reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki PAPPA i wolne HCG

halfalive

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2019
Postów
418
Witam. Odebrałam dzisiaj wyniki testu PAPPA oraz wolną podjednostke beta hcg. Oto moje wyniki.
Czy wgl Was wszystko jest ok? Wizyte mam dopiero za ponad tydzien i strasznie sie martwie. Przelicznik na mom wychodzi tak:
bhcg: 1,27 MOM
PAPPA: 15,27 MOM.
Wiem, ze na to musi zerknac lekarz i porownac z usg ale tak strasznie sie denerwuje. Moze mozecie porównać moje wyniki ze swoimi? Jestem juz oo dwóch poronieniach i w tej ciazy boje sie nawet kichnąć 🤦‍♀️
Bardzo proszę o pomoc.
 

Załączniki

  • 60ed1d17-d6dc-4d42-bf6c-0b49afd43c24.jpg
    60ed1d17-d6dc-4d42-bf6c-0b49afd43c24.jpg
    73,6 KB · Wyświetleń: 3 723
reklama
Rozwiązanie
Beta jest niemal na pewno źle przeliczona. Usg jeszcze nie zrobione czy już było? Ten wynik (jeśli miałby być prawidłowy) dobry nie jest, ale przy dobrym usg raczej nie będzie dramatu.
Sama przeliczyłam wiec już nawet nie patrze do tych internetów 🤦‍♀️ Wyniki sa wedlug laboratorium w normie. Za tydzien mam usg, wtedy sie czegoś dowiem. Dziękuję za odpowiedź 😘
Jeśli w tym przeliczeniu nie ma błędów to pappa jest strasznie wysokie. Masz już obliczone ryzyko? Bo rozumiem że zrobiłaś badanie prenatalne.
Przeliczyłam wg przelicznika z netu. Wg tych zakresów referencyjnych jestem niby w normie. Nie robilam, mam miec za tydzień w piątek. Lekarz chcial mieć wynik od razu na usg. Zrobilam badania wczesniej bo na wynik mialam czekac okolo7 dni ale dostałam go za dwa dni.
 
Co moze oznaczać za wysokie PAPPA? W necie piszą tylko o za niskim. Teraz to mnie zmartwiłaś😔
Nie wiem po co brałaś się samodzielnie za przeliczanie na jednostkę MoM. MoM to mediana, najlepsza wartość to zbliżona do 1. Takie coś wylicza lekarz wykonujący badanie, wprowadzając do systemu wszystkie markery z usg i wyniki biochemii. Nie odpowiem Ci na to pytanie ale i uważam, że te dane są błędne.
 
Beta jest niemal na pewno źle przeliczona. Usg jeszcze nie zrobione czy już było? Ten wynik (jeśli miałby być prawidłowy) dobry nie jest, ale przy dobrym usg raczej nie będzie dramatu.
 
Nie wiem po co brałaś się samodzielnie za przeliczanie na jednostkę MoM. MoM to mediana, najlepsza wartość to zbliżona do 1. Takie coś wylicza lekarz wykonujący badanie, wprowadzając do systemu wszystkie markery z usg i wyniki biochemii. Nie odpowiem Ci na to pytanie ale i uważam, że te dane są błędne.
Wlasnie wiem, ze nie powinno sie takich rzeczy liczyc samemu ale ja jestem taką panikara, ze doszukuje sie najmniejszych problemów. Dziekuje za odpowiedzi! 😘 Mam nadzieje ze zle to wszystko policzyłam i ze dozyje do prenatalnych 😔😍
 
reklama
Ogólnie krew najlepiej pobrać w ten sam dzień kiedy USG, bo wartości dla każdego TC są różne, a ty będziesz miała jednak tydzień rozbieżności, wbrew pozorom to całkiem sporo.
 
reklama
Ogólnie krew najlepiej pobrać w ten sam dzień kiedy USG, bo wartości dla każdego TC są różne, a ty będziesz miała jednak tydzień rozbieżności, wbrew pozorom to całkiem sporo.
Nie prawda, lekarz jak wprowadza dane to ustawia datę wykonania badań z krwi i datę usg, nie muszą być takie same. Ja miałam z pakietu medycznego robione USG i pobranie pappa jednego dnia w chyba w 12tc, a u swojego prowadzącego pobranie krwi w 13, a usg w 14 i ryzyka wyszły obu lekarzom niemal identyczne.
 
Do góry