reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wybudzanie 4 msc dziecka ..

reklama
Moja starsza miała jakiś miesiąc taki, że się budziła o czwartej, urzędowała przez półtorej godziny i spala dalej. Około pół roku miała wtedy. Przeszło :)
 
Moim zdaniem metoda karmienia nie ma nic do tego jak dziecko śpi. Opowieści o spokojnie śpiących dzieciach będących upojonymi czułością wycyckaną z piersi matki można włożyć między bajki tak samo jak te najedzone butelką.
 
Czy piersią czy mm - każde dziecko inne.
Moje jest od początku na mm.
Obecnie ma rok ( lada dzień ) a wciąż budzi się 2x na mleko w nocy.
Nie pomaga podawanie mu wody.
Gdy przeszliśmy już na całkowite posiłki w dzień żyłam nadzieją, że jak na kolację naje się sytej kaszki to będzie spał lepiej.
Nic z tego 🤣
Nieważne ile by się najadł, nieważne jak byłby zmęczony albo jak unormowany mieli byśmy system dnia i czas wieczornego wyciszania ...
W nocy regularnie budzi się o 1 i 5 w nocy i koniec kropka.
Do mniej więcej 6-7miesiąca miał stale 3x karmienia nocne .

A u znajomych dziecko młodsze o 2 miesiące od paru miesięcy budzi się 1x na karmienie - piersią.
A są takie który wybudzają się do piersi niemal non stop.

Tu serio nie ma żadnej reguły .
 
reklama
Moje obie karmione mm od urodzenia, różnica półtora roku - jedna od dawna śpi całą noc, a druga budzi się dwa, trzy razy, czasem tylko raz 🤷‍♀️
 
Do góry