reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań nasienia

Malami97

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Styczeń 2022
Postów
38
Hej ,po moich dwóch wczesnych poronieniach zdecydowaliśmy się na badanie nasienia , jak można zinterpretować ten wynik i czy jest tak źle że tylko 2 procent plemników jest zdrowych ? Przykre jest to dla mnie bo już chcieliśmy próbować a tutaj taka wiadomości ,i czy można to jakoś szybko zmienić sama dieta ?
 

Załączniki

  • IMG_20220808_132141.jpg
    IMG_20220808_132141.jpg
    316,4 KB · Wyświetleń: 319
  • IMG_20220808_132114.jpg
    IMG_20220808_132114.jpg
    284,1 KB · Wyświetleń: 89
reklama
Osobiście szukałabym przyczyn niepowodzeń gdzieś indziej. Morfologia 2 ale z prawie 300 tysiecy plemnków to nie jest źle. Jeśli chcesz boostnąć chłopaków kup partnerowi jakiś supel typu Fertilman plus, Profertil. Niech pije sok pomidorowy, olej z czarnuszki, olej lniany, je orzechy brazylijskie, pestki dyni i dużo warzyw.
Szybko tutaj sie nie da, bo spermatogeneza trwa 72 dni, więc całkowita wymiana plemników będzie tyle trwać. Ale nikt nie powiedział, ze w międzczasie nie nie uda zajść z takimi wynikami.
Powodzenia
 
Już sami nie wiemy co mamy robić bo w badaniach genetycznych i krwi jest wszystko w porządku a jednak dwa poronienia były z nieznanej przyczyny tym bardziej pierwsza bardzo dobrze się rozwijała ale obumarła w 8-9 tygodniu, i tylko w tych badaniach wyszło coś nie tak
 
A Ty sama robiłaś jakieś badania?Ja też przyczyn szukałabym gdzie indziej. Zbadajcie kariotypy, Ty zrób całą morfologię, tarczycę, anty tpo i tg. Może coś w immunologii szwankuje.
 
Z jednej strony chcemy próbować a z drugiej nie chcemy abym znów poroniła
zbadaj cukier i insulinę ( Krzywe) jestem po trzech poronieniach i aktualnie początek ciąży ... tez wyniki okej ale coś się musiało dziać i lekarz z duża doza prawdopodobieństwa postawił na cukier .. jem metformine w dawcę 2 tys i liczę tym razem na cud ;)
 
Robiliśmy badania genetyczne i ogólnie razem z tarczyca , jedyne co mi zostało to zespół antyfosfolipidowy, nie mieliśmy żadnych problemów z zajściem w ciążę jedynie one z czasem obumieraly
 
zbadaj cukier i insulinę ( Krzywe) jestem po trzech poronieniach i aktualnie początek ciąży ... tez wyniki okej ale coś się musiało dziać i lekarz z duża doza prawdopodobieństwa postawił na cukier .. jem metformine w dawcę 2 tys i liczę tym razem na cud ;)
Narazie lekarz kazał zrobić badania ogólnie tarczycę itd i właśnie badania nasienia a później zobaczymy lecz właśnie zmartwił mnie wynik męża
 
reklama
Do góry