reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka

Cześć dziewczyny!
Zgadam się z Danusią. Ja również jestem mamą, mam dwu i pół letnią córeczkę i podobnie jak ona już w okolicy 6 mies. miałam zrobioną wyprawkę. Wiele rzeczy dostałam jako prezent. Z moich doświadczeń wynika, że warto zaopatrzyć się w nieco ubranek może nie tak efektownych, ale tanich i w dobrym gatunku o zbliżonej kolorystyce by nie spędzać całego czasu na praniu i selekcjonowaniu kolorów. Co do kosmetyków, to też się podziele moimi wrażeniami. Jako młoda mama pragnąca jak najlepiej dla swojego dziecka, przed urodzeniem Basi zaopatrzyła się najpierw w zestaw do pielegnacji dzieci firmy NIvea - niestety okazało się, że ma zbyt intensywny zapach; potem przyszedł czas na Johnson Baby - kosmetyki uczulały, na marginesie teraz mieszkam w Anglii i te same kosmetyki są zupełnie innego gatunku; skończyło się na firmie Bambino - oliwce i mydelku, oraz kremech do pupci bpanten i sudocrem - gorąco je polecam.
Pozdrawiam
Kaska
 
reklama
Hej:)
Odnosnie kosmetykow,to duzo dobrego slyszalam wlasnie o Bambino,wiec pewnie w odpowiednim momencie nastapi zestaw z tej firmy:)
buziaki dla dzieciakow ;Djak ktoras potrafi sie pocalaowac w brzuch ;)
edi
 
hej!
Ja juz powoli zaczynam komletowac ubranka dla dzidzi. Mam kilka body i śpichów. I maluteńkich skarpetek. Sporo ubranek tak na poczatek , dostałam od przyjaciólki.
Co do wiekszych zakupów to miałam duzo szczęścia. Łóżeczko dostalismy od znajomych. Wózek tez kolezanka juz ma dla mnie gotowy. Kupiłam tylko przecudowną i słodką posciel dla Kajtka. Tak jak poradziła mi doswiaczona kolezanka (mama trzyletniej słodkiej Klaudii) nie kupuję malutkich rozmiarów - tylko 62 na początek. (Ale mnie moje dzidzię kopie - wreszcie sie obudziło ;) ).
Aha! I zrobiłam 2 sweterki na drutach ;) i pewnie na tym sie nie skonczy. ;)
Pozdrówka
 
Hej -dziewczyny z kwiecień 2005 cykęłyl rewelacyjną listę w główny wątku- strony coś kiela 42 albo 43- polecam gorąco
 
A ja kupiłam ostatnio fotelik samochodowy/ nosidełko i 2 kocyki.
Zaczynam też powoli kupować ubranka. Za wózkiem narazie się rozglądam, łóżeczko już mam upatrzone. Prawdopodobnie wyprawkę zakupię w marcu. Zanosi się na zastrzyk gotówki ;)
 
No to dzis ja sie pochwale: otoz udalo mi sie kupic na allegro biale lozeczko z materacem i posciela (w tym ochraniacz) za uwaga uwaga - 150 zl!!!! Poza tym wypatrzylam pare super innych rzeczy np Aventu.

Mamy tez zarezerwowany wozek w superporpmocji (nowy - w Swiecie Dziecka) Quinny Fashion 3XL za - 999zl! Odbieramy we wtorek, dorzucamy fotelik Maxi Cosi i calosc wychodzi 1560zl za nowke sztuke, To chyba niezla cena?...

A czy moze zrobilyscie sobie liste wszystkich potrzebnych rzeczy? Moze taka stworzymy? Byloby to znaczne ulatwienie dla kazdej z nas... Ja dzis zrobilam, bo mam zamiar zaczac powoli robic konkretne zakupy.

 
Ja tez sie pochwale co juz mam.
Ostatnio sprawilam sobie wyposazenie lozeczka(poduszeczka,kolderka), takie obicia na lozeczko zeby dzidzi sie nie obijala o szczebelki, mam tez posciel do wozka(dostalam od kolezanki) i taka fajna rzecz na zime, nie wiem jak to nazwac hm spiworek ale bez nozek tylko w calosci(na takie zimniejsze dno jesienne czy zimowe). Kocyk z polarku i szlafroczek dla dzidzi ale to juz jak bedzie starsza. I majteczki z ceratki(bo w domciu zamierzam stosowac pieluszki tetrowe). Trzy buteleczki dla malenstwa, jedna z aventu-podobno nie ma roznicy wielkiej miedzy nia a piersia czyli dzidzia sie nieodzwyczai od piersi jezeli bede dokarmiac ja ta butelka i jedna buteleczka z nuk. A dla siebie samej mam wkladki laktacyjne i odciagacz do pokarmu.
O wozeczek postaram sie troszke pozniej ale mam juz upatrzony. :laugh:

 
Boszcz, dziewczyny, wpedzacie mnie w kompleksy, bo ja nadal nic nie mam, masakra ;D Pod koniec miesiąca kupujemy łózeczko plus wyposażenie do niego. Mam prośbę, żebyście podawały w tym wątku konkretne firmy i modele, kompletnie się nba tym nie znam i nie mam w otoczeniu młodych mam, które mogłbymi doradzić. Na razie wyszperałam w internecie sklepy Klupś i Drevex, w sobotę bedę na Gocławiu, a one sa tam blisko, to może wybiorę jakieś łożeczko, chciałabym e z szufladami. Co do wózków to z mojego szperania w necie wynika, że najlepszą opinię mają Peg Perego, Driver Implastu i Deltima Focus. Czy one się jednak zmieszczą do mojego mikrobagażnika nie mam pojęcia. Co do fotelika samochodowego to jeszcze nic nie wiem.
Lista wyprawki to świetny pomysł, ja mam wydrukowanych kilkanaście :D z internetu, ale strasznie się między sobą różnią i musze chyba wyciagnąć średnią statystyczną. Chcę dac taką listę mojej mamie, która zaczyna szaleć i ostatnio mi przyniosła cudony komplecik z Chicco, tyle, że a) na 56 cm, b) dośc gruby, więc raczej mało się przyda.
Aha, i czy może wiecie, gdzie kupić butelkę Habermanna????
 
reklama
Agatka pisze:
Boszcz, dziewczyny, wpedzacie mnie w kompleksy, bo ja nadal nic nie mam, masakra ;D Pod koniec miesiąca kupujemy łózeczko plus
Lista wyprawki to świetny pomysł, ja mam wydrukowanych kilkanaście :D z internetu, ale strasznie się między sobą różnią i musze chyba wyciagnąć średnią statystyczną.

Rzucilabys link do tej listy/tych list?
 
Do góry