reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam sedecznie!jestem pierwszy raz na forum i szukam wsparcia i pomocy:)

Czy jesteś pod opieką diabetologa czy diabetologa ze szpitala specjalizującego się w ciążach powikłanych cukrzycą?

Metę bierzesz zwykłą czy XR (to trochę dużo „na raz” przy insulinie wolnodziałającej)

Jak glikemie poposiłkowe?

Porozmawiaj z lekarzem o zmianie insuliny na syntetyczną. Czasami analog daje lepsze efekty od ludzkiej…

Go dopiero 1 trymestr a 16 jednostek to już dużo.

Ruch jest bardzo ważny (ale bez przesady), dieta jest najważniejsza. Glikemia rano może wynikać nie tyle z ostatniego posiłku, co z całego dnia… Jeśli wzbogacisz ostatni posiłek o wartościowy tłuszcz to pomoże ograniczyć ryzyko hipoglikemii nocnej.
Witam Ciebie. Nie jestem pod taką opieką specjalistyczną, a poszukuje takiej w Wawie bo tak mi polecili. Jest to dla mnie trudne bo jeszcze nie znam się na insulinie gdyż biorę ją ok 4 tygodnie i nie wiem jak ona działa. Nazywa się insulatard panfil. Diabetolog z Lublina, dzięki niej w ciąży jestem, gdzie już b o tym nie marzyła. Jest dobrym lekarzem z polecenia ... Ufam jej ale może powinnam być na stałe przepisana do jakiejś przy szpitalnej przychodni patologii ciąży, wtedy idę czy tam mnie kontrolują ale nie wiem gdzie. W necie sporo tego i będę dzwonić poprostu
.. Domyślam się bo jeśli mam bardziej "najedzony"poprzedni dzień to glukoza na czvzot wyższa.
 
reklama
Witam Ciebie. Nie jestem pod taką opieką specjalistyczną, a poszukuje takiej w Wawie bo tak mi polecili. Jest to dla mnie trudne bo jeszcze nie znam się na insulinie gdyż biorę ją ok 4 tygodnie i nie wiem jak ona działa. Nazywa się insulatard panfil. Diabetolog z Lublina, dzięki niej w ciąży jestem, gdzie już b o tym nie marzyła. Jest dobrym lekarzem z polecenia ... Ufam jej ale może powinnam być na stałe przepisana do jakiejś przy szpitalnej przychodni patologii ciąży, wtedy idę czy tam mnie kontrolują ale nie wiem gdzie. W necie sporo tego i będę dzwonić poprostu
.. Domyślam się bo jeśli mam bardziej "najedzony"poprzedni dzień to glukoza na czvzot wyższa.
Poradnia przyszpitalna w szpitalach na Żelaznej i na Karowej. Wydaje mi się, że każdą ciężarną tam kierują, bo te poradnie najbardziej kompleksowo prowadzą powikłane ciąże.

Insulatard to insulina bazowa, czyli taka długo działająca. To jest insulina ludzka. U niektórych analog daje lepsze rezultaty.
 
A probowalas na noc wypić kefir lub maslanke? Mi trochę zbijała cukier naczczo. Tylko z nim miałam problem i po włączeniu 2j insuliny na noc uspokoiło się wszystko. Na 8j wskoczylam dopiero w okolicach 33 czy 34tc. i z tyloma szłam do porodu.
Może insulina Ci nie pasuje, ja brałam Gensulin
 
Dzisiaj szukałam w necie i znalazłam adresy WAWA I Lublin bo tu mi zdecydowanie bliżej. Ale zadzwonię i podpytam.. Dziękuję za cenne rady... Ale jak napisałam nie mam pojęcia o insulinie więc zdana jestem na lekarza diabetologa. A o szpitalu na Żelaznej czytałam i zajmują się ciężarnymi z cukrzycą.
 
A probowalas na noc wypić kefir lub maslanke? Mi trochę zbijała cukier naczczo. Tylko z nim miałam problem i po włączeniu 2j insuliny na noc uspokoiło się wszystko. Na 8j wskoczylam dopiero w okolicach 33 czy 34tc. i z tyloma szłam do porodu.
Może insulina Ci nie pasuje, ja brałam Gensulin
Jeśli zjem nabiał to niedocukrzenie w nocy mam, tylko kanapeczka z wędliną i sałatą.
 
reklama
Jadłam kanapkę przed podaniem o 22 insuliny i później np jak kładłam się ok 24 to piłam szklankę kefiru lub maslanki, ale ze wzgl na kilka przekroczeń diabetolog uzlal że bezpieczniej będzie włączyć malą dawkę insuliny. Zaczęłam ją brać ok 14 tc a cukrzycę stwierdzona miałam w 10 tc. Pierwsza ciąża bez cukrzycy.
 
Do góry