reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyników krzywej cukrowej

OhKrysiu

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Maj 2022
Postów
65
Cześć. Robiłam niedawno obowiązkowe badania krzywej cukrowej w ciąży. Dostałam takie wyniki i proszę o pomoc w interpretacji:
- na czczo 89/ norma 70-99
- godzinę po roztworze 120/ norma do 160
- 2 godziny po roztworze 166/ norma do 140.
Do tej pory wyniki glukozy na czczo w normie. Nie jestem w grupie ryzyka. Nie czuję się źle. BMI sprzed ciąży w normie (jeśli to ma jakieś znaczenie) jestem w 26 tygodniu ciąży.
Pójdę oczywiście do lekarza ale czy ten wynik może świadczyć o cukrzycy ciążowej?
Dziękuję za pomoc
 
reklama
Tak, masz spore przekroczenie po dwóch godzinach, więc niestety to zdecydowanie jest cukrzyca ciążowa. No i ten wynik powinien spadać, a u Ciebie jeszcze sporo urósł, więc to na pewno jest do kontroli pod okiem diabetologa.
 
:( Dzięki za odpowiedź
Nie stresuj się, to nie jest nic strasznego :) Jest duża szansa, że uda Ci się unormować glikemię samą dietą, a to jest ogromna korzyść dla Ciebie i dla dziecka. Ja za moją cukrzycę jestem w pewnym sensie wdzięczna, bo wiem, że bez tego nie miałabym aż takiej motywacji, żeby przez całą ciążę odżywiać się super zdrowo.
 
zgadzam sie z dziewczyna wyzej.
Tez byłam załamana cukrzyca (u mnie wynik po 1 h był bardzo zły), a szczegolnie glukometrem, bo mam mega problem z igłami😅 (tutaj polecam czujnik Libre❤️) a wyszło tak, że przytyłam w ciazy 12 kg, teraz mała ma 7 tygodni, a ja juz mam wage sprzed ciazy. Wiem ze jakby nie cukrzyca to bym sobie pozwalala i sie roztyła. A jeszcze dodam, ze na czczo mialam 90, w dniu porodu 70… wszystko dzieki diecie. Dziecko zdrowe w 100%
 
Dziękuję Wam za odpowiedzi. @Angiee, @miśharibo Ja na razie przytyłam 1,5 kg. Niczego sobie nie odmawiam, ale też nie mam jakiegoś wielkiego apetytu. Zauważyłam za to że bardzo smakuje mi słodkie, jem w każdej ilości i nie wybrzydzając każde owoce na kilogramy...także lody owocowe. Myślałam że taka zachcianka ciążowa, i to moze głupie pytanie ale czy to może mieć jakiś wpływ na powstanie cukrzycy ciążowej? Jak nie zjem garści truskawek to czasem aż mi słabo:p wcześniej nie zwracałam na to jakiejś uwagi.
Mogłam sobie sama nieświadomie zaszkodzić? Boję się o bobaska.
Jest ogólnie aktywny bardzo właśnie po takiej owocowej dawce.
To moja pierwsza ciąża i nie wiem zupełnie czego się spodziewać
 
reklama
Do góry