reklama

wymeldowanie ciezarnej

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mlodaMama1987, 19 Kwiecień 2011.

1. mlodaMama1987

mlodaMama1987 Fanka BB :)

witam proszxe o pomoc.

Otóz kiedy bylam mezatka kupilismy mieszkanie na kredyt hipoteczny. Kiedy zas doszlo do rozwodu ustalilismy u notariusza ze kredyt w calosci bez splaty mnie przejmie byly maz w ciazu miesiaca a ja sie wymelduja po tym przejeciu w ciazu 2 dni. Niestety byly maz nie wywiazal sie z tego i przejecie kredytu trwalo ponad pol roku na co cierpliwie czekalam. Ale w tym czasie zaszlam w ciaze i pytanie moje brzmi: otoz czy musze sie wymeldowac teraz zgodnie z aktem notarialnym czy prawo ciezarnej chroni mnie ? bo nie ukrywam ze z wymeldowaniem chcialabym wstzrymac sie do czasu porodu i nadania dziecku pesel a potem bez problemu sie wymelduje bo chce sie starac o mieszkanie z urzedu. Bardzo prosze o pomoc szczegolnie chodzi mi o to czy jest jakas ustawa na to. Z gory dziekuje

acha dodam jeszcze ze tam nie mieszkam juz od tego pol roku bo wyprowadzilam sie jeszcze w trakcie rozwodu

Ostatnia edycja: 19 Kwiecień 2011
  2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ma Pani obowiązek wymeldować się. Obowiązek ten wynika z:
    1. zaciągniętego zobowiązania (akt notarialny)
    2. faktu, że Pani tam nie mieszka.

Właściwie, jesli Pani nie mieszka w tym mieszkaniu Pani były mąż może Panią wymeldować bez Pani zgody (w trybie administracyjnym).

Co do ochrony - istnieje ochrona przed eksmisja, a nie przed wymeldowaniem

Poleć forum