reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymioty, ulewanie, wiercenie się

Ja byłam pół roku na diecie eliminacyjnej bo u nas też pojawiala się wysypka i zielona kupa. Bardzo restrykcyjnie (sprawdzała wszystkie etykiety bo bmk jest naprawdę nawet w wędlinach) odstawiłam jajka, białko mleka krowiego, cytrusy, orzechy, awokado i mimo takiej diety pomogło "tylko" na kupy i wysypkę ale ulewanie zostało dokładnie takie samo. Także nie zawsze jest ono związane z alergia.
U nas refluks gastrolog wykluczył i cały czas nam mówili że po prostu taki typ ze układ pokarmowy długo dojrzewał.

Jest w wedlinach, bo bmk to nie tylko nabial typu mleko od krowy. Jest tez w miesie wolowym i cielecym 😜
 
reklama
Moze wizyta u gastrologa/alergologa. U nas akurat takie objawy to byla alergia pokarmowa na bialko mleka krowiego. U was nie musi tak byc, ale warto sprawdzic wszystkie opcje. Moze to byc tez refluks. W pewnym zakresie sie fizjologiczny, ale czasem jest wiekszy u takiego maluszka i tez moze wtedy ciagle jesc, aby to palenie w przelyku zalagodzic, a z przejedzenia wymiotuje.
popieram, wizyta u gastroenterologa lub alergologa to był by dobry krok. Moj synek ulewal bardzo długo i bardzo mocno, po każdym posiłku. Jemu minęło to samo, na szczęście alergia czy refluks wykluczone. Ale za to obaj synowie koleżanki z pracy mieli refluks, i trzeba było go wyleczyć, nie chce okłamać ale chyba nawet była tam jakaś mała operacja/zabieg.
 
Do góry