reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wstręt do jedzenia u zdrowego niemowlaka? Mój synek nic nie chce jeść :( Pomocy!!!

Dołączył(a)
19 Luty 2014
Postów
5
Witam Drogie Mamy! BARDZO PROSZĘ PRZECZYTAJCIE TĄ LITANIĘ!!!:)

Mam ogromny problem z moim niespełna sześciomiesięcznym Cyprkiem. Mój mały od dwóch miesięcy nie ma apetytu.
Niestety jak miał 3 miesiące trafiliśmy do szpitala z zapaleniem płuc gdzie przechodził terapię biseptolem. Po dwóch tygodniach wyszliśmy do domu i od tamtego czasu zaczął się nasz koszmar. W szpitalu mały nawet nieźle jadł-około 800 ml mleka na dobę. Niestey w domu z dnia na dzień apetyt mu malał, mimo iż jego stan zdrowia jest dobry. Paradoksalnie od odstawienia leku apetyt miał sie zwiększać u nas zaś stało się kompletnie na odwrót. Mały był przebadany już na wszystkie możliwe choroby. Odwiedziliśmy neurloga, miał usg jamy brzusznej i inne badania - morfologia , badania kału i moczu na wszystko co tylko można tj. pasożyty bakterie itp. Wszystkie wyniki są dobre, nie wskazują na żadne zaburzenia, a tym bardziej nie są powodem braku apetytu przez mojego malucha.

Karmienie u nas to wielka droga prze mękę i dla nas i dla niego. Obecnie ma prawie 6 miesięcy wiec włączamy mu do diety nowe posilki, Mały nie chce nic - ostatnio odmówił nawet mleka. Jakiś czas temu dało się mu wmusić około 120-170 ml mleka na śpiocha ale teraz nie chce ciągnąc nawet przez sen. zmieniałam mu mleka na wszelkie możliwe rodzaje-w tym na mleko dla alergików-on nie ma alergii co tez sprawdziłam-oraz na kolki itd, ale nie chce pic żadnego mleka!!! ani butelka ani w kubeczki niekapku.

Obiadki dostaje łyżeczką i właściwie wszystkie wypluwa. Ostatnio zaczęłam dawać mu smoka po każdym kęsie aby odruchowo połykał, ale teraz tez się wycwanił i nie chce go brać bo wie o co chodzi. trzyma jedzenie w buzi, a jak uzbiera mu się trochę to wszystko wypluwa. Jak mu daje wodę to czasem przez przypadek połknie, ale czasem tez weźmie łyka i razem z woda bokiem smoka to wypluwa.

Sprawia wrazenie jakby nie był w ogóle głodny. Nie smakuje mu nic - żadna kaszka, sinlac z nestle, czy obiady ze słoiczka czy gotowane nie ma to znaczenia, on nie chce jeść absolutnie nic. I tak od dwóch miesięcy. Próbowaliśmy nawet stosować zgodnie z sugestia znajomego lekarza przetrzymanie go cały dzień bez jedzenia, ale cyprek był z tego powodu chyba zadowolony bo nie jadł 24h i w końcu sama mu wmusiłam na śpiocha mleko dla swojego sumienia. Przecież małe dziecko musi być głodne! On zachowuje się tak jakby nie odczuwał łaknienia!

Nic mu nie smakuje, deserki nawet nie sprobuje wypluwa od razu nawet minimalna ilosc na lyzeczce, krzywi sie i caly wygina. wiec mu juz dererki odpuszcze, ale inne rzeczy musi jesc, nie wiem juz co robic. lekarze zalamuja rece bo wg każdego z nich a sporo go już oglądało on jest zdrowy. Ida mu na domiar złego zęby, ale nie wiąże tego z bakiem apetytu bo problem rozpoczął się u nas dożo wcześniej. Poza tym mały jest radosny nie płacze, śmieje się ciągle i nie sprawia wrażenia chorego dziecka, czy tez nie widać aby te zęby były problemem. Profilaktycznie smaruje zelami ale to tez nie ma wpływu. Karmiłam go już w wózku, na leżąco, na siedząco, w ciszy, przy muzyce, z bajkami w tv i innymi niepedagogicznymi metodami. Maz macha mu non stop jakaś zabawka albo szeleści folia żeby go zainteresować, ale teraz to juz nawet zabawianie sie nie sprawdza. on jak nie chce to nie je i mógłby tak caly dzień. Czy ktoras z mam ma jakis pomysl na takiego niejadka - ktory jest naprawde zdrowym dzieckiem? Moze macie jakies doswiadczenie, rady czy nawet irracjonalne pomysly bo ja juz nie daje sobie rady i nie wiemy z cala rodzina co robic. Bede wdzeczna za wszelką pomoc.
Ps. Myślę juz nawe o przelewaniu mu wosku nad głowa:)
 
