reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki krzywej cukrowej

Dołączył(a)
22 Maj 2021
Postów
2
Moje wyniki krzywej cukrowej
-na czczo 4,11
-po 1h 4,46
-po 2h 5,99
Lekarz kazał zrobić krzywa cukrową ponieważ wynik glukozy wyszedł trochę wyższy.
Ale z tego co patrzyłam jestem w normie.
W poniedziałek będę miała konsultacje ze swoim ginekologiem Ale jestem ciekawa waszych wyników
 
reklama
To są dobre wyniki. Wszystkie w normie. Może niepokoić jedynie fakt, że w przedziale 0-60 krzywa jest trochę płaska a między 60-120 rośnie zamiast spadać. A jaki był wynik na czczo, który lekarza zaniepokoił?
Moje wyniki krzywej cukrowej
-na czczo 4,11
-po 1h 4,46
-po 2h 5,99
Lekarz kazał zrobić krzywa cukrową ponieważ wynik glukozy wyszedł trochę wyższy.
Ale z tego co patrzyłam jestem w normie.
W poniedziałek będę miała konsultacje ze swoim ginekologiem Ale jestem ciekawa waszych wyników
 
To są dobre wyniki. Wszystkie w normie. Może niepokoić jedynie fakt, że w przedziale 0-60 krzywa jest trochę płaska a między 60-120 rośnie zamiast spadać. A jaki był wynik na czczo, który lekarza zaniepokoił?
Z tego co pamiętam (nie sprawdzę teraz dokładnie wyniku) to 5,5. Ginekolog powiedział że powtórzymy i jak wyjdzie źle to zrobimy krzywa cukrową dla potwierdzenia. Ale byłam na badaniu tarczycy, gdzie dowiedzialam się u diabetologa że to już cukrzycą ciążowa. Kazała mierzyć 3 razy dziennie cukier i pilnować jedzenia. Cukier wychodzi mi w normie, a nawet bym powiedziała że trochę za niski. Wydaje mi się że diabetolog za szybko postawiła diagnozę. Zobaczymy co powie na wyniki krzywej cukrowej
 
Ja tez miałam wynik w którym te wartości po 2 h były wyższy niż po godzinie. Gin uznał to za dobry wynik, urodziłam zdrowe dziecko
 
Z tego co pamiętam (nie sprawdzę teraz dokładnie wyniku) to 5,5. Ginekolog powiedział że powtórzymy i jak wyjdzie źle to zrobimy krzywa cukrową dla potwierdzenia. Ale byłam na badaniu tarczycy, gdzie dowiedzialam się u diabetologa że to już cukrzycą ciążowa. Kazała mierzyć 3 razy dziennie cukier i pilnować jedzenia. Cukier wychodzi mi w normie, a nawet bym powiedziała że trochę za niski. Wydaje mi się że diabetolog za szybko postawiła diagnozę. Zobaczymy co powie na wyniki krzywej cukrowej
To nie tak, że postawiła za szybko. Cukrzycę ciążową diagnozuje się jeśli przekraczasz próg na czczo lub w którymkolwiek oznaczeniu. Normy to 92 mg/dL (czyli 5,1 mmol/L) na czczo, 180 153 mg/dL w 60 i 120 minucie OGTT, czyli ponad 10 i 8,5 mmol/l. U Ciebie próba wyszła w normie, ale pomiar na czczo sugeruje problem z tolerancją węglowodanów.
 
reklama
U mnie przy wyniku wyższym po 2h niż po 1h, gin skierował do diabetologa. Powiedzieli ze to nietolerancja, i że dobrze by było kontrolować glukometrem. Więc tak sobie mierzyłam, ale cukry miałam ok. W sumie się czułam bezpieczniej jak ktoś nad tym czuwał.
 
Do góry