reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracam do pracy - jak rozszerzyć dietę dziecka karmionego piersią?

Agatka_BB

IX Lachon BB
Dołączył(a)
30 Październik 2005
Postów
1 182
Miasto
Bielsko-Biała
Witam

Chcialbym zapytac kogos doswiadczonego, co moge podawac mojemu synkowi. Karmie go piersia, ale musze go przyzwyczaic do innych smakow poniewaz za niedlugo musze isc do pracy.Do tej pory podawalam mu tylko przetarte jablko, ale ilez mozna jesc jablko!
Dlatego bardzo Was prosze pomozcie mi bo nie mam pojecia co moge mu jeszcze podac, w jakiej postaci,ilosci i czestotliwosci.]
Ach jeszcze jedno moj Synek ma 3 miesiace i 1 tydzien.

Z gory dziekuje pozdrsawiam
 
reklama
ty mowisz powaznie? myslisz, ze jak wrocisz do pracy, maly bedzie juz schabowe wcinal?!! nawet na jablko jest za wczesnie! dziecko karmione tylko piersia moze zjesc inny pokarm od 6 mca zycia, chyba, ze pediatra zaleci inaczej! nie chce mi sie wierzyc, ze tego nie wiesz i dajesz dziecku pokarmy stale liczac na to, ze takie posilki zastapia mu mleko, kiedy ciebie nie bedzie w domu.

jesli chcesz go karmic inaczej, niz piersia, powinnas albo juz odciagac pokarm i mrozic, a dziecko przyzwyczajac do butelki, albo wprowadzac mieszanki. mozesz go karmic nadal, a zamiast jablka, ktore powinien dostac najwczesniej po skonczeniu 4 mca, o ile dobrze pamietam, dawac mu sztuczne mleko. on poza mlekiem nie moze jeszcze jesc nic innego.

nawet, jesli twoj maluch teraz nie reaguje na takie jedzenie zle, moze sie to odbic na nim w przyszlosci. organizm nie jest gotowy do trawienia pokarmow stalych!
 
Naja nie bede sie z Toba sprzeczac... ale moj pediatra powuiedzial ze moge wprowadzac rozne jabluszka itp.... nie widze powodu zebys sie tak "oburzala"!!!!
 
hmmm - z tego co ja wiem, tez, nie powinno sie tak wczesnie wprowadzac zarcia, ale... czytalam o babce, ktora dawala juz miesiecznemu dzieciakowi cos... troche to dziwne... ja chcialam karmic piersia do bolu - nawet dwoch lat. a tu lekarz kazal wprowadzac cos do diety juz jak mial moj bohater 5,5mies. ale powiem, ze ja tez pracowalam wczesniej i odciagalam. upewnij sie u lekarza, bo mi sie wydaje, ze powinnas dobrej mieszanki poszukac. ja w 5 mies wprowadzilam 2 dodatkowe posilki (po pol sloiczka) i i tak wcinal strasznie duzo mleka - wydaje mi sie, ze dodatkowe jedzenie nie rozwiaze twojego pracowego problemu.
kurcze jeszcze cos poszukam, ale hmmm, naprawde nie wiem. dobra mieszanka nie jest zla - zastanow sie jeszcze
 
zobacz
taki znalazlam watek -
https://www.babyboom.pl/forum/index.php/topic,6663.0.html
tez maluch z dodatkami, ale on jest na butli. jak dziecko jest na butli, to sie wczesniej wprowadza dodatkowe posilki. slyszalam,ze jak na samej piersi, to trzeba pozniej
moze zacznij jednak od czegos co jest namleku modyfikowanym, jak chcesz cos dodatkowego - moze sa kaszki dla tskich maluchow. ale wydaje mi sie ze wszystko jest od 4 tego
a jesli chodzi o to, co w ogole mozna podawac, to zawsze mozna isc do sklepu i zobaczyc, co na jedzonku dla okreslonego wieku jest w skladzie i kombinowac samemu
 
Ja wprowadziłam za rada lekarza soczki jak mój mały miał skonczone 3 miesiace tylko ze ja karmiłam sztucznie od samego poczatku. Najpierw był to soczek z jablek a potem z marchwi i mieszane, deserki wprowadziłam jak skonczył 4 miesiace.
Trzy miesiaczne dziecko potrzebuje jeszcze duzo mleka wiec naucz go pic z butelki i wtedy bedziesz mogła sciagac pokarm albo podawac sztuczne mleczko. Wiekszosc deserków, soczków i kaszek jest od 4-5 miesiaca
 
Jasne ze mleka modyfikowanego nie unikne!!! ale musze go tez troszke przyzwyczaic do takich naturalnycgh rzeczy i wiem ze moge to robic!!!! Moj synek wazy ponad 7 kg wiec jesli chodzi o wage to ok......
 
3 miesiące to wydaje mi się troszkę za wcześnie, po co dokarmiać malca jak mu w zupełności starczy mleczko, nawet na słoiczkach z deserkami czy zupkami pisze że należy najwcześniej podawać po skończeniu 4-miesięcy, nie potrzebnie maluszek ma obciążony żołądek, jego układ trawienny nie jest jeszcze przystosowany do przyjmownia pokarmów stałych, przecież wszędzie mówią aby jak najdłużej karmić mleczkiem mamy, pokarm stały wprowadzić nawet w siódmym miesiącu, a u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym w piątym ewentualnie w czwartym miesiącu, ale pzrecież to twoja decyzja ty jesteś matka i ty najlepiej wiesz co jest najlepsze dla twojego dzidziusia.

pozdrawiam.
 
reklama
Mój synek już za chwilę skończy 4 miesiące. Od początku karmię go Nanem bo nie miałam pokarmu. Zaczęłam mu dawać jabłuszko i marchewkę.Kupuję też kaszkę bobovity z jabłkiem bardzo ją lubi, próbowałam dać mu zupkę jarzynową gerbera ale nie smakowała mu zresztą nie dziwię mu się, chcę sama robić mu jarzynki możecie powiedzieć mi co w nich umieścić.
Dziękuje i pozdrawiam gorąco :) ;) :laugh:
_601112_n.jpg
 
Do góry