reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

No ja z tej płci to sie śmieje, bo to faktycznie wcześnie, ale pytałam go czy se ze mnie jaja robi czy faktycznie widzi i ten patrząc na ekran mówi " no tu jedna noga,tu druga, a tu wisi" :) To niech mu będzie. To nie ważne. Mam tylko nadzieje,że za dwa tyg na genetycznym juz nie będzie tej przepukliny bo sie wchłonie. Poczytałam ,że to fizjologiczne i każdy dzieć tak ma. Oby...
Chyba ten Twój lekarz się trochę "rozpędził" . Z tego., co czytałam, to chłopcom w 10 tyg jeszcze nic nie wisi. Pewnie pępowina...
Ale najważniejsze, że rośnie i miejmy nadzieję, że ta przepuklina się wchłonie. Trzymam bynajmniej kciuki za to.
anusiaszymka tak, zapomniałam, że kiedyś mi mówił, że stopniowo, po pól. Ale mam nadzieję, że nic sie nie wydarzy.
 
reklama
Anusia bardzo milo mi sie zrobilo :)

Emalia nie martw sie ta przepuklina. Tak jak sama pisalas duzo dzieci ja ma tylko mamy nawet o tym nie wiedza a potem to sie wchlania. Mojej siostry coreczka tez miala i sie wchlonelo i wszystko bylo dobrze. Tez wtedy czytalam troche na ten temat. Spokojnie :)
 
Anusiaszymka ja biorę Dupka 2 razy dziennie najprawdopodobniej do końca 12TC. Czy to prawda, że wycofano Fenoterol? U mnie przy poprzedniej ciąży bez tego leku by się nie obeszło :(, do tego nie ma jeszcze zamiennika, wiecie coś o tym??? Pozdrawiam wszystkie mamusie :)
już o tym pisałam,wycofali do sprzedaży w aptekach,ale w szpitalach w formie kroplówki jest...też ubolewam nad tym że nie ma zamiennika
 
Maddlena jest jeszcze jeden plus, doktor zachowanie jest w pełni odpowiedzialne, wie że ma większość ciężarnych to chora odwołuje wizyty aby nie pozarażać

Joani ja nie byłam w gabinecie, lekarke mam maks 15 minut od domu, a dzwoniła do mnie przed 15, gorzej że po 16 dzwoniłszpital do M, amu padł telefon po dwóch zdaniach, norma która mnie strasznie denerwuje:wściekła/y: Jutro zadzwoni dowiedziećsię co chcieli

anusiaszymka
ja bym nie pozwoliła dwóm lekarzom w jednej przychodni proqadzić ciąże (nawet na zastępstwie). Gdy zdecyduje gdzie prowadzić mnie będzie lekarz do porodu to on będzie mieć niepodwarzalne zdanie i obecna prywatna (jeśli zdecydujesię na lekarza NFZ) będzie tylko od comiesięcznego badania USG. Każdego lekarz mam jednego, nie skacze czy to specjalista czy zwykły rodzinny, i tak powinno być właściwie. Aby wywiązala się prawidłowa nićzrozumienia pacjent-lekarz a nie na każdej wizycie wszystko po kolei i od nowa tłumaczyc

Emalia już Ci płeć powiedział, jakos tego nie widzę

Ok ja mykam spać
 
Ostatnia edycja:
Mój lekarz od razu powiedział, że będzie test robiony i będą pobierać mi krew. W mojej przychodni robią to z marszu wszystkim :). Koszt badania u mnie to 62zł, więc chyba nie jest tak źle.

Dziewczyny mam pytanie jak jest z Waszą dietą? Odżywiacie się bardzo zdrowo, czy zdarzają się Wam wpadki - jakieś frytki pepsi coś :)
oj zdarzaja dzisiaj mialam bardzo nie zdrowy dzien :) podczas przygotowan obiadu telefon ze wyjezdzamy do mieszkania nowego pomierzyc itd wiec rzucilam wszystko i obia w mc a kolacja po powrocie to juz zapiekanka :p wiec bardzo niezdrowo:p ale raz nie zawsze

Anius chyba Ty pytalas o dupka - ja mialam wczesniej roznie 2x2, nawet3x2, terz mam tylko 3x1 i gdzies czytalam ze to sie odstawia w 12 tyg a luteine dluzej mozna brac...
Hanka wlasnie zastanawialam sie dzis co u Ciebie - dobrze ze sie odezwalas :)

