reklama

Wymuszanie?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez MajaPe, 4 Listopad 2014.

1. MajaPe

MajaPe Zaciekawiona BB

Czy Maluch w wieku 10 miesięcy może już wymuszać pewne rzeczy krzykiem i piskiem? Słyszałam, że tego typu zachowania są typowe dopiero dla 3-latków. Natomiast moja córka od kilku dni bywa nieznośna, kiedy czegoś chce. Zwykle jest to krzyk o wzięcie na ręce, albo w sytuacji, kiedy chce się ją zostawić na dosłownie minutę. Wcześniej takie sytuacje rozwiązywane były w pokojowy sposób, teraz bez krzyku się nie obejdzie...

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Oczywiście, że może. Takie dziecko już całkiem sporo rozumie. Trzeba rozróżnić sytuacje, w których krzyczy. To normalne, że w tym wieku pojawia się lęk separacyjny - nawet gdy znikasz na minutę! Jeśli nie chcesz dawać konkretnej rzeczy/ brać na ręce gdy nie np. nie możesz, to wg mnie najlepsza będzie konsekwencja w działaniu - tłumaczenie i nieustępowanie.

3. reklama
  4. martussia2203

martussia2203 Jestem MAMĄ!!♥

Wychowanie nie zaczyna się po ukończeniu przez dziecko 3 lat. Maluszek to bardzo dobry obserwator i bada ,,teren''. Sprawdza na co może sobie pozwolić i przede wszystkim czy jesteś konsekwentna. Jeśli dziecko zauważy zależność- mama nie pozwala-> mój krzyk-> mama pozwala szybko zacznie to wykorzystywać :) Mali kochani spryciarze :)

5. MajaPe

MajaPe Zaciekawiona BB

Oczywiście, wiem, że dzieciaki obserwują i szybko się uczą. Myślałam jedynie, że tego typu zachowania wykorzystują dopiero w wieku około 3 lat, bo wtedy mniej więcej przechodzą swój pierwszy dziecięcy "bunt". Wtedy też lubią nadużywać słowa "nie" itp. Nie sądziłam, że stawanie mi przysłowiowym "okoniem" zacznie się wcześniej.

6. asia laska

asia laska Początkująca w BB

Witam jestem mamą bliźniaków i powiem ze jest to możliwe dzieciątka w tym wieku dużo mogą albo robią minki i oczka ze łzami , albo sposób na drżącą wargę ja tak się dawałam moim chłopcom :-D

7. aneta_ck

aneta_ck Fanka BB :)

Oj szybko się uczą te drobinki nasze :D mój jak chce wyjść z wózka to aż się,, zanosi'' płaczem. Wystarczy wyjąć i dziecko szczęśliwe. Wniosek - malutki wymuszacz :D ale czego się dla nich nie robi! :D

8. juli29

juli29 Fanka BB :)

Maja pe widze ze mamy podobnie, corka tez ma 10mscy i od jakiegos czasu tez chyba zaczela wymuszac duzo rzeczy, nawet na sekunde wyjsc nie moge zaraz ryk jakis lek moze tez sie zaczal rece opadaja w dodatku ciagle nie wyszly zeby masakra

9. Hantal

Hantal Aktywna w BB

Oj te nasze małe istotki już od urodzenia starają się wymusić na nas krzykiem wszystko, no a jak by się z nami dogadały...No i Tu problem bo jak zaczniemy od razu reagować na płacz oj to już nas maja :-) Musimy nauczyć się rozróżniać kiedy coś chcą, są głodne czy je coś boli, czy to właśnie tylko ich widzimisię żeby wymusić cokolwiek a już na pewno na raczki :-)

10. reklama
  11. MajaPe

MajaPe Zaciekawiona BB

Juli u nas też brak zębów :(

12. juli29

juli29 Fanka BB :)

Aha to wspolczuje ja juz nie mam sily w dzien przez to malo spi w nocy sie kreci i ciagle przekreca na brzuch najpierw poprawialam teraz odpuscilam a jak u was z jedzeniem bo u nas tak jak kiedys pisalam masakra odpowiedzialas mi nawet

Poleć forum