reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

Dziewczyny pytanie czystko formalne- jadąc na poród trzeba mieć jakiś dowód ubezpieczenia. Mam książeczkę zdrowia, ale musiałabym co miesiąc jeździć do pracy, żeby mi ją podbijali (z moim brzucholem już nie chce mi się wybierać na takie eskapady, a mężowi to wogóle nie po drodze). Czy jest jakiś inny dokument, który mogę pokazać w szpitalu świadczący o tym, że jestem ubezpieczona?
A może tez byc taki pasek z wypłata co daja pracodawcy i tam sa wyszczególnione składki.Tylko nie wiem czy takie dostajesz jak teraz ;-)
Ja wąłśnie na początku września bede musiała włąsnie po stempelek podjechac do pracy ale ja samochodem to daleko nie mam ;-)
Co do KTG to ja też jeszcze nie miałąm.A z dziewczynkami to dopiero w szpitalu jak poszłam rodzić to miałam ;-)
 
reklama
Gratuluję udanych wizyt :-)
Karola wszystko będzie dobrze !!!! :-)
Ola gratuluję wizyty :-)
Miki jakieś to wszystko dziwne :cool:
BigChild fajnie że wizyta udana :-)
Paula powoli widzę coś zaczyna się dziać:-)
Asiu fajnie że znasz już datę powitania maluszka :-) 1.09 Ty na cięcie a ja na wizytę :-) A co zdecydowaliście z imieniem?? Nadal Wiktoria czy Ania być może pisałaś a ja nie doczytałam.
Ja poprzednio KTG miałam ok 38, 39, 40 tc później jeździłam do mojego gina co 2 dni. Na szczęście mój gin ma to urządzenie u siebie w gabinecie i nie muszę sie o to martwić. Teraz jeszcze nic o tym nie mówi ale to dlatego że wg Om termin odległy a z USG ciągle się zmienia.W karcie ciąży mam z OM i wg tego terminu mam wypisywane l4.
 
Asia gratulacje !! Rzeczywiście zleciało 1 września :-) super, to już takie realne. Przed Tobą kilka dni z tego co pamiętam Dora , a po Tobie aniawos w kolejce, chyba że któraś nam zrobi niespodziankę jak wrzesniowa :-)
 
Gratuluje wszystkim dziewczynom udanych wizyt i zdrowych dzieciaczkow :-)
Karola nie martw sie, wazne ze wykryty ten paciorkowiec i ze mozna zapobiec zarazeniu dziecka.
Miki mi polozna mowila ze wlasnie taki wypinanie i twardnienie na gorze brzucha polaczone z ciagnieciem do dolu i bolem takim troche jak na okres to sa skurcze. Ja wczoraj mialam takich w ciagu dnia chyba z 10.
Asia urodzisz nasza pierwsza wrzesnioweczke :-D U mnie tez w szpitalu powiedzieli ze soczewki nie sa problemem zarowno przy sn jak i cc co mnie bardzo ucieszylo. Musialam tylko w wywiadzie anestezjologicznym zaznaczyc ze nosze.
Ja mialam juz 2 ktg robione i teraz bede miala na kazdej wizycie czyli co 2 tygodnie ale tez mysle ze co lekaz to obyczaj.
Wczoraj bylam w szpitalu na konsultacji u anestezjologa. Przy porodzie naturalnym nie powinno byc problemow ze wzgledu na moja wade kregoslupa ale ze znieczuleniem zzo juz jest troche gorzej dlatego musialam pojsc na ta konsultacje.Obejrzal mi czesc ledzwiowa i stwierdzil ze wady nie widac co niestety utrudnia tylko sytuacje bo nie beda mogli tego wymacac.
Lekarz powiedzial ze latwo nie bedzie ale beda probowali sie jakos wkluc jesli sie nie uda to bede bez zzo. Natomiast jakbym miala rodzic przez cc to wtedy w pelnej narkozie co mi sie totalnie nie usmiecha. Wiec czeka mnie albo naturalny porod bez zzo ( wole nie ryzykowac i sie zastanawiac czy sie dobrze wkluja czy nie) albo cc prawdopodonie w pelnej narkozie :baffled:
Heh takie zycie, nic nie poradze. Dobrze ze maja tez inne naturalne metody na bole, mam nadzieje ze pomoga.
 
