reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wymeldowanie ciezarnej

mlodaMama1987

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2011
Postów
105
witam proszxe o pomoc.

Otóz kiedy bylam mezatka kupilismy mieszkanie na kredyt hipoteczny. Kiedy zas doszlo do rozwodu ustalilismy u notariusza ze kredyt w calosci bez splaty mnie przejmie byly maz w ciazu miesiaca a ja sie wymelduja po tym przejeciu w ciazu 2 dni. Niestety byly maz nie wywiazal sie z tego i przejecie kredytu trwalo ponad pol roku na co cierpliwie czekalam. Ale w tym czasie zaszlam w ciaze i pytanie moje brzmi: otoz czy musze sie wymeldowac teraz zgodnie z aktem notarialnym czy prawo ciezarnej chroni mnie ? bo nie ukrywam ze z wymeldowaniem chcialabym wstzrymac sie do czasu porodu i nadania dziecku pesel a potem bez problemu sie wymelduje bo chce sie starac o mieszkanie z urzedu. Bardzo prosze o pomoc szczegolnie chodzi mi o to czy jest jakas ustawa na to. Z gory dziekuje

acha dodam jeszcze ze tam nie mieszkam juz od tego pol roku bo wyprowadzilam sie jeszcze w trakcie rozwodu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ma Pani obowiązek wymeldować się. Obowiązek ten wynika z:
1. zaciągniętego zobowiązania (akt notarialny)
2. faktu, że Pani tam nie mieszka.

Właściwie, jesli Pani nie mieszka w tym mieszkaniu Pani były mąż może Panią wymeldować bez Pani zgody (w trybie administracyjnym).

Co do ochrony - istnieje ochrona przed eksmisja, a nie przed wymeldowaniem
 
Do góry