reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYNIKI BADAŃ

uuu, to nieciekawie. mnie ostatnio pani w laboratorium zszokowala bo na morfologie pobrala mi krew z palca :eek: a ja sie nastawialam na wielkie klucie:-D

a dzis ide po wyniki, zobaczymy czy ciuckanie tego okropnego zelaza cos dalo :nerd:
 
reklama
Nasze forum to jest to:happy:. Mąż mi dziś odebrał wyniki glukozy, siedzę i szukam norm w necie, a tu proszę, na tym wątku znalazłam:tak: . I to jakie miłe, mieszczę się jeszcze:-) 131 po wypiciu, na czczo 79. A w czwartek do ginki, zobaczymy, co słychać u Niuńka:happy:
 
ol a tto badanie po było po 1 czy po dwóch godzinach od wypicia tego świnstwa???
interesuje mnie toponieważ ja miałam robione coś w rodzaju krótkiej krzywej glikemii, badanie było na czczo,potem glukoza i perwsze badanie po godzinie a drugie po dwóch wymik 75- 152-110 mam nadzieje ze dobre? aha poza tym miałam robioną morfologie ale nie moe znależc nigdzie norm w takich jednostkach,chodzi mi głóownie o hemoglobinę wyrażoną w mmol/l, możer gdzieś są takie opisy?
 
Ja miałam na czczo i po godzinie od wypicia, jeśli chodzi o interpretację, to uwierzyłam w to, co pisała MamaMonia:

Właśnie wróciłam od lekarza. Mój cukier 139 mg mieści się w normie - do 140. Ledwo ledwo, ale w normie. Jeśli wyszedłby powyżej, to też jeszcze nie tragedia, powtarza się badania ze zwiększoną dawką glukozy.

A jeśli szukasz hemogłobiny w mmol/l, to tu jest:
Interpretacja wynik
 
Te 70-115 to są normy na czczo. Moje 131 po glukozie ginka określiła jako "górną normę", obawiam się, że 150 to już powyżej, a po 2 godzinach to zupełnie nie wiem, jak powinno być. Najlepiej iść do lekarza, niech się fachowiec wypowie.
A denerwować się zbytnio chyba nie trzeba, z tego co się orientuję, to jak poziom cukru jest zawyżony, to przede wszystkim zaleca się dietę i kontrole, leki to przy jakichś bardzo złych wynikach. Zaniedbać tego nie wolno, ale pod kontrolą lekarza nie ma obaw o dzidziusia
 
a u mnie znowu hemoglobina za nisko:sick: wiec kolejna dawka zelaza. no trudno. trzeba brac i koniec

a glukoze 75 mam zrobic za 3 tygodnie. i nie wiem jak wytrzymam 2 godziny bez jedzenia:eek:
 
reklama
Odebrałam wyniki z morfologii: za dużo leukocytów, krwinki czerwone, hemoglobina i hematokryt poniżej normy. No i w efekcie gin. wypisał mi żelazo.:sick: Badał też dzisiaj szyjkę i trzyma się na tym samym stopniu rozwarcia, na szczęście:happy:
 
Do góry