reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • Uwaga!

  Wysyłając wczoraj informację o programie dla mam nie miałam pojęcia, że w ciągu kilku godzin utworzy się grupa. Jeśli chciałaś dołączyć, ale nie zdążyłaś - napisz do mnie. Wpiszę cię na listę rezerwową. Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Wybór szkoły - czym się kierujecie?

jakie kryteria przeważają w wyborze szkoły:

 • szkoła polecona przez znajomych

  Głosów: 0 0,0%
 • do tej szkoły idą znajome dzieci

  Głosów: 0 0,0%
 • rozszerzony program nauczania

  Głosów: 0 0,0%
 • szkoła jest rejonowa

  Głosów: 0 0,0%
 • brak wyboru (jedna szkoła w miasteczku / wsi )

  Głosów: 0 0,0%

 • Wszystkich głosujących
  12

Nikunia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Listopad 2004
Postów
47
Rozwiązania
0
Właśnie. To już co prawda poza mną (wybrałam w zeszłym roku i jestem zadowoloną mamą pierwszoklasistki :D ) , ale chciałabym wiedziec jak to jest u innych. Czym się kierujecie w wyborze szkoły? Jakie macie wymagania? Jakie kryteria?
Napiszcie coś proszę.
 
reklama
A

Agnexx

Gość
Ja mam właśnie ten problem... Ale w moim przypadku właściwie szkoła jest już wybrana. To jest szkoła, kóra stoi obok przedszkola do którego chodzi Patryk. Mieszkamy na wsi i nie chcę, aby moje dziecko chodziło do szkoły oddalonej o 10 km. Może ktoś powie, że idę na łatwiznę i nie kieruję sie dobrem dziecka. Ale z tego co wiem to szkoła jest na poziomie - dwa języki obce, informatyka itd. Nie widzę powodów, aby wysyłać go do szkoły prywatnej, która jest obok w mieście prowadzona przez zakonnice.
 

gosiaborkowska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Styczeń 2005
Postów
175
Rozwiązania
0
Moja 6-letnia w chwili obecnej córka we wrześniu idzie do I klasy, czy może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś ranking szkół warszawskich? A najbardziej interesuje mnie Mokotó i do tego Dolny.
 

Nikunia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Listopad 2004
Postów
47
Rozwiązania
0
Gosia - a gdzie mieszkasz? Bo my tez z Dolnego Mokotowa.
Z tego co wiem to taki ranking można znaleźć w kuratorium oświaty. Także Wyborcza cos takiego drukowała ale nie pamietam kiedy.
 

festbaba2000

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2008
Postów
53
Rozwiązania
0
jak dla mnie podstawa to przyjazna atmosfera bez niepotrzebnych stresów.
jak narazie wybór okazał się trafny - zespół szkół niepublicznych karolkowa 49
:)
 

myszor78

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2009
Postów
1 126
Rozwiązania
0
Ja kierowałam się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka ( tym bardziej, że pojdzie tam w wieku 6 lat)i poziomem nauczania. Wybrałam szkołe prywatną , ale małą-pojedyncze klasy po kilkanaście osób, na uboczu, gdzie totalnie wszyscy sie znają i nikt obcy nie wejdzie, dziecko zostanie odebrane i przywiezione busikiem do domu pod samą klatke schodową. Jest dobry poziom, dużo języków obcych, tak że dodatkowe opłaty mi odchodzą za zajęcia dodatkowe, których jest pod dostatkiem i co komu pasuje. Myslę, że to słuszny wybór, ale czas pokaże.
 
Dołączył(a)
11 Sierpień 2013
Postów
10
Rozwiązania
0
Temat dość stary z tego co widzę, natomiast na pewno aktualny Posyłając swojego syna do zerówki, szukałam placówki, która zapewni mu dobry start. A więc: wysoki poziom nauki, szkoła dwujęzyczna, dużo zajęć dodatkowych, bezpieczeństwo, ale również dobre podejście do rodziców (to moje pierwsze dziecko, więc zawsze mam milion pytań i należę do grona tzw. upierdliwych rodziców ). Filip chodzi do Akademii Uśmiechu na ul. Karolkowej 49. Spokojnie mogę tę szkołę polecić.
 
reklama

Jadran

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Sierpień 2010
Postów
294
Miasto
Bliski Wschód
Rozwiązania
0
Ja również wybrałam prywatną szkołe.Mi zależało na małych grupach,na dostosowaniu programu do indywidualnych potrzeb dziecka.
Moja córka jest uzdolniona muzycznie i językowo i chciałam by była w tych kierunkach rozwijana i nie nudziła się na lekcjach bo umie więcej.
 
reklama
Do góry