reklama

Witamina D3 a mleko sztuczne!

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez bettyjew, 4 Marzec 2009.

1. bettyjew

bettyjew Zaciekawiona BB

Hej dziewczyny! Mam pytanie. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na wit. D3 dla niemowląt? Mieszkam w Anglii,a moja córeczka ma 6tyg. i jest karmiona mlekiem w proszku Cow & Gate 1, które zawiera 1,2ug wit.D/ 100ml mleka, moja córka wypija 120ml mleka x 6 na dobę,.Czy muszę jej podawać dodatkowo wit.D3, mam z Polski wit.D3 DEVIKAP-1 kropla to 500j.m, ale jeszcze jej nie podawałam,bo niewiem czy powinnam? Może ilość wit. w mleku starcza? Nie mogę zapytac lekarza,bo tutaj nie dają wit.D,a w Polsce tak, więc niewiem. Moja córcia urodziła się z małym cięmiączkiem,a z tego co czytałam na blogach,powinno się uważać z podawaniem tej wit. lub wcale. Prosze o rade kogoś kto mieszka w Anglii i nie tylko,czy powinnam podawac dodatkowo wit.D3?

2. szara

szara Aktywna w BB

mi lekarka powiedziała że ostatnie badania donoszą że nie tzreba wogóle podawać jeśli dziecko jest karmione sztucznie. czasem zimą można jeśli jest brzydka pogoda. wychodź wiecej na słońce i nic się nie martw bo promienie to i tak najzdrowsza witamina :)

3. reklama
  4. brown.kate

brown.kate Mama Misi i Kici

oj ja mam ten sam problem. Tez nie wiem czy powinnam podawac wit D czy nie....Jak na razie mala ma juz 5,5miesiaca i dostala tylko kilka razy po kropelce. Daje ja, ale tylko jak jest bardzo pochmurny dzien, a ostatnio ciagle swieci sloneczko:tak:. Tylko, ze ja karmie piersia, biore co prawda codziennnie witaminki "pregnacare breastfeeding", a w nich jest juz wit D., ale czy to nie za malo:confused::confused::confused: Za miesiac lece do Polski i wybiore sie do zaufanej pani doktor, zobaczymy co ona powie....Miomo wszystko mysle, ze jak karmisz butla to to juz powinno wystarczyc:tak::tak::tak:, przeciez co za duzo to nie zdrowo:-p.

5. bettyjew

bettyjew Zaciekawiona BB

Dzięki dziewczyny! Jak byłam w ciąży też brałam pregnacare,a nawet kilka miesięcy wstecz. Moja bratowa karmi piersią 10 mies. synka i jej health visitor poleciła brać wit. ABIDEC, już jakie 7miesiecy podaje małemu ten skład wit., a ja butelka,dlatego chyba zapytam lekarza jak bede w Polsce. pozdrawiam wszystkie mamy.

6. brown.kate

brown.kate Mama Misi i Kici

:tak::tak::tak:mnie tez health visitor kazala dawac te witaminki, bo karmie piersia, ale dopiero od 6-tego miesiaca. Mowila ze jak dziecko jest na butli i wypija minimum 500ml dziennie to do roku nie trzeba nic dodatkowo dawac:confused:.... Pozdrawiam:-)

7. Grażka_19

Grażka_19 Początkująca w BB

Hej. A ja karmie synka Bebilon Pepti 2 i tez ma w sobie wit. D3. Witamine podaje odkad skonczyl 2tyg. Pediatra kazala zima podawac 2krople, latem 1.

8. KAROLINA1986

KAROLINA1986 Grudniowa Mamuśka

Moja lekarka powiedziała że mam dawać 1 kroplę dziennie. Daję vigantol. I tak przez cały rok dostawał. Kiedy mały zachorował poszłam do lekarza innego bo tamta źle leczyła synka. Dostał antybiotyki na zapalenie gardła a miał zapalenie oskrzeli ale to już inna historia. Ten drugi lekarz Powiedział że dzienne zapotrzebowanie witaminy D3 to 1000 j. I kropla vigantolu ma 650 j. więc ją zwiększyliśmy oczywiście. Ale niestety rok podawania 1 kropli pokazało swoje. Czyli: lekka krzywica i spłaszczona z tyłu główka.
    Mały od początku był karmiony sztucznie bebilonem

9. e-stera

e-stera Fan(ka)

Mój synek ma 14 miesięcy od 3 miesiąca jest na sztucznym mleku i nie dostaje od 3 miesiaca witaminy D3 ale tez z tego względu ze mu bardzo szybko ciemaickzo zaroslo...........w wieku 3 miesiecy.
    Zima to jest wskazane pdoawanie Witmainy D3 ale latem sie nie powinno dawac-slono swieci...coz a duzo to tez nie zdrowo
    A jak sie podaje Mulit Cebion to wiatminy D3 tez niei dajmey dodatkow bo ona tam jest

10. reklama
  11. kbetina

kbetina Fanka BB :)

moja córka jest na sztucznym mleku od 2 miesiąca życia (najpierw Bebilon AR, teraz Bebiko 2) ale od 6 tygodnia lekarz zalecił jej podawać 1 krople wit D3 i 5 kropel Cebion Multi dziennie. Dopiero teraz, po 7 miesiącu zalecił podawać wit D3 po jednej kropli co drugi dzień, a Cebion Multi dalej tak samo.

dodam, że mała rozwija się zdrowo, nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, ładne sama siedzi i właśnie zaczęła raczkować, umie także stać w kojcu ;-)

12. evka26

evka26 szczęśliwa mamusia

Witam serdecznie wszystkie Mamy;)szczerze to ja juz teraz sama nie wiem co mam robić,czytałam to wszystko co u pisałyście i jestem w szoku!!Bedąc w Polsce kazano mi podawać małej 2 kropelki vigantolu,obecnie mieszkam w Belgii i tu!!!poszłam do lekarki na szczepienie i kazała podawać córce 5 kropli!!Nie mniej:szok: A mała ma dopiero dobre 5 miesięcy...rozwija się prawidłowo i dlatego zastanawiam się czy warto jej zwiększać...teraz nie wiem co robić...:-(pozdrawiam;)

Poleć forum