reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja krzywej cukrowej

To strasznie niskie cukry miałaś. A stosujesz jakąś dietę ?
dostałam glukometr i mierzyłam prawie miesiąc na czczo i po 60 i 120 minutach w domu i wychodziło super bo ponad 100. Co 3 tygodnie robię na czczo w laboratorium i mam 84-86. Więc nie dostałam żadnej diety ale zalecenia o regularności posiłków co max 2-3h
 
reklama
dostałam glukometr i mierzyłam prawie miesiąc na czczo i po 60 i 120 minutach w domu i wychodziło super bo ponad 100. Co 3 tygodnie robię na czczo w laboratorium i mam 84-86. Więc nie dostałam żadnej diety ale zalecenia o regularności posiłków co max 2-3h
To tak jak ja. Ty z tego co kojarzę to też jesteś już w końcówce ciąży ?

Jak robiłam krzywa cukrowa i insulinowa przez ciąża to miałam takie wyniki :
Glukoza
87-75-74
Insulina
11,17- 36,11- 31,07
Na tej podstawie lekarz stwierdził IO (wskaźnik homa 2.38)
 
To tak jak ja. Ty z tego co kojarzę to też jesteś już w końcówce ciąży ?

Jak robiłam krzywa cukrowa i insulinowa przez ciąża to miałam takie wyniki :
Glukoza
87-75-74
Insulina
11,17- 36,11- 31,07
Na tej podstawie lekarz stwierdził IO (wskaźnik homa 2.38)
tak, 35tc.☺️
Ja przed ciążą nie robiłam takich badań, wtedy miałabym czarno na białym, że w trakcie ciąży coś nie gra tylko. Kiedy byłam w laboratorium i spadł mi do 45 to nie odczuwałam żadnej różnicy 😱 nikt mi nie wierzył, że nie zemdlałam i trochę uważałam, że to jakiś błąd te moje wyniki a powtórzyć wiadomo nie można w ciąży tym bardziej. W marcu czy kwietniu zrobię i jedną i drugą krzywą.
 
tak, 35tc.☺️
Ja przed ciążą nie robiłam takich badań, wtedy miałabym czarno na białym, że w trakcie ciąży coś nie gra tylko. Kiedy byłam w laboratorium i spadł mi do 45 to nie odczuwałam żadnej różnicy 😱 nikt mi nie wierzył, że nie zemdlałam i trochę uważałam, że to jakiś błąd te moje wyniki a powtórzyć wiadomo nie można w ciąży tym bardziej. W marcu czy kwietniu zrobię i jedną i drugą krzywą.
Tak u Ciebie to bardzo nisko. U mnie było ponad 50 i tez lekarz się dziwił a ja w sumie nie czułam nic i to jest najgorsze.
Trzymam kciuki za nasze szczęśliwe rozwiązania ✊💙
 
Jestem po e-wizycie, powiedział, że to, że rośnie nie ma znaczenia grunt, żeby nie przekraczało granicy 156 jednostek po 2h, więc na razie jest ok... I mam powtórzyć krzywą po 24 tc...
 
Hej, Dziękuję za info
Ja byłam dzisiaj u ginekologa. Mój wynik po 2h to 155,55 i stwierdził, że to cukrzyca. Dostałam glukometr, mam mierzyć na czczo i godzine po kolacji. Wizyta u diabetologa 8 grudnia..
Mój Gin powiedział, że musi być poniżej 140 [emoji848] Już sama nie wiem co myślec
Jestem po e-wizycie, powiedział, że to, że rośnie nie ma znaczenia grunt, żeby nie przekraczało granicy 156 jednostek po 2h, więc na razie jest ok... I mam powtórzyć krzywą po 24 tc...
 
Hej, Dziękuję za info
Ja byłam dzisiaj u ginekologa. Mój wynik po 2h to 155,55 i stwierdził, że to cukrzyca. Dostałam glukometr, mam mierzyć na czczo i godzine po kolacji. Wizyta u diabetologa 8 grudnia..
Mój Gin powiedział, że musi być poniżej 140 [emoji848] Już sama nie wiem co myślec
Mi diabetolog powiedział że normalnie jest 140 po 2h, a w ciąży 156...
Widać są różne szkoły 🤣
 
reklama
Do góry