reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary u dziecka.

kasik081

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
432
Pytanie czy w pomiarach na usg - poszczególnych części ciała występują jakieś rozbierzności u Waszych bąbelków?

U nas 24 tydz i 3 dni.
Wszystkie wymiary tzn. Kosc udowa, brzuszek i dwuciemieniowy główki w okolicy 25 tyg i kilku dni.
Obwód główki 23 tydz i 2 dni.

Lekarz powiedział, że ok ale z ciekawośći pytam czy u Was też tak bywa???
 
reklama
Rozwiązanie
Pytanie czy w pomiarach na usg - poszczególnych części ciała występują jakieś rozbierzności u Waszych bąbelków?

U nas 24 tydz i 3 dni.
Wszystkie wymiary tzn. Kosc udowa, brzuszek i dwuciemieniowy główki w okolicy 25 tyg i kilku dni.
Obwód główki 23 tydz i 2 dni.

Lekarz powiedział, że ok ale z ciekawośći pytam czy u Was też tak bywa???
Mi na końcówce ciąży lekarka powiedziała, że do dwóch tygodni w jedną czy drugą stronę może się różnić i jest to w porządku. Pamiętaj, że wystarczy, że lekarz minimalnie dalej lub bliżej zaznaczy wskaźnik i już może być różnica o tydzień 😉
Pytanie czy w pomiarach na usg - poszczególnych części ciała występują jakieś rozbierzności u Waszych bąbelków?

U nas 24 tydz i 3 dni.
Wszystkie wymiary tzn. Kosc udowa, brzuszek i dwuciemieniowy główki w okolicy 25 tyg i kilku dni.
Obwód główki 23 tydz i 2 dni.

Lekarz powiedział, że ok ale z ciekawośći pytam czy u Was też tak bywa???
Zdecydowanie tak często bywa. :) u mnie tez, to nie są duże rozbieżności.
 
To co podałaś to malutkie rozbieżności :) moja córka miła zawsze mniejsza główkę i krótsza kość udowa i najzwyczajniej w świecie urodziła się z mała główka i miała 53 cm wzrostu :)
 
U mnie są bardzo duże rozbieżności :(Córka ma dużą główkę. W badaniach usg od 2 trymestru jest >95 centyla. Było podejrzenie poszerzenia komory tylnej bocznej mózgu i jamy przegrody przezroczystej (są na granicy normy). Lekarz mówi, że nie widzi nieprawidłowości, tylko że bardzo duża główka i że może być makrosomia ale nie widzi przyczyny (nie mam cukrzycy, brak wad płodu) i do tego mam wielowodzie (AFI - 28,24cm).
Ostatnie pomiary biometryczne w 32+1tc
* wymiar dwuciemieniowy BPD - 9,67cm (39+4)
* obwód główki HC - 34,06cm (39+1)
* obwód brzuszka AC - 30,88cm (34+6)
* kość udowa FL - 6,46cm (33+2)
* szacowana waga - 2649g (35+2)
Zastanawiam się czy zwolni z tym rośnięciem. Jak to było u Was?
 
Mój Mały przez kilka miesięcy (zaliczyliśmy w tym czasie dwa USG) miał większą główkę o około 3 tyg względem pozostałych części ciała i też się martwiłam, choć dla lekarza było wszystko okej. Później tempo wzrostu główki zwolniło a pozostałe części ciała "podgoniły". Synuś urodził się zdrowy i proporcjonalny. Pewnie i u Was tak będzie :) podobno cz. ciała nie rosną proporcjonalnie. Jeśli jesteście pod obserwacją lekarza to postaraj się nie martwić na zapas :)
 
O matko jak dobrze to czytać wymiary główki mojego syna odbiegaja od terminu trzy tygodnie i się tym stresuje a widzę że tak się zdaza....
Tak, nic w tym złego zazwyczaj. Ja też szukałam informacji, porównywałam Jego wymiary z innymi dziećmi na podobnym etapie i też byłam zmartwiona. Spokojnie poczekaj na kolejne USG jak to dalej będzie. Na zapas nic nie da martwienie się :)
 
reklama
Hiiiiii ja mam wrażenie że macierzyństwo to jedno wielkie martwienie się...
Tak, nic w tym złego zazwyczaj. Ja też szukałam informacji, porównywałam Jego wymiary z innymi dziećmi na podobnym etapie i też byłam zmartwiona. Spokojnie poczekaj na kolejne USG jak to dalej będzie. Na zapas nic nie da martwienie się :)
 
reklama
Do góry