reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYNIKI BADAŃ

ja dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi-nie jest dobrze. Spadła mi od ostatnich badań hemoglobina i erytrocyty- poniżej normy.Dzidziuś dużo potrzebuje i dla nas dwojga nie wystarcza:(Co najlepiej w takiej sytuacji trzeba jeśc lub łykać???Wizytę u mojej gin.mam dopiero w środę...
 
reklama
Warto wzbogacic diete w produkty zawierajace zelazo_Oczywiscie watrobka,soja (nasiona) 11.0 mg/100g
fasola biała 6,9
nać pietruszki 5,0
orzechy pistacjowe 7,0
orzechy laskowe 3,6
szczypior 1,3
czosnek 1,7
kapusta 0,4
truskawka 0,7
ponadto : morele suszone, ryby( mięśnie czerwone),

W Polsce głównym żródlem są: produkty zbożowe (pełnoziarniste)
mięso, wędliny i ryby i ziemniaki,brokuly.
 
żelazo akurat mam w normie i nawet mi sie od ostatnich badan poprawiło. Prenatal, który łykam ma w sobie żelazo.Ale macie rację, muszę urozmaicić troche swoja dietę, bo troche monotematyczna jest.
 
A ja mam za mało nadal krwinek czerwonych na dzień dzisiejszy:
RBC 3.75
HGB 11.4
HCT 31.2
zelazo mam dobre czyli iron 79.ug/dL
gin kazał łykać zelazo i ma byc oki
 
Dziewczyny, ale numer!!:wściekła/y: Pamiętacie jak pisałam o tym moim nieszczęsnym teście po obciążeniu glukozą?? No, lekarz powiedział, że ponieważ on nie wie jaką część zwrociłam, muszę zrobić drugi raz, bo te wyniki nic nie mówią:no: Masakra! Mówię mu że prawie mdlałam, ale on jest uparty... Aż nie chcę myśleć jak to znowu będzie:szok:Okropność!!
 
Ożesz... współczuję :-(
Nieźle już mnie wystraszyłyście tą glukozą.. choć nie mam jeszcze pojęcia jak to smakuje, to na sam dźwięk słowa "glukoza" zaczynam czuć się jakoś... dziwnie :oo2:
 
ja sie bardzo balam o glukoze ze wzgledu a moje mdlosci, ale choc strasznie sie krzywilam, jakos poszlo. i wlasnie ide po wyniki to wam napisze co i jak bo troche sie martwie:baffled:
 
no to glukoze mam w normie :), antygen HBS tez, ale najgorzej ze krwinki czerwone sa bardzo ponizej normy :( w sobote ide do lekarza to si dowiem co z tym robic. mam nadzieje ze to nie jest bardzo niebezpieczne dla malutkiej :-(
 
reklama
Ja tez mam krwinki nie za dobre (podawałam juz) i wczoraj byłam u gina i powiedział ze to nie jest taki problem mam brac zelazo .Najwazniejsze jest zeby błytki były w normie PLT 215 MAM JA i nie wiem czy dobrze napisze HEMATOKRYT te dwa sa najwazniejsze
Mnie omineło tym razem badanie (glukoza)bede miała robione pomiedzy 24-28 tygodniem tak mi powiedziedział
 
Do góry