reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania prenatalnego

Maraton

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Luty 2021
Postów
50
Witam, proszę o ocenę moich wyników, czy jest bardzo kiepsko?😕

12 tydz 2 dzień
Crl 57mm
Fhr 156
Nr 1,5
Pi 0,95

Beta 1,91 mom
Pappa 0,37 mom

Trisomia 21 podstawowa 1:178
Skorygowana 1:66 😕
T18 podstawowa 1:421
Skorygowana 1:6846
T13 podstawowa 1:1325
Skorygowana 1:11121

W czerwcu kończę 37lat, USG wszystko w porządku. Czy te wyniki białka i bety są faktycznie tak złe że mam takie duże ryzyko T21? Czekam na informacje od genetyka Ale Proszę o opinie
 
reklama
Witam, proszę o ocenę moich wyników, czy jest bardzo kiepsko?[emoji53]

12 tydz 2 dzień
Crl 57mm
Fhr 156
Nr 1,5
Pi 0,95

Beta 1,91 mom
Pappa 0,37 mom

Trisomia 21 podstawowa 1:178
Skorygowana 1:66 [emoji53]
T18 podstawowa 1:421
Skorygowana 1:6846
T13 podstawowa 1:1325
Skorygowana 1:11121

W czerwcu kończę 37lat, USG wszystko w porządku. Czy te wyniki białka i bety są faktycznie tak złe że mam takie duże ryzyko T21? Czekam na informacje od genetyka Ale Proszę o opinie
Prawdopodobnie zaproponują ci amniopunkcję, ponieważ wzrosło ci ryzyko skorygowane trisiomi 21. Im mniejsza cyfra po jedynce, tym większe prawdopodobieństwo wady. Najlepiej, jak po korekcie ryzyko maleje, a nie wzrasta jak u ciebie. Tylko to wciąż prawdopodobieństwo, które potwierdzić lub wykluczyć można dzięki amniopunkcji. Jeśli chodzi o wiek, to wcale nie musi być przyczyną. Rodziłam jak miałam 37 i 38 lat a ryzyko po korekcie było małe.
 
Za wysokie prawdopodobieństwo w Polsce uznaje się wynik od 1:300. Także tak - prawdopodobieństwo jest, ale pewności nie ma.
Nie można określić czy to kiepsko - równie dobrze ten wynik może nic nie oznaczać.

Jak chcesz mieć pewność, to powinnaś wykonać amniopunkcję. Ja osobiście bym chciała wiedzieć. I nie dlatego by ciążę usuwać, ale by w razie potrzeby zacząć zgłębiać wiedzę na ten temat i przygotować się na ile bym potrafiła. Samo oczekiwanie w niepewności na poród byłoby dla mnie okrutną męczarnią i ciągłym strachem.

A czy wyszły jakieś nieprawidłowości na USG? Kość nosowa była widoczna?
Nr to przezierność karkowa?? A co to jest Pi??
 
Prawdopodobnie zaproponują ci amniopunkcję, ponieważ wzrosło ci ryzyko skorygowane trisiomi 21. Im mniejsza cyfra po jedynce, tym większe prawdopodobieństwo wady. Najlepiej, jak po korekcie ryzyko maleje, a nie wzrasta jak u ciebie. Tylko to wciąż prawdopodobieństwo, które potwierdzić lub wykluczyć można dzięki amniopunkcji. Jeśli chodzi o wiek, to wcale nie musi być przyczyną. Rodziłam jak miałam 37 i 38 lat a ryzyko po korekcie było małe.
Dziękuję za odpowiedź, co więc jeszcze poza wiekiem może tak podwyższać te prawdopodobieństwo?
 
