reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka

Skarbus- ja tez mam nadzieje ze sie dowiem kto mnie kopie ;), zycze ci zeby dzidzia sie ukazala.



 
reklama
Wymiękam jak czytam co juz macie zakupione :) ja mam tylko pare ciuszkow i na tym koniec.Caly czas wydaje mi sie ze jest jeszcze wystarczajaco duzo czasu i takie prawdziwe zakupy zaczne robic w okolicach kwietnia;)ale na pewno przejze te linki,które polecacie;)
pozdrawiam
edi
 
Edi nie przejmuj sie ja dopiero bedąc w 32 tygodniu ciązy zaczelam sie martwic wyprawką,a wiec niespelna miesiac temu.Powolutu wszystko bedziesz miała ;) nie wszystko na raz przeciez to taka frajda gdy "nabedziesz"cos nowego dla dzidzi :)
pozdrawiam

 
edi nie wymiekaj ;) ja tez jeszcze nie dawno niczego nie miałam i nie planowałam wiekszych zakupów. Samo sie wszystko powoli uzbierało. A to dostał od jednej kolezanki, cos tam o innej i ... az sama nie wierze jak to sie stało. A tak sie martwiłam. ;) A poza tym kazda z nas sama wie najlepiej kiedy chce zaczac zakupy. Mnie osobiscie straszbnie wzieło na ubranka. Troche sie rozpędziłam chyba ;)
pozdrawiam
 
Edi, spoko, ja też NIC jeszcze nie mam:) Zaczynam zakupy w tą sobotę, o ile pensja juz dotrze na konto ;D CZasu mamy a mamy, nie ma co panikować.
 
Dziewczyny, co to znaczy "przekładana rączka"? :D Boszsz, ja się kompletnie na tym nie znam ???
 
Agatko- to znaczy ze mozesz miec raczke raz z przodu raz z tylu, jak chcesz zeby dziecko jechalo przodem do kierunku jazdy to sobie przekladasz raczke-w tyvh starych wozkah dziecko moglo jezdzic tylko tylem do kierunku jazdy. ;)


 
Kochane ja tez nie planowalam zakupow ale kolezanka miala duzo a nie ma miejsca do trzymania wiec musialam w koncu od niej to zabrac. No i moja mama sie rozpezila i troszke kupila juz. Ale w sumie dobrze bo kasy za duzo nie mam a zostalo mi tylko kupic kaftaniki i pajacyki no i kosmetyki ale to najpozniej.

Hej dziewczyny a co z rzeczami potrzebnymi mamuskom w szpitalu? Ja bede rodzic pierwszy raz wiec za bardzo nie wiem co tam trzeba miec.


 
to ze stronki http://www.rodzicpoludzku.pl/porod/torba.html

Dokumenty
dowód osobisty
aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM
karta przebiegu ciąży
skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).

Wyniki badań
grupa krwi i czynnik Rh
przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
ostatnia morfologia i badanie moczu.

NA CZAS PORODU
ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie, majtki)
wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu, kapcie)
jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia, jeśli wykonywane są zabiegi przygotowawcze
jednorazowe chusteczki
przybory toaletowe
mały ręcznik
szczotka do włosów, opaska, spinki lub gumka
pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust
woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
walkman i kaseta z ulubioną, relaksującą muzyką
coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
kilka jednorazowych kubków
notatnik i długopis
karta telefoniczna lub żetony
dla zwolenników: aparat fotograficzny

PO PORODZIE

Rzeczy dla mamy:
koszula lub piżama wygodna do karmienia
rozpinany sweter
skarpetki
6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
przybory toaletowe
2 ręczniki
20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
ręczniki papierowe
dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
specjalna poduszeczka do karmienia (pod główkę dziecka)
2 staniki do karmienia
wkładki laktacyjne
ręczny odciągacz do pokarmu
karta telefoniczna, żetony (trzeba spytać na oddziale o typ automatu) lub telefon komórkowy
drobne pieniądze

Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu):
15-20 pieluch tetrowych albo najmniejszy rozmiar jednorazowych (wygodne do użycia w szpitalu) i odpowiednio mniej tetrowych; jeśli jednorazowe pieluchy nie mają wycięcia na pępek, trzeba to zrobić
3 bawełniane koszulki
2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
skarpetki
nie perfumowane mydełko dla niemowląt
ręcznik kąpielowy z kapturem
zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki)
oliwka dla niemowląt
zasypka
delikatny krem do pupy
wata bawełniana
szczoteczka do włosów
kocyk
odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala (dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem)
krem ochronny.
 
reklama
witam
Ja rowniez rodze pierwszy raz i zabieram:
-3koszule/pizamy wygodne do karmienia
-bielizna (polecam majtki jednorazowe)
-2 reczniki
-podpaski poporodowe conajmniej 20
-szlafrok
-przybory toaletowe
-wkladki laktacyjne
-odciagacz kokarmu
reszta w zaleznosci od szpitala
 
Do góry