reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

reklama
Ja się włąśnie dlatego cieszę, że trochę w kwietniu pobędziemy sami z niunią, bo nauczymy ją różnych rzeczy po naszemu :)
 
Ja siedzę w domku to zawsze jem z małym a później on je z tata o 12 na przerwie:-D a w weeckendy jemy wszyscy razem:yes: to naprawde super jak razem się je.
 
Dziewczyny, dostałam 2 przepisy od koleżanki. od kiedy możemy dawać naszym szkrabom całe jajka? :-) "kisiel robię z roztartego jabłuszka, ugotowanego z dwiema łyżeczkami cukru w 150 ml wody + 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej rozrobione w 50 ml wody. Budyń: 150 ml wody zagotować, zrobić kogel-mogel z 2 łyżeczek żółtka, 1 łyżeczki cukru i szczypty cukru waniliowego. Dodać to do gotującej się wody, niech się gotuje 3-5 minut. W 50 ml zimnej wody rozrobić 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej i mleko (ja daję 6 miarek NAN 2). Dodać do gotującej się reszty i zamieszać. Moje dziecko wciąga z ochotą jedno i drugie, traktujemy to jako posiłek. Oba przepisy są od mojego pediatry"
 
Z tego co pamiętam, to całe jajo mażna dawać po 10 m-cu. Chyba że dziecko jest alergikiem, to lepiej zaczekać, aż skończy rok.
 
Ja pare dni temu dostalam od Bobovity paczke reklamowa z okazji pierwszych urodzin razem z poradnikiem zywieniowym. Na samym koncu ksiazeczki sa fajne przepisy. Wczoraj Kubus zjadl omlet z owocami. Baardzo mu smakowalo a sam omlet jest dziecinnie prosty do zrobienia.
Jedno jajko, lyzeczka mleka modyfikowanego ( w ksiazce oczywiscie Bebiko junior ale kazde inne tez bedzie dobre ;-) )lyzeczka plaska maki pszennej, troche masla.
Zoltko wymieszac z maka i mlekiem, bialko ubic i wymieszac pozniej razem z zoltkiem smazyc na odrobinie masla pod przykryciem i gotowe!!! Na sam koniec na omlecik wylozyc jakis deserek albo owoce i obiadek pycha!!! Polecam
 
Anek - dobrze, że mi przypomniałaś o tym poradniku, bo mam go od dawna, a na śmierć zapomniałam, że są tam też przepisy:zawstydzona/y:.
 
Zuzia mnie ten poradnik a raczej przepisy zycie uratowaly, juz nie wiedzialam co malemu robic na obiad. A tam sa fajne i szybkie sposoby np na nalesniki albo klopsiki czy tez zupke rybna.
 
reklama
Zuziu mi najpierw przyslali poradnik dla niemowlat jak tylko Kubus sie urodzil, a teraz przyslali drugi dla dzieci od 1 roku zycia razem z reklama Bebiko Junior
 
Do góry