reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta u stomatologa

Madzia_33

Mama Julki i Krzysia !!!
Dołączył(a)
23 Lipiec 2005
Postów
2 528
Miasto
Chorzów
Nasze dzieciaczki mają już prawie wszystkie ząbki, więc juz pora na pierwsze spotkania ze stomatologiem aby sprawdzić co w trawie piszczy a raczej w buzi i zacząć przyzwyczajać nasze pociechyy do wizyt w gabinecie. Możecie nie wierzycie ale i u dentysty może być miło i przyjemnie.

Za nami juz pierwsza wizyta - Julka była grzeczna i pięknie otwierała paszcze:-) a pani doktor przykleiła "plastelinkę" na górne czwóreczki ( na dolne przyklei za tydzień). Julce tak się spodobało że nie chciala isć do domu -pozwiedzała cały gabinet i dostała prezenty od pani doktor. Cały dzień wszystkim opowiadała o swoich przeżyciach.
myślałam że dobrze dbamy o ząbki ale okazało się że musimy czyścic dokładniej( bo niestety czwórkę już zatakowała próchnica no i dobrze by było zrezygnować z nocnego jedzonka A to niestety nie takie proste..

A czy wy już byłyście ze swoimi dzieciakami u dentysty??
 
reklama
My byliśmy już 3 razy. Pierwszy raz jak mały miał zapalenie dziąseł. A potem już 2 razy na kontrole, czy coś się z ząbkami nie dzieje. Jak na razie idealny biały uśmiech i nie ma śladu próchnicy. Adaś lubi myć zęby sam, ale ja zawsze jeszcze po nim poprawiam. :-)
 
No faktycznie czas na dentyste.... Lenka prochnicy nie ma ale to zdanie pani pediatry ktora sprawdza jej zeby ale to nie stomatolog...
U mnie kolejna ciaża i kolejne zeby leca :szok: wiec pewnie pójdziemy razem, w grupie raźniej :-D

Madzia_33 a co to za plastelinki? tzn co bylo robione w zebach?
 
pediatra też twierdziła ze zęby ok ale ja sama na jednym plamkę znalazłam i okazało sie ze tylko na jednym na szczęście
plastelinka- to srodek do wypełniania bruzd zębowych zabezpieczający przed próchnicą bo wiadomo jak dzieci myja zęby (mimo najlepszych intencji ) coś w rodzaju lakowania - nie znam nazwy fachowej ale stomatolog powiedziała ze trzeba dzieciom jak najwcześniej to zakładać
Zanim pojdziecie do dentysty pobawcie sie razem w ogladanie lusterkiem głaskanie ząbków pędzelkiem i takie tam moja paszcze otwiera teraz na zawołanie!!
 
dzis byłysmy drugi raz i znowu było ok pani powiedziała ze to preparat fluorowy
kazała tez przyjśc zaraz jak tylko sie pojawi pierwsza piatka
dzis zapłaciłam 20 zł za 2 dolne czwórki i znowu pastę dostałyśmy:):-)
 
Za nami już tez pierwsza wizyta, bo zauważyłam na Kamilkowych jedynkach plamki i okazało sie że to maleńka dziureczka. Załamałam się. Przecież czyszczę mu ząbki dokładnie i nic słodkiego nie dostaje pić w nocy. Wyszły mu ząbki jak miła 1,5 roku i już są zepsute? :no: Jeszcze nie ma dwójek. Coś mu nie wychodzą.
Pytałam o lakowanie i pani doktor nie polecała mi lakowania mlecznych ząbków i nie wiem co robić?
 
Zmień dentystę !! moja kazała mi przyjśc zaraz kiedy poijawia sie 5tki i rownież pokryć je preparatem fluorowym!! teraz są takie srodki ze mozna je stosowac najmniejszym istotkom!!
takie samo zdanie ma moj dentysta dop którego chodze od 10 lat - tyle ze on nie przyjmuje dzieci od jakiegos czasu bo ma dosc roboty z dorosłymi ( zapisy w grudniu na marzec:))
 
Nasze dzieciaczki mają już prawie wszystkie ząbki, więc juz pora na pierwsze spotkania ze stomatologiem aby sprawdzić co w trawie piszczy a raczej w buzi i zacząć przyzwyczajać nasze pociechyy do wizyt w gabinecie. Możecie nie wierzycie ale i u dentysty może być miło i przyjemnie.

Za nami juz pierwsza wizyta - Julka była grzeczna i pięknie otwierała paszcze:-) a pani doktor przykleiła "plastelinkę" na górne czwóreczki ( na dolne przyklei za tydzień). Julce tak się spodobało że nie chciala isć do domu -pozwiedzała cały gabinet i dostała prezenty od pani doktor. Cały dzień wszystkim opowiadała o swoich przeżyciach.
myślałam że dobrze dbamy o ząbki ale okazało się że musimy czyścic dokładniej( bo niestety czwórkę już zatakowała próchnica no i dobrze by było zrezygnować z nocnego jedzonka A to niestety nie takie proste..

A czy wy już byłyście ze swoimi dzieciakami u dentysty??

Świetna sytuacja! Czytałam gdzieś, że właśnie pierwsza wizyta u lekarza musi być koniecznie bardzo miła. Jeśli maleństwo się boi, to za tym pierwszym razem nawet lepiej nic nie robić tylko poczekać do kolejnej wizyty, przytulić, dać jakąś mała zabawkę- tak żeby było jak najwięcej dobrych wspomnień z tym związanych. Dlatego gratuluje tak dobrej reakcji Małej! :) Będzie zawsze chętnie chodzić do dentysty:)
 
reklama
My chodzimy z Małgonią regularnie, co pół roku. Była już z nami 3 razy. Chodzimy do normalnej państwowej przychodni, gdzie mamy bardzo miłą panią doktor. Procedura jest taka, że na fotel najpierw stada tato, potem mama, a na końcu Małgosia. Dzielnie otwiera buzię i jak na razie wcale się nie boi. Cieszymy się, bo ząbki ma ładne i zdrowe.
 
Do góry