyg temu zarodek był wg usg na wielkości 5t5d, wg OM było wówczas 6t1d, więc rozbieżność była 3 dni, nie wzbudziło to mojego niepokoju..po dwóch tygodniach na wizycie okazało się jednak że rozbieżność jest większa wg Usg było 7t3d A wg OM 8t2d ( rozbieżność już 6 dni). Czy któraś z Was miała na początku takie sytuacje i wszystko skończyło się dobrze ? Zdaje sobie sprawę ze ciaza to nie matemtyka ale jednak martwi mnie wolniejszy wzrost zarodka, skoro ta rozbieżność się zwiększa. Wczoraj serduszko pięknie biło. Dodam jeszcze ze w dniu okresu moja beta wynosiła tylko 15, co sugerowalo ze jednak ciaza moze byc mlodsza , tylko skad ten wolniejszy wzrost. Z góry dziękuję ;)
 
reklama
Określenie ciąży z usg opiera się na pomiarze crl, wystarczy, że dziecko ustawi się inaczej i pomiar już będzie inny. Nie przejmuj się rozbieżnością, bo to często się zdarza, a najważniejsze jest to co lekarz mówi, jeżeli jest wszystko w porządku i dziecko się dobrze rozwija to nie ma powodów do zmartwień i stresu 🙂 u mnie na początku też były rozbieżności, od początku ciąża rozwija się prawidłowo - obecnie 18 tydzień 🙂
 
A wizyta była w tym samym miejscu u tego samego lekarza? Tak czy siak jak dziewczyny piszą - nie ma się co denerwować, u mnie też na początku były jakieś wahania, a później wszystko się wyrównało i dzisiaj zaczęłam 18 tc ;)
 
A wizyta była w tym samym miejscu u tego samego lekarza? Tak czy siak jak dziewczyny piszą - nie ma się co denerwować, u mnie też na początku były jakieś wahania, a później wszystko się wyrównało i dzisiaj zaczęłam 18 tc ;)
Tak była u tego samego lekarza na tym samym sprzęcie. Dziękuję za dobre słowo;)
 
Określenie ciąży z usg opiera się na pomiarze crl, wystarczy, że dziecko ustawi się inaczej i pomiar już będzie inny. Nie przejmuj się rozbieżnością, bo to często się zdarza, a najważniejsze jest to co lekarz mówi, jeżeli jest wszystko w porządku i dziecko się dobrze rozwija to nie ma powodów do zmartwień i stresu 🙂 u mnie na początku też były rozbieżności, od początku ciąża rozwija się prawidłowo - obecnie 18 tydzień 🙂
Dziękuję ;)
 
Szczerze mówiąc sama różnica pomiędzy usg a OM aż tak mnie nie stresuje jak to że rozbieżność się zwiększa czyli jakby zarodek rósł wolniej..i to jest to co spędza mi sen z powiek..Ale wiem że nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć i czekac ;)
 
Ale to jest właśnie kwestia błędu pomiaru :)
Pomyśl, lekarz, żeby zmierzyć dziecko, musi na monitorze kliknąć "myszką" na początek człowieczka i koniec człowieczka.
I jak byś to robiła na sucho na komputerze, to spoko, żaden problem, ale sęk w tym, że na USG rusza się wszystko - i Ty, bo oddychasz, i dzieciątko, bo żyje.
Wystarczy minimalny ruch, żeby punkt zaznaczenia zmienił się o 1mm, a w tak młodej ciąży 1mm to ogromna wartość.
Dopóki lekarz mówi, że wszystko jest dobrze, to się nie nakręcaj, bo pamiętaj, że dziecko czuje Twoje nerwy, po co mu to serwować ;)
 
reklama
Ale to jest właśnie kwestia błędu pomiaru :)
Pomyśl, lekarz, żeby zmierzyć dziecko, musi na monitorze kliknąć "myszką" na początek człowieczka i koniec człowieczka.
I jak byś to robiła na sucho na komputerze, to spoko, żaden problem, ale sęk w tym, że na USG rusza się wszystko - i Ty, bo oddychasz, i dzieciątko, bo żyje.
Wystarczy minimalny ruch, żeby punkt zaznaczenia zmienił się o 1mm, a w tak młodej ciąży 1mm to ogromna wartość.
Dopóki lekarz mówi, że wszystko jest dobrze, to się nie nakręcaj, bo pamiętaj, że dziecko czuje Twoje nerwy, po co mu to serwować ;)
Dziękuję, chyba przez hormony przestałam racjonalnie myśleć 😙
 
Do góry