reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - co powinna kupić mamusia dla siebie i dzidziusia?

Jagódka - bardzo fajna lista :tak: chyba tylko cążków/nożyczek do paznokci nie widziałam, a to się kupuje dla każdego dziecka osobno prawda? Ew. szczoteczka do włosów - nam się nie przydała bo N. łysa jak kolano :rofl2:
Ta lista mi uświadomiła, że w dupie jestem z zakupami, bo choć mam dużo po córce to kupę pierdół mi zostało kupić :szok:
Ja kosza nie miałam i teraz też nie będę miała, bo nie mam miejsca :-( ale bez przewijaka sobie życia nie wyobrażam :rofl2::rofl2::rofl2:
Smoczek - to jest temat rzeka :sorry: moją córkę za namową mamy nauczyłam korzystać (bo przecież jak dziecko w zimę bez smoczka, będzie odychało buzia), używała może kilka tyg i smam się go pozbyła, ale miała wtedy ok 6 m-cy, chyba go jak zabawkę traktowała i tyle :sorry: teraz kupię jakiś na wszelki wypadek, tak jak kupię ze 2 małe butelki, żeby w razie czego męża nie wysyłać i tyle :sorry:
 
reklama
Nożyczek na niej nie ma, bo ich nie kupuję:no: Nożyczki z zaokrąglonymi brzegami są do dupy, straszna tępota. Nie mogłam tym wcale paznokci obciąć i obcinałam moimi nożyczkami, przy Adasiu będę robić tak samo.
Szczoteczki też nie ma, Klaudia miała długie, bujne włosy od początku, ale ta szczoteczka nie dawała sobie z nimi rady, więc jak dla mnie wydatek bez sensu.. Teraz leży gdzieś w zabawkach Klaudii:-D
 
ja mialam nożyczki z Nuka, ostre są, nawet sama nimi czasami sobie obcinałam, jak obcinak się zawieruszył :p szczotkę miałam, też chyba z Nuka w zestawie z grzebykiem, Ola miała długie włosy, więc ta szczotka średnio je rozczesywała, ale grzebyk się przydał do walki z ciemieniuchą
 
A zamierzacie kupic monitor oddechu? Mialam tez zapytac, kiedy wprowadza sie smoczki ;)
monitor miałam i teraz też zamierzam mieć :)
Smoczki niektórzy dają już w szpitalu, moja nie chciała i była bezsmoczkowa.
Kosza nie miałam, teraz też nie kupuje, najwyżej jak pojemnik na podwórku będzie śmierdział - po tej cholernej ustawie śmieciowej zabierają śmieci 1 raz na 2 tygodnie, to zamówię ten pojemnik, a może same woreczki starczą :-p

Nożyczki dla dzieci gdzieś mam, szczoteczkę do włosów kupię, Karolka była kudłata i lubiła jak po kąpieli ją miziałam po główce. Przydaje się też jak dziecko ma ciemieniuchę, chociaż nas ominęła ta "przyjemność"

Dziewczyny nie ma co panikować z wyprawką. Z dniem porodu internet nie przestanie działać, mąż/chłopak/ktokolwiek zawsze będzie mógł podjechać do apteki i coś dokupić.
 
Potwierdzam - nożyczki z Nuka są ok :tak:

Szczotkę do włosów miałam w komplecie razem z grzebieniem - Mati uwielbiał czesanie :-) Później zrobiły mu się ogromne loki, więc kupiłam "dorosły" grzebień do loków:tak: Głupia byłam, że mu te loki obcięłam :wściekła/y:
 
ja też myślę o monitorze, co prawda mamy 2 pokoje, ale boję się, że będę jak głupia stała nad tym łóżkiem i patrzyła co 5min czy oddycha, więc to taka fanaberia dla mojego spokoju

ja też jeszcze prawie nic nie mam z wyprawki, bo starałam się ograniczyć myślenie o tym przed egzaminami do minimum, ale na szczęście maraton zaczyna się w środę i w weekend zacznę przygotowania wyprawki:-)

a co do smoczków to na tym Bezpiecznym Maluchu facet fajnie mówi o rozwoju jamy ustnej i smoczkach, niby przedstawiciel NUK'a, ale generalnie odradzał smoczki jeśli nie są potrzebne, jak ktoś ma jeszcze okazję to polecam się wybrać:tak:

przekonałyście mnie z tymi antyalergicznymi kosmetykami - spróbujemy najpierw normalne, ale muszę dokładnie przejrzeć składy, bo nie chcę wcierać w małego od urodzenia zbędnej chemii, chociaż sama używam teraz emolium z polecenia derm, bo mnie wszystko zaczęło uczulać:crazy:


a ten laktator jest rzeczywiście potrzebny?
 
Laktatora nie musisz kupować teraz, zależy jak będziesz karmiła, możesz go zawsze dokupić.
 
undomiel7 ja na warsztaty się 24 wybieram i zapisałam się na oba to znaczy dla mam z brzuszkiem i dla mam dzieci do roku:) bo ten drugi cykl jest fajny .
 
Ja nie kupiłam i mąż jeszcze jak byłam w szpitalu, biegł do apteki kupować.. Jak dla mnie, był niezbędny przy nawale.


Undomiel
ja kupuję ten: HiPP Babysanft, Waschgel Haut & Haar (Żel do mycia ciała i włosów) - opinie internautek o kosmetykach w polskim katalogu opinii o kosmetykach KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC)

Tutaj Wyłącznie dla dzieci - kosmetyki i ich recenzje w KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC) masz opinie mam dotyczące różnych kosmetyków dla dzieci, warto poczytać
 
reklama
Laktator użyłam kilka tylko razy, ale bez niego bym miała problem :sorry: nie jest to przedmiot pierwszej potrzeby.
Ja mam cążki chyba Campol Baby, do tej pory ostre :tak: dla siebie tylko cążków używam, bo jakoś nożyczkami nie umiem :sorry: ale sowich bym dziecku nie dała, jakoś tak wyszło, że każdy w rodzinie ma prywatne cążki :-p

Pisałyście o Paklankach, nie wiem czy nadal, ale w pieluszkach Happy gratis takie zapachowe woreczki były, tyle, że mniejsze i bez rączek. Nie wiem czy nadal są.
 
Do góry