reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wody płodowe

aniay

Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Moderatorka
Dołączył(a)
6 Lipiec 2006
Postów
3 507
Miasto
Morecambe UK
Dziewczyny potrzebuje waszej pomocy, od kilku dni ze mnie 'cieknie' i niebardzo wiem co :/ no bo nie wiem czy to zwykly sluz czy wody plodowe, troche sie martwie, ale dzieciatko caly czas aktywne i wszystko inne wydaje sie byc ok... czy ktoras z was wie jak rozpoznac ze wody plodowe wyciekaja?
Zaznaczam ze jestem w Irlandii nie w Polsce wiec tutaj troche inaczej ze sluzba zdrowia jest
 
reklama
Witaj. Ja w 36 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z powodu odchodzących wód płodowych. Skąd wiedziałam że odchodza? Nie wiedziałabym, że sie sączą gdyby nie pewnego piątku "zalały" mnie dosłownie.
Z początku tzn. ok 34 tygodnia ciąży miałam uczucie parcia na pęcherz lecz gdy szłam do łazienki to nie mogłam zrobić siusiu, a bieliznę miałam wciąż wilgotną tak jakbym nie trzymała moczu.
Po przyjęciu do szpitala zrobiono badania i stwierdzono u mnie zakażenie dróg moczowych, które spowodowało odchodzenie wód.
Pisałaś, że jesteś w Irlandii, a nie w Polsce, lecz gdybym miała coś radzić to zgłoś się do szpitala, nawet gdyby był to wałszywy alarm. Poza tym pozostało Ci do rozwiązania trochę czasu ale dmuchać na zimne nie zaszkodzi.
 
Dziewczyny potrzebuje waszej pomocy, od kilku dni ze mnie 'cieknie' i niebardzo wiem co :/ no bo nie wiem czy to zwykly sluz czy wody plodowe, troche sie martwie, ale dzieciatko caly czas aktywne i wszystko inne wydaje sie byc ok... czy ktoras z was wie jak rozpoznac ze wody plodowe wyciekaja?
Zaznaczam ze jestem w Irlandii nie w Polsce wiec tutaj troche inaczej ze sluzba zdrowia jest


Niewiem jak to jest w Irlandii, ale w Polsce można w aptece kupić test (na allegro też kiedyś widziałam), który stwierdzi czy to wody ....płodowe....podpytaj bo to nie są żarty...
 
Dziewczyny skontaktowałam sie z moja doktorka, i wspolnie ustalilismy ze to poprostu sluz mam taki, bo o nie byl taki calkiem plyn jak siku tylko bardziej takie sluzowate... takze przypuszczam ze znowu jakiejs cholernej grzybuicy dostalam.. Czyli caly problem wynikal z niewiedzy, teraz juz wiem ze wody plodowe sa jak woda :happy2:
 
spoko, ja tez raz mialam taka jazde 23tc... przy robiniu zakupow nagle zrobilo mi sie mokro i tak raz po raz co ok. 5-10 min przez ok 40 min - jakbym miala bardzo, bardzo obfity okres, tylko wydzielina oczywiscie przezroczysta i gdzieniegdzie strzpki sluziku! oczywiscie, przerazona, polecialam do szpitala. na szczescie okazalo sie to rozwodniowymi uplawami. ale lepiej zawsze dmuchac na zimne - w szpitalu mnei nie wysmiali, wrecz przeciwnie, byli bardzo zaaferowani, zrobili wszystkie badania, usg, wziernik, ktg.
 
Poprzednio kiedy rodziłam wody płodowe odszły w trakcie porodu, chlusneły. Teraz mam 4 dni do terminu porodu, rozwarcie 3 cm juz było tydz temu, czop tez,wszystko gotowe do akcji, jedynie regularnych skurczy brak. Mam rowniez zwiekszona wydzieline z pochwy. Czasem jak woda. Skad mam wiedziec ze to nie wody płodowe? Gdyby miałyby nie chlusnac, ale sie saczyc,jak to jest? Mozna sie pomylic, przeoczyc to? Juz wariuje, chciałabym byc juz po.
 
Kiedy byłam pierwszy raz w ciazy,wody musiały mi przebic połozne,nie chciały same odejsc i to jest chlusniecie:)ale pamiętam ze równiez pare dni przed terminem czułam uczucie mokra i bałam sie czy to przypadkiem nie wody płodowe,co rusz sie sprawadzałam.Najlepiej załóz wkładkę higieniczna i obserwuj jezeli bedzie mocno nasaczona to moze oznaczac ze wody powoli sie sączą no i kolor jezeli zauwazysz zielony odcien to najlepiej gnac od razu do szpitala.Bez paniki 3mam kciuki,to juz tuz,tuz takze lada chwila wszystko sie rozstrzygnie:)Mam nadzieje ze choc troszke pomogłam.Powodzenia
 
Ja mam pytanko dotyczace odejscia wod plodowych.
Jezeli odeszly ci wody plodowe i ciagle nie masz akcji porodowej jak dlugo czekac z wyjazdem do szpitala?
Podczas 1 porodu wody odeszly mi o 1 w nocy i od razu pojechalam do szpitala.Spedzialm tam ponad 24 godziny meczac sie i czekajac na akcje porodowa.
Czy warto od razu jechac czy mona przeczekac w domu?
 
reklama
mi lekarz powiedzial ze po odejsciu wod powinnam w ciagu dwoch godzin zjawic sie w szpitalu jesli wody sa ok a jesli zielonkawe to jak najszybciej.
 
Do góry