reklama

Wybór szkoły - czym się kierujecie?

Temat na forum 'Szkoły' rozpoczęty przez Nikunia, 9 Kwiecień 2005.

?

jakie kryteria przeważają w wyborze szkoły:

1. blisko od domu

41,7%
  2. szkoła polecona przez znajomych

głosów: 0
    0,0%
  3. do tej szkoły idą znajome dzieci

0,0%
  4. wysoki poziom

41,7%
  5. dodatkowe zajęcia

8,3%
  6. wydłuzona opieka świetlicy

8,3%
  7. rozszerzony program nauczania

0,0%
  8. szkoła jest rejonowa

0,0%
  9. brak wyboru (jedna szkoła w miasteczku / wsi )

0,0%
  1. Nikunia

Nikunia Zaciekawiona BB

Właśnie. To już co prawda poza mną (wybrałam w zeszłym roku i jestem zadowoloną mamą pierwszoklasistki :D ) , ale chciałabym wiedziec jak to jest u innych. Czym się kierujecie w wyborze szkoły? Jakie macie wymagania? Jakie kryteria?
    Napiszcie coś proszę.

2. Agnexx

Agnexx Gość

Ja mam właśnie ten problem... Ale w moim przypadku właściwie szkoła jest już wybrana. To jest szkoła, kóra stoi obok przedszkola do którego chodzi Patryk. Mieszkamy na wsi i nie chcę, aby moje dziecko chodziło do szkoły oddalonej o 10 km. Może ktoś powie, że idę na łatwiznę i nie kieruję sie dobrem dziecka. Ale z tego co wiem to szkoła jest na poziomie - dwa języki obce, informatyka itd. Nie widzę powodów, aby wysyłać go do szkoły prywatnej, która jest obok w mieście prowadzona przez zakonnice.

3. reklama
  4. gosiaborkowska

gosiaborkowska Fanka BB :)

Moja 6-letnia w chwili obecnej córka we wrześniu idzie do I klasy, czy może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś ranking szkół warszawskich? A najbardziej interesuje mnie Mokotó i do tego Dolny.

5. Nikunia

Nikunia Zaciekawiona BB

Gosia - a gdzie mieszkasz? Bo my tez z Dolnego Mokotowa.
    Z tego co wiem to taki ranking można znaleźć w kuratorium oświaty. Także Wyborcza cos takiego drukowała ale nie pamietam kiedy.

6. Anulka402

Anulka402 Początkująca w BB

Błagam pomóżcie poszukuję dobrej szkoły podstawowej z internatem.

7. festbaba2000

festbaba2000 Aktywna w BB

jak dla mnie podstawa to przyjazna atmosfera bez niepotrzebnych stresów.
    jak narazie wybór okazał się trafny - zespół szkół niepublicznych karolkowa 49
    :)

8. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Ja kierowałam się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka ( tym bardziej, że pojdzie tam w wieku 6 lat)i poziomem nauczania. Wybrałam szkołe prywatną , ale małą-pojedyncze klasy po kilkanaście osób, na uboczu, gdzie totalnie wszyscy sie znają i nikt obcy nie wejdzie, dziecko zostanie odebrane i przywiezione busikiem do domu pod samą klatke schodową. Jest dobry poziom, dużo języków obcych, tak że dodatkowe opłaty mi odchodzą za zajęcia dodatkowe, których jest pod dostatkiem i co komu pasuje. Myslę, że to słuszny wybór, ale czas pokaże.

9. Inokalskang

Inokalskang Zaciekawiona BB

Temat dość stary z tego co widzę, natomiast na pewno aktualny Posyłając swojego syna do zerówki, szukałam placówki, która zapewni mu dobry start. A więc: wysoki poziom nauki, szkoła dwujęzyczna, dużo zajęć dodatkowych, bezpieczeństwo, ale również dobre podejście do rodziców (to moje pierwsze dziecko, więc zawsze mam milion pytań i należę do grona tzw. upierdliwych rodziców ). Filip chodzi do Akademii Uśmiechu na ul. Karolkowej 49. Spokojnie mogę tę szkołę polecić.

10. reklama
  11. Jadran

Jadran Fanka BB :)

Ja również wybrałam prywatną szkołe.Mi zależało na małych grupach,na dostosowaniu programu do indywidualnych potrzeb dziecka.
    Moja córka jest uzdolniona muzycznie i językowo i chciałam by była w tych kierunkach rozwijana i nie nudziła się na lekcjach bo umie więcej.

Poleć forum