reklama
Moje oba tak miały i żyją ;-)
Fakt stresujące to jest ale trzeba odpuścić. Szanse na zagłodzenie zdrowego, uśmiechniętego, prawidłowo rozwijającego się dziecko są w 21 wieku minimalne.
w wieku 6 miesięcy świat dla niejadka jest dużo bardziej fascynujący niż jedzenie.
Mój syn w życiu nie zjadł całego słoiczka obiadowego (tego małego) obiad to kilka łyżeczek.
Jak mu raz dodałam trochę kleiku do mleka (że niby prześpi po tym noc :-D) to 3 dni nie jadł tak go zapchałam :-p
Nigdy też nie zrobiłam porcji mleka większej niż 120 zazwyczaj wypijał na posiłek (jeden na 4h) 90ml
przybierał góra 300g na miesiąc. na rok ważył 8600. Cały pierwszy rok był poniżej 3centyla.(córa na 3) teraz ładnie na 20 wskoczył
Siedzi obok mnie teraz i na prawdę nic mu nie jest. Czasem 3 dni nie je a dziś na przykład wsuwa aż mi szczęka opada ;-)
Córka jest lepsza bo ona zje w każdej ilości owoce. Jest frutarianką i mogłaby się żywić tylko truskawkami zjadając ich 5kg dziennie:-)
Nie martw się, odpuść. Są głodomorki i niejadki. Masz niejadka i już zawsze będziesz się wkurzać wymyślając coraz to nowe potrawy których i tak dziecko nie zje. Jak mnie to wkurza, poświęcę się nakleję nocą pierogów z truskawkami, jabłkami, mięsem a te potwory nie ruszą bo taki będą miały dzień :-p

Chyba najlepszy pomysł to ten wosk ;-) choć ja chrzciłam a też nic nie dało :rofl2:


edit:
Jeszcze nigdy nie usłyszałam od mpjego syna: jestem głodny chciałbym kanapkę. Jakbym mu nie proponowała posiłków w porach posiłków to by chyba nic nie jadł. wg mnie on głodu nie czuje
 
Ostatnia edycja:
Mamo Cyprka, a czy Twój maluszek ma niedowagę? I czy mogłabyś przez tydzień spisywać, co on je. Ale każdy posiłek, nawet kawałek jabłuszka , czy biszkopta.
 
Witam., dzieki za rady, zapisuje wszystko co je od trzech miesiecy. Niestety obecnie sa to male ilosc np ostatnie dwa dni zjadl 200 wszytskiego. Oczywiscie znow stracil na wadze i spadl do 3 centyla a byl na 25... Ide na wizyte do logopedy bo maly ma wszytskie objawy dysfagii, zaburzenia polykania u niemowlat. Dam znac po wizycie, moze pomoge innym mama z podobnym probleme.
 
Ile synek ma cm, ile kg? Na centyle ja bym nie patrzyła, bo tylko nerwów sobie narobisz. Próbowałaś może dawać maluchowi kawałki warzyw i owoców? Możliwe, że nie chce po prostu jeść niczego co ma konsystencję papki. Ogólnie jeśli dziecko jest uśmiechnięte, spokojne to raczej jest najedzone.
 
Wizyte mam na 3 marca, wczesniej idziemy na usg i od razu zrobie mu usg przelyku skoro juz bedziemy na badaniu, na szczescie moj maly dzielnie znosi rozne zabiegi:)
 
Wazy 7,400 ma 70 cm. Ogolnie wyglada bardzo ladnie i nie widac po nim aby nie dojadał. Mam nadzieje ze po wizycie u logopedy cos sie wyjasni....
 
No wlasnie nie wiem jak z tym dawaniem do raczki. Jak mu przykladam do buziaka to co jem np. kawalek jablka to nawet chetnie liże, Ale jak takiemu małemu dać warzywko czy owoc? Nie umie przeciez ich pogryżć... Jak to robicie?
 
reklama
Poczytaj o diecie BLW, to metoda podawania dziecku jedzenia w konsystencji stałej. Stosuje się ją od momentu, kiedy dziecko samo stabilnie siedzi. Maluch pomimo braku ząbków pięknie rozdrabnia warzywa, owoce swoimi dziąsełkami.
Wielu rodziców których dzieci miały problemy z jedzeniem na BLW jedzą aż im się uszy trzęsą :)
 
Do góry