reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

Ja tez dzis po wizycie. Szyjka wysoko i cudownie sie nie rozwiera, wszystko idealnie. Maly nadal pozycja glowka w dol, wazy juz 2200g, podobno idealnie sie wstrzela w swoj wiek.
Macica juz osiagnela swoj szczyt wysokosci, wiec czekac az opadnie. Ogolnie pan doktor jest zdania ze porod odbedzie sie w terminie, a jak sie zmartwilam ze liczylam na szybsze rozwiazanie, to mowi ze np teraz byloby to bardzo niebezpieczne dla dziecka i zagrazajace, wiec mam nosic i nosic zeby sobie ladnie przybral a nie marudzic ze juz.
I tak sobie mysle ze ja to biedna jestem wy poczatek srodek wrzesnia a ja koniec, kurde juz sobie moglam wybrac 1 pazdziernik, bylabym pierwsza :) A tak bede sie katowac opowiesciami z porodowki, zdjeciami malenstw i dalej kustykac caly wrzesien.
No ale coz wszystko dla mojego malenstwa. Pocierpie troche a on niech rosnie :)
8 wrzesnia wizyta i wymaz z pochwy a pozniej jakos na nastepnej omawiamy porod.

BigChild, nie będziesz osamotniona. Dotrzymam Ci towarzystwa. ;). Razem będziemy wyczekiwać maleństw, gdy inne będą już rozpakowane. Swoją drogą ciekawa jestem, która urodzi szybciej. Ja teoretycznie mam termin na 01.10 to wynika z dokładanego dnia zapłodnienia po zabiegu, a z OM 30.09
 
reklama
Kasiula to super! BEdziesz miec juz malenstwo.
Ja za to bede obcykana w objawach porodowych i porodach co nie :p
Tylko ze pewnie kazda z Was juz bedzie tak pochlonieta dziecmi ze nikt mi nie bedzie kibicowal :p
Nie no dobra w koncu na koniec wrzesnia jest troche dziewczyn i bedziemy sie dopingowac :p
Nanusia to bedzie maly konkurs ktora pierwsza co nie :p
 
No i było zbyt pieknie... przyplątało mi się dziadostwo - paciorkowiec z grupy B - ale o tym na wlasciwym wątku :( Jestem zasmucona i troszkę przerażona tym faktem.
 
Dziewczyny pytanie czystko formalne- jadąc na poród trzeba mieć jakiś dowód ubezpieczenia. Mam książeczkę zdrowia, ale musiałabym co miesiąc jeździć do pracy, żeby mi ją podbijali (z moim brzucholem już nie chce mi się wybierać na takie eskapady, a mężowi to wogóle nie po drodze). Czy jest jakiś inny dokument, który mogę pokazać w szpitalu świadczący o tym, że jestem ubezpieczona?
 
Dziewczyny pytanie czystko formalne- jadąc na poród trzeba mieć jakiś dowód ubezpieczenia. Mam książeczkę zdrowia, ale musiałabym co miesiąc jeździć do pracy, żeby mi ją podbijali (z moim brzucholem już nie chce mi się wybierać na takie eskapady, a mężowi to wogóle nie po drodze). Czy jest jakiś inny dokument, który mogę pokazać w szpitalu świadczący o tym, że jestem ubezpieczona?

Może byc tylko tzw. ZUS RMUA - RAPORT MIESIĘCZNY DLA OSOBY UBEZPIECZONEJ - w mojej firmie księgowa ma obowiazek wystawic taki dokument do 15 dnia każdego miesiaca.
Ja w ogóle nie posiadam ksiazeczki ubezpieczeniowej - to jest dla mnie dowód ubezpieczenia.
 
musisz mieć albo to albo to.
chociaż z drugiej strony kobieta w ciąży ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej iwystarczy do tego karta ciąży, ale niestety różnie to respektują inp u mnie w przychodni uważają że czegoś takiego nie ma i cię nie przyjmą, za to na stronie szpitala na kamienskiego jest taka informacja. . Ale skoro masz ubezpieczenie to chyba powinnać pokazać żeby wiedzieli skąd pieniążki ściągnąć.


Ja po wizycie. myślałam że odsiedze swoje w kolejce bo za każdym razem pan dr miał opóznienia a tu miła niespodzianka, pusty gabinet bo pacjentka nie przyszła :)
Narazie wszystko ok. dostałam skierowanie na cc na 1. mam się stawić o 7 rano z badaniami i 4 bandażami elastycznymi w izbuie przyjęć i do południa powinno być po sprawie, wszystko zależy czy jakiś nagłych przypadków nie będzie.
pytałam o soczewki czy mogę mieć na oczach i dr. stwierdził że jako takich przeciwwskazań nie ma, jedynie jak by coś się działo i musieli intubować itp to wtedy mogą przeszadzać.
no i mam nic nie jeść, ostatni posiłek to jedynie zupa dzień wcześniej i picie tylko do poznego wieczora.

ostatnie 2 tyg, jejku jak ten czas zleciał.
 
Dziewczyny gratuluję Wam udanych wizyt :-)
Nanusia, to jest moja trzecia ciąża na tym etapie, a nawet nie wiem co to jest KTG ;-) W życiu nie miałam robionego :-)
Asiu to pewnie będziesz pierwszą taką prawdziwą wrześniówką, że dzieciątko we wrześniu się urodzi :-)
BigChild w styczniu 2010 roku byłam w takiej samej sytuacji jak Ty ;-) Na szczęście jako ostatnia nie urodziłam :-) Chociaż Jessica była ostatnim dzieckiem, które się w styczniu urodziły, później kilka dzieciaczków przyszło jeszcze na świat w lutym ;-)
 
asia*,
wszystko bedzie dobrze !

ja dziś byłam na KTG, wyczekałam się jak głupia, bo porodówka pełna i dla dziewczyn takich jak ja był dostępny tylko jeden sprzęt zapisujący. A skoro takie przepełnienie to mówiłam do położnej że dziś im pracy nie dołożę :-):-)

Niesamowite uczucie tak sobie leżec i słuchac jak serdeuszko bije - tak się wsłuchałam że aż mi sie przysneło ha ha :-D:-D ( mój mąż mówi ze jak tam zaczełam chrapać to dopiero wstyd )
Na koniec przyszedł doktor i zerkną na zapis i powiedział - widzimy się 6 września, zgodnie z terminem. Także wszystko wporządeczku :-)
Moja doktorka skierowałą mnie na KTG bo zaczął się 38 tydzień, ale dziś położne bardzo się dziwiły dlaczego tak szybko...
 
reklama
Asia pewnie się cieszysz, ze już znasz termin cc to będzie pierwsze prawdziwe wrezśniowe dzieciątko:-)

co do Ktg to chyba co lekarz to opinia....zresztą jak z wszystkim ja miałam pierwsze w tym tygodniu i mam mieć co tydzień, chociaż wszystko było ok
 
Do góry