reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawianie urodzin dzieciom przedszkolnym

Ja w sumie nie do końca rozumiem dlaczego wyprawiać ogromne imprezy. Nie lepiej zaprosić dzieci do siebie do domu - wtedy rodzice będą mieli ich na oku. Po drugie, zrobienie własnych ozdób, toru przeszkód, zabaw oraz konkursów z małymi nagrodami jest o wiele bardziej ekscytujące niż MacDonald. Sala zabaw, całkiem ok, ale są tańsze, i co ważniejsze, lepsze dla malucha opcje. Myślę, że mała impreza w domu i właśnie urodziny z motywem przewodnim i grami, które zaangażują każde dziecko to idealny pomysł.
 
reklama
Moim zdaniem niektórzy rodzice już się prześcigają w organizowaniu coraz to lepszych urodzin. Ja powiem z własnego doświadczenia, nie ma co brać udziału w tym wyścigu :-) Lepiej jest organizować wszystko na spokojnie. Ja na przykład byłam z moją córką na urodzinach koleżanki z przedszkola, gdzie motywem przewodnim był papier. Na stołach znajdowały się kolorowe sztućce jednorazowe takie jak tu http://www.bittner.waw.pl/naczynia-i-sztucce-kolorowe.html. dziewczynki miały wykonywane z papieru spódniczki, chłopcy mieli z papieru wykonywane różne elementy do zabaw - wiadomo, że spódniczki nie dostaną ;-) To nie wyszło drogo, bowiem do tego doszła też krepa. Wystarczy kreatywny pomysł, tak myślę :)
 
Mój syn zaczął chodzić do przedszkola w ubiegłym roku, nie organizujemy takich imprez w mcdonaldzie czy innych tego typu miejscach. Robimy w domu, albo jak pogoda jest sprzyjająca w ogrodzie, z owocami i zabawami, grami zespołowymi. Nie czujemy się gorzej z tym, uważam, że powrót do takich form spędzania czasu to super pomysł :)
 
Do góry