reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybór szkoły - czym się kierujecie?

jakie kryteria przeważają w wyborze szkoły:

  • szkoła polecona przez znajomych

    Głosów: 0 0,0%
  • do tej szkoły idą znajome dzieci

    Głosów: 0 0,0%
  • rozszerzony program nauczania

    Głosów: 0 0,0%
  • szkoła jest rejonowa

    Głosów: 0 0,0%
  • brak wyboru (jedna szkoła w miasteczku / wsi )

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    13

Nikunia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Listopad 2004
Postów
47
Właśnie. To już co prawda poza mną (wybrałam w zeszłym roku i jestem zadowoloną mamą pierwszoklasistki :D ) , ale chciałabym wiedziec jak to jest u innych. Czym się kierujecie w wyborze szkoły? Jakie macie wymagania? Jakie kryteria?
Napiszcie coś proszę.
 
reklama
Ja mam właśnie ten problem... Ale w moim przypadku właściwie szkoła jest już wybrana. To jest szkoła, kóra stoi obok przedszkola do którego chodzi Patryk. Mieszkamy na wsi i nie chcę, aby moje dziecko chodziło do szkoły oddalonej o 10 km. Może ktoś powie, że idę na łatwiznę i nie kieruję sie dobrem dziecka. Ale z tego co wiem to szkoła jest na poziomie - dwa języki obce, informatyka itd. Nie widzę powodów, aby wysyłać go do szkoły prywatnej, która jest obok w mieście prowadzona przez zakonnice.
 
Moja 6-letnia w chwili obecnej córka we wrześniu idzie do I klasy, czy może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś ranking szkół warszawskich? A najbardziej interesuje mnie Mokotó i do tego Dolny.
 
Gosia - a gdzie mieszkasz? Bo my tez z Dolnego Mokotowa.
Z tego co wiem to taki ranking można znaleźć w kuratorium oświaty. Także Wyborcza cos takiego drukowała ale nie pamietam kiedy.
 
jak dla mnie podstawa to przyjazna atmosfera bez niepotrzebnych stresów.
jak narazie wybór okazał się trafny - zespół szkół niepublicznych karolkowa 49
:)
 
Ja kierowałam się przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka ( tym bardziej, że pojdzie tam w wieku 6 lat)i poziomem nauczania. Wybrałam szkołe prywatną , ale małą-pojedyncze klasy po kilkanaście osób, na uboczu, gdzie totalnie wszyscy sie znają i nikt obcy nie wejdzie, dziecko zostanie odebrane i przywiezione busikiem do domu pod samą klatke schodową. Jest dobry poziom, dużo języków obcych, tak że dodatkowe opłaty mi odchodzą za zajęcia dodatkowe, których jest pod dostatkiem i co komu pasuje. Myslę, że to słuszny wybór, ale czas pokaże.
 
Temat dość stary z tego co widzę, natomiast na pewno aktualny Posyłając swojego syna do zerówki, szukałam placówki, która zapewni mu dobry start. A więc: wysoki poziom nauki, szkoła dwujęzyczna, dużo zajęć dodatkowych, bezpieczeństwo, ale również dobre podejście do rodziców (to moje pierwsze dziecko, więc zawsze mam milion pytań i należę do grona tzw. upierdliwych rodziców ). Filip chodzi do Akademii Uśmiechu na ul. Karolkowej 49. Spokojnie mogę tę szkołę polecić.
 
Ja również wybrałam prywatną szkołe.Mi zależało na małych grupach,na dostosowaniu programu do indywidualnych potrzeb dziecka.
Moja córka jest uzdolniona muzycznie i językowo i chciałam by była w tych kierunkach rozwijana i nie nudziła się na lekcjach bo umie więcej.
 
reklama
Do góry