reklama

Wymeldowanie z domu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez aldi22, 19 Styczeń 2011.

1. aldi22

aldi22 Początkująca w BB

Witam serdcznie,,.. Mam wujka mieszka on w swoim domu.Niecale 2 lata temu zameldowal w nim na stale swoja zone z ktora teraz bedzie sie rozwodzil..Ona wyprowadzila sie na poczatku grudnia do innego mieszkania wziela wszystkie swoje rzeczy itp..Chcialam zapytac czy jest jakas szansa by ja wymeldowac z tego domu?czy potrzebna jest jej zgoda?bo kiedys wyczytalam na internecie ze jezeli ktos nie przebywa w mieszkaniu z 3 miesiace to mozna wymeldowac te osobe nawet bez jej zgody.istnieje taka mozliwosc?.z gory dziekuje za informacje

2. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Sorrki ze się wtrącam,ale słyszałem że po 3 miesiącach nieobecności można coś z tym zrobić,ktoś musi to potwierdzić bodajże. Ale nie znam się poczekaj na odp. Pani Mecenas :p

3. reklama
  4. aldi22

aldi22 Początkująca w BB

No wlasnie tez o tym czytalam ale nie jestem pewna jak to jest dlatego wolalam zapytac Pania Eweline.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Osobę, która długotrwale przebywa poza miejscem zameldowania można wymeldować. Należy zgłosić się do urzędu miasta/gminy itp właściwego dla miejsca położenia nieruchomosci i złożyć wniosek o wymeldowanie osoby niemieszkającej. Wymeldowanie odbędzie się w trybie administracyjnym.

Poleć forum