reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania prenatalnego

To nie kwestia źle, czy nie źle. Ta wartość po prostu o czymś mówi. Natomiast co do wartości referencyjnej niestety na to pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć.
Tu możesz poczytać, że oprócz wolnego beta HCG ważna jest ilość białka PAPPA i z tych wartości oblicza się ryzyko wad genetycznych
Są też inne strony, które pomagają przeliczyć wartości. Tylko test PAPPA to nie tylko statystyka, ale też ważny jest obraz USG oraz wywiad z pacjentem. To wszystko razem daje pełniejszy obraz

To nie kwestia źle, czy nie źle. Ta wartość po prostu o czymś mówi. Natomiast co do wartości referencyjnej niestety na to pytanie nie potrafię ci odpowiedzieć.
Tu możesz poczytać, że oprócz wolnego beta HCG ważna jest ilość białka PAPPA i z tych wartości oblicza się ryzyko wad genetycznych
Są też inne strony, które pomagają przeliczyć wartości. Tylko test PAPPA to nie tylko statystyka, ale też ważny jest obraz USG oraz wywiad z pacjentem. To wszystko razem daje pełniejszy obraz
Czyli trzeba czekać na dalsze wyniki
 
reklama
Raczej tak, chociaż myśli mam różne. O ile po złej pappie lekarze proponowali rozwiązania, tak teraz po dobrym sanco tak naprawdę nie ma się kogo poradzić czy powinnam już odpuścić [emoji848]
Dla lekarzy tylko amnio daje 100% pewności. Sama musisz zdecydowac. Jeśli tobie wystarczy to odpuść...
 
Dla lekarzy tylko amnio daje 100% pewności. Sama musisz zdecydowac. Jeśli tobie wystarczy to odpuść...
Jedno mnie tylko zastanawia... Przy prawdopodobieństwie większym niż 100 ZALECA się amno, ale czy wtedy robienie np. sanco jest bezcelowe? Czy to ma jakiś wpływ na te badanie, że wynik jest gorszy niż 100?
 
Jedno mnie tylko zastanawia... Przy prawdopodobieństwie większym niż 100 ZALECA się amno, ale czy wtedy robienie np. sanco jest bezcelowe? Czy to ma jakiś wpływ na te badanie, że wynik jest gorszy niż 100?
Ja miałam 1:67 z samego USG i nie robiłam amnio, bo nifty wyszło dobrze.
 
reklama
Do góry