reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy a wielkość dziecka

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam, jestem obecnie w 13 tc, to moja druga ciąża. Jestem osobą drobną , apierwsze dziecko urodziłam z wagą 3840, 58 cm i niestety miało złamany obojczyk. Nie wiem czemu złamany miała ten obojczyk,ale cały czas boje się,że może była za duża. Teraz boje się żeby drugie dziecko nie było za duże. Jak myslicie i jakie macie doświadczenia czy branie witamin w ciąży może powodować to,że dziecko rodzi się duze? Lekarz kazał mi łykać witaminy + DHA, ale ja się troche obawiam wielkości dziecka. CZy łykałyście witaminy a mimo to dzieci rodziły się małe lub przeciętne(3kg, 3,5 kg albo mniej?)
 
reklama
Panuje powszechny przesad ze witaminy wpływaja na wagę dzieci u mnie sie to niesprawdziło bo w zadnej ciazy nie bralam witamin poza zelazem i moje dzieci urodziły sie z waga pierwsze-3550,drugie 3900 a trzecie 4350:szok: az strach pomyślec ile by wazyło kolejne.
 
szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy jest jakaś zależność między wagą malucha a witaminami, my jesteśmy jeszcze przed rozpakowaniem, Mała jest caaaałkiem spora, ale mam cukrzycę ciążową i nadwagę, więc to może być powód. natomiast szczerze powiem, że ja nie odważyłabym się nie zażywać witamin. wiadomo, każda z nas ma swoje dziecko i sama decyduje, co będzie robiła itp, ale jednak dla mnie o wiele ważniejsze są plusy stosowania i skutki dla Maluszka niż ewentualne negatywy.
 
ja również brałam witaminy w ciąży (i ty z nich nie rezygnuj!!!) także te z DHA (które niby mają wpływ na prawidłowy rozwój płodu i jego masę) a mój synek miał hipotrofię czyli niską masę płodu i po urodzeniu, ważył zaledwie 2250 gram ... witaminy mają wpływać na prawidłowy rozwój maluszka a nie jego wagę dlatego nigdy z nich nie rezygnuj bo w czasie ciąży potrzebujesz ich więcej niż normalnie, a jeśli boisz się o dziecko to porozmawiaj o tym z ginekologiem i może warto rozważyć cc??? 3800 to nie jest duża waga dziecka ale jeśli jesteś drobnej budowy (szczególnie wąskie biodra) to może jednak lepsza cesarka? dziwne że nikt o tym nie pomyślał przy pierwszej ciąży :-( ... natomiast przy hipotrofii mojego smyka usłyszałam w szpitalu że powinnam przejść na dietę wysokobiałkową wiec może ilość białka w diecie ma wpływ na masę dziecka
 
Ostatnia edycja:
Ja nie mówie, zeby nie zazywac witamin. bo sama oczywiście zażywam :) tylko napisałam, że nie wiem czy ma to duży wpływ na wagę dzidzi
 
Hm ja tam nie wiem, czy to przez witaminy czy nie, ale u mnie teoria by się potwierdziła.
Pierwsze dziecko (łykałam witaminy) 4050g w 40tc
Drugie (nie brałam nic prócz kw. foliowego na początku) 3900g w 42tc

Poza tym teraz jestem mądrzejsza i wolę dietę wzbogacić bo to przynajmniej najbardziej przyswajalne witaminy.
 
reklama
Chyba nie ma żadnego wpływu. Wiadomo każda ciąża inna. U mnie był kwas foliowy całą ciążę, a w 7 miesiącu DHA + 3 razy dziennie Magnez. Syn urodził się 2400 kg... więc jak widać reguły nie ma.
 
Do góry