reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko na temat CHRZTU

Witaj,
ja też chrzciłam niedawno mojego synka i uważam, że nie ma co przesadzać. Był upał, Kuba miał cienki garniturek i białą koszulę, a i tak się spocił. Ale jeśli ubierzesz mu jasne spodenki i koszulę z krótkim rękawkiem to będzie ok. Jeśli się ochłodzi, to jasny sweterek i starczy. Garniturki dla dzieci to dość spory wydatek, ok. 100 zł, więc jak na jeden raz to naprawdę się nie opłaca. Tak się utarło, że dzieci ubiera się na biało, ale jeśli ubierzesz mu coś beżowego albo niebieskiego też będzie dobrze. Przecież szatka chrzcielna jest biała i symbolizuje czystość i niewinność. Jak chrzciłam moją Olkę, to ubrałam ją na biało - różowo. Był sierpień, upał, więc uznałam, że nie ma co cudować.
Cienka czapeczka to konieczność, w kościele zazwyczaj są przeciągi.
A po kościele, na imprezie po prostu ubierz mu coś codziennego i lekkiego. Wygoda jest naprawdę ważniejsza od stylu:-)
Udanej imprezy:-)
 
reklama
]tak myślałam że sam garniturek starczy. A mnie tu na becik namawiają. w każdym razie dzięki za dokładniejsze poinstruowanie. Potrzebna mi była rada doświadczonej mamy. Z całą pewnością z niej skorzystam.:tak:
 
Ostatnia edycja:
Hej ja chrzciłam w ciepłym dniu - i ubrałam młodego tylko w pajaca :-) białego a na d\to takie fajne śpiochy wełniane :-) wyglądał słodko :-D jeszcze sweterek miał :-)

A czapkę - miał taką nakładaną w misie :-) ale biała była :-)

A na imprezę zdjęłam to wełniane i szalał w samym pajacu :-)
 
Moja dziewczynka była chrzczona na początku czerwca , miała 2 tyg.Ubrana była w białe body z krótkim rękawkeim, śpiochy i sweterek z dzianiny i czapeczkę. Była w białym rożku. Ale w kościółku dziecku było za ciepło, rożek poszedł w odstawkę i czapka również:tak:Dzieci nie lubią jak jest im za ciepło!!!Małą od początku ubierałam leciuteńko, często bez czapeczki, i nie chorowała:tak:
 
Ja tez bede chrzcila latem a dokladnie w lipcu ale moj maly bedzie mial ju wtedy 7 mcy i kupilam mu garniturek i to ne wcale bialy ale bezowy taki cieniutki z lnu do tego biala koszula na krotki rekaw takze lniana przewiewna ...
Wcale stroj ne musi byc bialy - naprawde zadko juz sie zdaza ze ludzie ubieraja w te szatki biale specjalne do chrztu bo powiedzmy sobie szczerze - sa one tylko na raz i drogie...
Oj teraz bardzo czesto spotykam ze dzieci ubierane sa najnormalniej w swiecie dziewczynki w jakies sukienki chlopcy w jakies eleganckie spodnie do tego koszula a BETY jejq to juz dawno z mody wyszlo ...
Teraz do chrzu rodzice jada wozkiem albo trzymaja dzieci w nosidelku i wyciagaja tylko na ta cala ceremonie lub poprostu na rekach ...
Moja core chrzcilam 4lata temu i miala biala sukienusie z rozowymi dodatkami tez byla chrzczona latem tylko ze wtedy zrobilo sie deszczowo i chlodno i ubralam ja grubiej pod ta sukienke body na dlugi rekaw i bluzeczke na dlugi- miala wtedy 3mce i trzymalismy ja na rekach...
 
Gośk@ No właśnie; bety już nie są popularne, ale jak przekonać do tego ludzi, którzy wszystkie swoje dzieci chrzcili w becikach... :no:
 
Poprostu to jest twoje dziecko to ty jesteś mamą i ty decydujesz w czym chcesz ochrzcic swoje dziecko,żadna mama czy teściowa niepowinny ci mówic co masz zrobić.Spokojnie powiec że to nie te czasy i daj poczytac te wypowiedzi niech same się przekonają.Najwarzniejsze żeby mąż był takiego samego zdania co ty i napowno postawisz na swoim.Powodzenia
 
reklama
Do góry