reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań nasienia

Agataxv

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2022
Postów
35
Hej dziewczyny... już swoje wypłakałam wczoraj, więc teraz już trochę „pogodzona” z faktami chciałabym was podpytać czy też u was było podobnie i zakończyło się szczęśliwie.
Wyniki- baaardzo słabe. Facet wczoraj się kompletnie podłamał, więc zapisałam go do urologa na ten sam dzień. Wyszedł o dziwo pocieszony. Lekarz oglądając wyniki zapytał dosłownie „ale co z nimi niby jest nie tak?”... powiedział że przy tej ilości plemników morfologia nie jest zła... co do ruchliwości- powiedział że tez nie ma tragedii, ale można poprawić. Zalecił supreman i olej z czarnuszki. Badał czy nie ma żylaków- brak. Powiedział że przy tych wynikach spokojnie w ciągu roku powinno coś zaskoczyć i żeby się nie przejmować... hmm No i trochę dziwne to dla mnie. Mam wrażenie że lekarz nie chciał „dobić” bo nie wydaje mi się żeby były spore szanse przy takich wynikach... ale może to ja dramatyzuję? A wy kochane- co sądzicie?
 

Załączniki

  • 186658D7-D702-4F57-B6DB-51D99494CA8C.jpeg
    186658D7-D702-4F57-B6DB-51D99494CA8C.jpeg
    152,2 KB · Wyświetleń: 322
reklama
U mojego wyszło na początku 2% prawidłowej budowy, po 3 miesiącach suplementów i innych takich w tym samym labie wyszło 0%... urolog w ogóle nie komentował tego jako niepłodność tylko zalecił dalsze badania. Nawet nie zdążyliśmy ich zrobić, ponieważ miesiąc później ciąża naturalnie. Dwa wcześniejsze poronienia owszem mogły być z tym związane - puste jajo płodowe, ale uważam że lekarz ma rację i takie wyniki jak wasze nie są "dramatem"
 
U mojego wyszło na początku 2% prawidłowej budowy, po 3 miesiącach suplementów i innych takich w tym samym labie wyszło 0%... urolog w ogóle nie komentował tego jako niepłodność tylko zalecił dalsze badania. Nawet nie zdążyliśmy ich zrobić, ponieważ miesiąc później ciąża naturalnie. Dwa wcześniejsze poronienia owszem mogły być z tym związane - puste jajo płodowe, ale uważam że lekarz ma rację i takie wyniki jak wasze nie są "dramatem"
Ja mam wrażenie że w takich przypadkach jak opisałaś- 0% to jest jakiś cud... strasznie się tym przejęłam, niektórzy mają słabą morfologię ale ruch chociaż w normie- a u nas 12%... :( u nas do tej pory nie doszło ani razu do zapłodnienia, stąd takie moje smęcenie :(
 
Nam urolog skomentował, że badanie nasienia w dużej mierze jest też zależne od laboratorium. Zróbcie sobie dla porównania w innym, ponieważ często jest tak, że oni mając "kroplę" czy ile tam dają na szkiełko liczą to co jest w zasięgu pola widzenia i podają jako parametr całości. Sama morfologia nie jest drogim badaniem, więc warto sprawdzić w innym miejscu :)
 
reklama
Przecież te wyniki wcale nie są tragiczne
Jezu, przyznam ze podnosicie mnie trochę na duchu.. jestem na grupce na fb i tam jest pełno dziewczyn które wstawiają wyniki badania żeby się podpytać i gdzie nie spojrzałam to morfologia te 4%, ruchliwość po 30-40% i przez to jak spojrzałam na nasz wynik to wpadłam w panikę ze jest strasznie zle
 
Do góry