Pi to jest chyba jakiś przepływ tetniczny, możliwe że tętnica macicy.
Ryzyko zawyza Ci głównie wiek, takie same wyniki przy młodszym wieku dałyby znacznie mniejsze ryzyko :) wejdź sobie w temat Amniopunkcja-robic czy nie i tam przewertuj całość. Na pewno dużo się dowiesz :)
 
Za wysokie prawdopodobieństwo w Polsce uznaje się wynik od 1:300. Także tak - prawdopodobieństwo jest, ale pewności nie ma.
Nie można określić czy to kiepsko - równie dobrze ten wynik może nic nie oznaczać.

Jak chcesz mieć pewność, to powinnaś wykonać amniopunkcję. Ja osobiście bym chciała wiedzieć. I nie dlatego by ciążę usuwać, ale by w razie potrzeby zacząć zgłębiać wiedzę na ten temat i przygotować się na ile bym potrafiła. Samo oczekiwanie w niepewności na poród byłoby dla mnie okrutną męczarnią i ciągłym strachem.

A czy wyszły jakieś nieprawidłowości na USG? Kość nosowa była widoczna?
Nr to przezierność karkowa?? A co to jest Pi??
Dziękuję za odpowiedź, USG wyszło bez zarzutów, wszystko w porządku, kość nosowa widoczna. Miało być NT nie Nr. Pi to przewód żylny. Dziś oddałam krew na badanie sanco, zanim ewentualna aminopunkcja
 
Dziękuję za odpowiedź, co więc jeszcze poza wiekiem może tak podwyższać te prawdopodobieństwo?
Na pierwotne ryzyko wpływa wiek, wiadomości jakich udzieliłas w wywiadzie, do tego parametry z USG min widoczna kość nosowa, wartość przezierności karkowej. Natomiast na ryzyko korygowane dodatkowo wpływa zdaje się wolne HCG badane że krwi. Ale ono nie musi świadczyć o wadach genetycznych, a o tym, że należy szczególnie na siebie uwazac, by niczego nie przeoczyć.
Czego bym nie napisał, a dobrze się w temat nie zagłębiałam, najważniejsze teraz będzie badanie genetyczne.
I jeszcze raz powtarzam, że wiek to nie wszystko. W wieku 38lat zostałam z wysokiego ryzyka przeniesiona do małego. A mam mocno obciążony wywiad położniczy.
 
Pi to jest chyba jakiś przepływ tetniczny, możliwe że tętnica macicy.
Ryzyko zawyza Ci głównie wiek, takie same wyniki przy młodszym wieku dałyby znacznie mniejsze ryzyko :) wejdź sobie w temat Amniopunkcja-robic czy nie i tam przewertuj całość. Na pewno dużo się dowiesz :)
Tak, już sporo przewertowane
 
Na pierwotne ryzyko wpływa wiek, wiadomości jakich udzieliłas w wywiadzie, do tego parametry z USG min widoczna kość nosowa, wartość przezierności karkowej. Natomiast na ryzyko korygowane dodatkowo wpływa zdaje się wolne HCG badane że krwi. Ale ono nie musi świadczyć o wadach genetycznych, a o tym, że należy szczególnie na siebie uwazac, by niczego nie przeoczyć.
Czego bym nie napisał, a dobrze się w temat nie zagłębiałam, najważniejsze teraz będzie badanie genetyczne.
I jeszcze raz powtarzam, że wiek to nie wszystko. W wieku 38lat zostałam z wysokiego ryzyka przeniesiona do małego. A mam mocno obciążony wywiad położniczy.
Czy HCG na poziomie 1,91 jest złe?
 
reklama
Czy HCG na poziomie 1,91 jest złe?
To nie kwestia źle, czy nie źle. Ta wartość po prostu o czymś mówi. Natomiast co do wartości referencyjnej niestety na to pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć.
Tu możesz poczytać, że oprócz wolnego beta HCG ważna jest ilość białka PAPPA i z tych wartości oblicza się ryzyko wad genetycznych
Są też inne strony, które pomagają przeliczyć wartości. Tylko test PAPPA to nie tylko statystyka, ale też ważny jest obraz USG oraz wywiad z pacjentem. To wszystko razem daje pełniejszy obraz
 
Ostatnia edycja:
Do góry