Ja na ktg idę w poniedziałek przy okazji wizyty, ale to tylko dlatego że położna ze szkoły rodzenia, która rejestruje do gina powiedziała że jak będę na wizycie to może mnie podpiąć - to było w odpowiedzi na moje pytanie kiedy robi się ktg.
Bluetooth no mi też bardzo często się zdarza to twardnienie, zwłaszcza wieczorem, to raz za razem... Trzymam kciuki żeby Twój poród był naturalny i na tyle niebolesny żebyś nie potrzebowała zzo.
Karola nie zamartwiaj się, dobrze że wykryli to, dostaniesz antybiotyk i na pewno będzie bez komplikacji!
Tofilesia jadąc do porodu pasuje mieć dowód ubezpieczenia, taki jak pisze Karola, ale nie mając go też Ci nie odmówią przyjęcia, a jedynie każą dowieź mężowi. Właśnie dyskutowałyśmy w środę z dziewczynami w szkole rodzenia i jedna mówi że już właśnie nie ma legitymacji ubezpieczeniowych tylko właśnie te małe odcinki od wypłaty.
Asia do 1 zleci ino mig, zazdroszczę... i trzymam kciuki :-)
Miki u nas wręcz odwrotnie czekają dokąd mozna zeby rodzic spontanicznie, naturalnie. Ale zeby juz w 38 t takie rzeczy proponowac... U nas kroplowki i wspomagacze wchodzą w gre dopiero po 40 t. Zawzwyczaj do 42 sie czeka na sygnał od natury.
Misiako nie to że w 38 tygodniu się umawiają, tylko wtedy kiedy szyjka jest już zgładzona i rozwarcie mogłoby się zaczynać.
 
gratuluję udanych wizyt

ja wczoraj byłam na wizycie nieplanowanej bo miałąm skurcze od 2 nocy i teraz muszę 3 razy dziennie brać nospę

a co do ubezpieczenia to ja mam z pracy kwitek RMUA i z tym każą przyjeżdżać do porodu, pracodawca co miesiąc dostaje taki kwitek od księgowej i ja to sobie odbieram z pracy
 
Tofilesia u mnie w pracy RMUA przysyłają pocztą do domu jeśli się poprosiło, spytaj może i u ciebie jest taka możliwość, nie bedziesz musiała specjalnie jeździć do pracy. Ja mam książeczkę ubezpieczeniową, co miesiąc podbijam jak zanoszę zwolnienie, ale ja mam rzut beretem do pracy.
 
No to jednak będę musiała pofatygować się do pracy po tej w kwitek, chyba na początku września.
Asia super, że znasz termin porodu, toś to już tylko 2 tygodnie- niesamowite.
 
reklama
sylwia
chyba jednak wiki, ja niepotrafie się do innego przekonać, mąż też mów że się już przyzwyczaił. Ostatnio synka pyta jak mu siębardziej podoba imie dla siostry ania czy wiktoria, to mały po głębokim namyśle stwierdził że wiktoria. Więc pewnie zostanie , chyba że jak się już urodzi stwierdzimy że pasuje coś innego.

bluetooth
ja się właśnie boje że przyjdzie jednak anestezjolog i powie że nie mozna mieć. Ale mam nadzieje że będe mogła byc w soczewkach.

ania
4 bandaże elastyczne do obwiązania nóg, "profilaktyka przeciw zamkrzepowa". jak to sobie wyobraze to mnie ciarki przechodza.
 
Do góry