reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

Kiniusia Gabrysię zaszczepię na pneumokoki, bo mam darmową szczepionkę, Oliwii nie szczepiłam, teraz po skończeniu 3 lat mogę ją zaszczepić jedną dawką i pewnie to zrobię.
 
reklama
Pierwsza wizyta pediatryczna za nami:) wszystko w najlepszym porządku :) mała waży 3660 g czyli o 440g więcej odkąd wyszłyśmy ze szpitala:) i 210g więcej w tydzień:)

kiniusia ja daje mm wg potrzeby tak 2-3 razy dziennie, lekarz mówi, że mogę spróbować ją delikatnie przegłodzić i wtedy może się jeszcze skusi na jedzenie z piersi - mam dość tego laktatora ale nie chce jej całkiem tylko na mieszankę przerzucić:( a co do szczepień to bladego pojęcia nie mam co zrobię - ile lekarzy i farmaceutów tyle opinii...
 
Dziś u nas była położna Mariuszek waży 5060g, a jak wychodziliśmy ze szpitala to ważył 3,1kg, więc w niecałe 5 tygodni przybrał prawie 2kg. Okazało się że malutkiemu w szpitalu źle pobrali krew z piętki na badania przesiewowe i dziś musieliśmy pobieranie powtórzyć :( mały strasznie płakał. USG bioderek robiliśmy w poniedziałek i jest wszystko wporządku, pani doktor zauważyła tylko że mały troszkę wykrzywia kręgosłup, więc kazała z nim ćwiczyć i układać nóżki jak żabce i też szeroko pieluchować, ale od dwóch dni jak patrze jak mały lerzy to się nie przekrzywia:). Szczepienie mamy 19 kwietnia i będziemy szczepić skojarzoną szczepionką tylko jeszcze nie wiem czy 5w1 czy 6w1. Jasia szczepiliśmy tą pierwszą. Co do dodatkowych szczepień to raczej zdecydujemy się jeszcze na pneumokoki, Jasia zaszczepimy przed pójściem do przedszkola, a małego też za jakiś czas wtedy też będzie można podać mu już mniej dawek szczepionki.
 
Ostatnia edycja:
Kiniusia - u mnie też mała zaczęła przybierać, tylko dzięki mm, ja jej daję więcej niż 4x , cyca dostaje co drugie karmienie mm, żeby zdązyły się cycki uzupełnić, bo i tak mam mało mleka swojego, ale cieszę się że choć trochę ma ode mnie.
Pamiętajcie że jeśli jest przewaga mm to trzeba dziecko dopajać wodą i herbatkami żeby nie było zaparć (jak u nas :( )

u nas waga: 3600 wyjście ze szpitala, teraz 4200 :)))

szczepienia 5w1 (te 6w1 odradzała i położna i pediatra, ponoć za dużo tego "dobrego") , potem pneumokoki po 6ms, rotawirusy chyba nie ..
 
Ostatnia edycja:
Pierwsza wizyta pediatryczna za nami:) wszystko w najlepszym porządku :) mała waży 3660 g czyli o 440g więcej odkąd wyszłyśmy ze szpitala:) i 210g więcej w tydzień:)

kiniusia ja daje mm wg potrzeby tak 2-3 razy dziennie, lekarz mówi, że mogę spróbować ją delikatnie przegłodzić i wtedy może się jeszcze skusi na jedzenie z piersi - mam dość tego laktatora ale nie chce jej całkiem tylko na mieszankę przerzucić:( a co do szczepień to bladego pojęcia nie mam co zrobię - ile lekarzy i farmaceutów tyle opinii...

a czemu Apolonia nie chce pić z piersi? a może masz mało mleka?
Jak często ściągasz pokarm laktatorem?
 
Basiatoja - ściągam po lub przed każdym karmieniem prawie - tylko Pola to mały leniuszek:( i jej się po prostu nie chce ssać z piersi - z butelki łatwiej idzie:( dziś raz chciała z piersi... bardziej to dla niej forma przytulania do mnie chyba:(
 
Basiatoja - ściągam po lub przed każdym karmieniem prawie - tylko Pola to mały leniuszek:( i jej się po prostu nie chce ssać z piersi - z butelki łatwiej idzie:( dziś raz chciała z piersi... bardziej to dla niej forma przytulania do mnie chyba:(

Ho ho ho... Skąd ja to znam. My od trzech dni odstawiliśmy całkowicie butelkę. Buntu jest mnóstwo, płaczu też ale póki co mama wygrywa :) I z każdym dniem krócej trwają bunty.
 
Deizzi też tak muszę zrobić ale psychicznie nie wiem czy podołam - może zaczekam do jutra żeby z tym sama nie zostać i nie słuchać tego płaczu:(
 
reklama
Do góry