Hej. Ja po wizycie. Dzidzi rośnie i fika fikołki. Zaniepokoiło mnie tylko to ,że Gin zauważyła ,że ma przepuklinę pępkową ale stwierdził ,że na tym etapie może jeszcze mieć. Oczywiście poczytałam i mam strach w sercu. Wiecie coś o tym? A co lepsze bez ogródek stwierdził ,że chłopak. Hmmmm
nie pomoge z przepuklina... moge trzymac kciuki by wszystko sie szybko wchlonelo!
Az taki dobry sprzet by mial hmmm - chyba e Ci wygrzal maluch mocno do przodu i sie szybko rozwija :)
witam wieczornie :-)

Z tym moim duphastonem może uda się jechać po samą receptę. Wtedy to koszt 20 euro, zawsze to nie 100 jak za wizytę. Dzisiaj tam dzwoniłam,ale nie mogły mi powiedzieć bez konsultacji z lekarką, która była nad wyraz zajęta i niestety nie oddzwoniła. Będę ich męczyć jutro.
Maddlena a Ty tak z jednym dniem odstawiłaś dupka? dobrze zrozumiałam?
emalia fajnie,że podejrzałaś bąbelka, nie wiedziałam, że miałaś dziś wizytę, niemniej cieszę się ,że wszystko ok. a z ta płcią faktycznie niezłe ;-)

kasica przykro mi,że Twoja odwołali! Przy okazji znalazłam plusa w tym,że ja nie mam jednego lekarza tylko zespół, jak któryś chory, to zawsze jest zastępstwo :-) chociaż tyle :-)
kusiak no w końcu się odezwałaś! dziś to chyba myślami Cię ściągnęłam :tak:

Co do książek to mam te same co dziewczyny '' W oczekiwaniu na dziecko'' i ''Pierwszy rok zycia dziecka''. Dla mnie fantastyczne, przejrzyste i treściwe.

Miłego wieczorku kochane!
to powodzenia aby udalo soe z sama recepta!

Maddlena jest jeszcze jeden plus, doktor zachowanie jest w pełni odpowiedzialne, wie że ma większość ciężarnych to chora odwołuje wizyty aby nie pozarażać

Joani ja nie byłam w gabinecie, lekarke mam maks 15 minut od domu, a dzwoniła do mnie przed 15, gorzej że po 16 dzwoniłszpital do M, amu padł telefon po dwóch zdaniach, norma która mnie strasznie denerwuje:wściekła/y: Jutro zadzwoni dowiedziećsię co chcieli
Kasica szkoda ze Ci odwolali ale dobrze ze juz na pt masz wizyte :)

ok lece jeszcze na wizytowy i spac - dobranoc :)
 
Witajcie porannie. Mnie znowu dopada bezsenność w nocy i rano jestem niewyspana. Do tego mąż po pracy cały dzień, chrapie okrutnie, że nawet stopery mi nie pomagają. Dzisiaj go wykopie do drugiego pokoju :-D
Wygląda na to, że dzisiaj dzień bez wizyt, chyba, że któraś się nie wpisała.
 
Też się nie wyspałam dzisiaj bo mnie mąż o 3ej obudził, bo zębami zgrzytałam i potem zasnąć nie mogłam. U nas to ja jestem takim nocnym zakapiorem co nie pozwala spać więc mój mąż ma ze mną przerąbane. :sorry: Generalnie mam gorsze i lepsze okresy bo czasem nie zgrzytam miesiącami a jak się czymś mocno zestresuje to potem mam nocne zgrzytanie przez kilka tygodni i musze spać z nakładką na zęby.
Ja już jutro wizytuje. Nie mogę uwierzyć w to, że to już jutro. ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja pojutrze i zaczynam łapać lekkiego stresika :szok:
Ja narzekam na męża, a podobno ostatnio też chrapię jak leżę na wznak hehe ale on śpi jak zabity, a ja.... no cóż :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chyba wszystkie stresujemy się przed prenatalnymi. Jakby nie było to najważniejsze badanie, które w końcu może nas troche uspokoić, że wszystko jest jak należy. :tak:
 
Do góry