reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki tarczycowe rok po porodzie

Sylwestrowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2021
Postów
1 128
Witam, jestem ponad rok po porodzie i zrobiłam sobie badania tarczycy przez wzgląd na niedoczynnosc, którą leczyłam w ciąży. Wizytę u specjalisty mam za ponad 2 tyg, ale chciałabym się uspokoic ( o ile to możliwe), ze wyniki są prawidłowe. Pomożecie?
 

Załączniki

  • 4744C4EB-C3C2-44A5-9CD3-FEE9A70B5295.jpeg
    4744C4EB-C3C2-44A5-9CD3-FEE9A70B5295.jpeg
    217,9 KB · Wyświetleń: 385
reklama
Warto też obserwować przy jakich wartościach tsh Ty się dobrze czujesz. U mnie przy tsh powyżej 3 już pojawiają się objawy niedoczynności (nieregularne miesiączki, senność, szybsze męczenie). Ale jeśli u Ciebie jest ok, samopoczucie masz dobre, to nie ma powodu do zmartwień. 🙂
u mnie tsh musi być poniżej 1, a najlepiej koło 0,5. mam problem z konwersją, brałam novothyral, który odstawiłam jak test ciążowy wyszedł dodatni. na novo to tsh w ogóle nie było sensu robić. a dodatkowo jest kalkulator tarczycowy, który przelicza na %. muszą być na równo praktycznie i na poziomie koło 50-80%. poniżej 50% albo przy dużej różnicy mogą występować objawy niedoczynności. fajna sprawa z tym, wtedy właśnie zrozumiałam, czemu mimo niskiego tsh tak się źle czuję
 
reklama
u mnie tsh musi być poniżej 1, a najlepiej koło 0,5. mam problem z konwersją, brałam novothyral, który odstawiłam jak test ciążowy wyszedł dodatni. na novo to tsh w ogóle nie było sensu robić. a dodatkowo jest kalkulator tarczycowy, który przelicza na %. muszą być na równo praktycznie i na poziomie koło 50-80%. poniżej 50% albo przy dużej różnicy mogą występować objawy niedoczynności. fajna sprawa z tym, wtedy właśnie zrozumiałam, czemu mimo niskiego tsh tak się źle czuję
Nie miałam pojęcia, ze jest taki kalkulator 🫣
 

Załączniki

  • 15BA6B8E-13C8-47F0-AF58-769F89ACAAB2.png
    15BA6B8E-13C8-47F0-AF58-769F89ACAAB2.png
    55,1 KB · Wyświetleń: 36
No to fT4 troszke za nisko, ale wszystko jeszcze zalezy od tego, jak sie czujesz. Lekarz ci wszystko wytlumaczy 😁
No właśnie czuje się średnio, ale nie wiem czy to wina tarczycy czy dzięki temu, że opiekuje się małym dzieckiem 24/7 😏 Wyniki mają 3 tyg (myślałam, że wcześniej się dostanę do lekarza), ale jeszcze zrobię na świeżo tuż przed wizytą…
 
reklama
Do góry