reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WyPrAwKa i niezbędne rzeczy dla naszych bobasów..

m_j

Mamy październikowe 2007
Dołączył(a)
10 Marzec 2007
Postów
607
Miasto
WARSZAWA URSUS
W tym wątku, po konsultacji z NORGE, chciałybyśmy podjąć temat pierwszych zakupów dla naszych pociech - KROK po KROKU..
Doświadczone mamusie prosimy o opinie i rady, o czym niezbędnym dla naszego dziecka powinniśmy pamiętać na początek..
Skupiamy się tu na akcesoriach, pomijając ubranka..
Prosimy o skróconą rzeczową listę:-)
 
reklama
Dla mnie podstawową rzeczą bez której nie umiałabym funkcjonować był
- przewijak, chociaż znam wiele mam, dla których to przedmiot zbędny,
- baby sitter,
- jeśli chodzi o termometr to wydałam kupę kasy na elektroniczny do ucha, który niejednokrotnie przeklinałam bo nie umiem nim mierzyć temperaturki, więc używamy zwykłego ,
- wanienka, tka mała z ikei, mieliśmy też większą ale się nie sprawdziła, bo jak Maciek był większy to nie mógł w niej siedzieć,
- na początku waciki, gaziki,
- maść pośladkowa - używamy do tej pory i nigdy nie mieliśmy odparzonej pupki,
- żadne butelki nie były nam potrzebne, bo Maciek nigdy nie chciał z nich pić,

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, ale jak przyjdzie to dopiszę.
 
a ja mysle ze ubranka tez nalezą do wyprawki
wiec chyba mozemy o niech tez pisac :)
bo ja srednio wiem co i ile kupic
tym bardziej ze dzieciaczki urodzą się na jesien :)
 
No to ja jako doswidczona mama sie wpisze :-)
masc bepanthen
mydelko bambino
krem bambino
plyn do kapieli oilatum
sol fizjologiczna
proszek dzidzius
huggisy super flex
pieluchy tetrowe (min. 10 szt)
chusteczki bambino
Frida do noska
kocyki
reczniki z kapturkiem
wanienka
komoda z duzym przewijakiem
nocna lampka z ikei
lezaczek-bujaczek
laktator Avent Isis
silikonowe nakladki Avent
wkladki laktacyjne J&J
chusta do noszenia maluszka (najprostsza)

zupelnie nie przydaly sie:
gaziki Leko do pepka
karuzelka nad lozeczko
staniki i koszule do karmienia
wielorazowe wkladki laktacyjne Avent
muszle laktacyjne
smoczki
nosidelko

a tak przy okazji - mam do sprzedania lezaczek-bujaczek BREVI BABY ROCKER. bardzo fajny i krotko uzywany (5 m-cy). jakby co, to zapraszam na priva :-)
 
Jeśli chodzi o gaziki Leko to moim zdaniem były rewelacyjne i w naszym przypadku bardzo się przydały. Adasiowi pępuszek odpadł jeszcze w czasie pobytu w szpitalu a poźniej pozostały strupek świetnie się pielęgnowało właśnie tymi gazikami. Ja polecam.
 
W naszym przypadku najbardzie przydatne były:
szpital :
własny lakator+ butelka do niego
pieluszki -kilka tetrowych i falnelowych
maść sudokrem
--jeśli chodzi o płyny do myccia i kremy neonatolog zapisal cały komplet olilatu bartkowi a innym dzieciom w zalezności od potrzeb różne komplety, różnych firm
- pampersy
- kocyk
jeśli chodzi o dom :
-przewijak na komodzie
- wanienka
-sterylizator do butelek
-wkładki laktacyjne
-podkłady do przewijania(szczególnie na spacerach w wózku(było lato) gdy tzreba było przewinąć)
-łóżeczko
-nosidełko
- termometr
- spitytus(jaki dokładnie mówią w szpitalu)
-podgrzewacz do butelek
-różnego rozdaju kocyki(cieplejsze -chłodniejsze)
-smoczek (u nas na wszelki wypadek)

troche tego jest nie wszystko napisałam bo poprostu nie pamiętam
ale takie rzeczy jak kosmetyki często sa polecane przez lekarzy, więc nie koniecznie trzeba się śpieszyc z zakupem ich. My kupiliśmy całą serie niwea nie powiem przydała sie ale jak bartek miał 3-4 miesiące bo do tego czasu używaliśmy zleconych przez lekarza. Myśle różwnież co jest ściśle powiązane z kasiorką że najpierw warto obkupić się w rzeczy trwałe typu komoda na rzeczy dla dziecka , wózek , fotelik do samochodu , ubranka,laktator a na samym końcu rozglądać się za kosmetykami.
 
Mamuśki faktycznie sporo tego jest .......Przesądy chowam głęboko do szafy bo przecież tego wszystkiego nie da kupić na ostatnią chwilę ...tym bardziej ,że nie wiadomo jak będziemy się czuły krótko przed rozwiązaniem .....
A zresztą lepiej kupować stopniowo,bez stresu to co nam się podoba a nie potem na "łapu-capu" byle by było .....:tak:

My w lipcu zaczynamy konkretne zakupy w Polsce ....wózek ,fotelik ,wanienka itd...mebelki mamy upatrzone tutaj , a teraz zabiorę się chyba za gromadzenie ubranek i drobiazgów ...

ale nas czekają zakupy dziewczyny ho ho :-D:-D:-D:-D
 
Woooowwwww....Sporo tego, a to jeszcze nie wszystko i do tego tylko początek...Hmmmm.....Chyba też zacznę przedwczesne zakupy, ale może bliżej wrzesnia..
Ostatnio oglądałam program odnośnie laktatorów ręcznych i elektrycznych..Tam doktor zaproponowała, by na początek się z tym nie spieszyć...Bowiem wszystko zależy od faktu czy będziemy ściągać mleczko często czy tylko sporadycznie..Bowiem wtedy do pierwszego wyjscia bardziej praktyczny jest elektryczny natomiast do rzadkiego odciągania mleka ten ręczny z powodzeniem wystarcza...No nie wiem...???:confused:
Zobaczy się w trakcie...

Joasiah - możemy też wspominac tu o ubrankach, ja nie widzę przeszkód..:happy:
 
no wlasnie ile czego kupic na rozmiar 56 a ile czego na 62
chodzi mi o kaftaniki spioszki i pajacyki i body?
 
reklama
witam
Jestem mamą już 5 miesięcy :), tez myślałam że laktator mi sie nie przyda, ale było inaczej po około 3 tygodniach dopadło mnie zapalenie piersi, pomimo że wydawało mi sie że Filipek dobrze je. Laktator był jak zbawienie :). Polecam naprawde. Ja mam ręczny laktator Avent jest bardzo dobry, nie ma co się wykosztowywać na elektryczne.
I jeszcze polecam wkładki laktacyjne Chicco są rewelacja. Wyprubowałam wszystkie inne firmy dostępne na rynku te sa Najlepsze, dobrze chłoną i są cienkie, pakowane kazda w oddzielną folijkę dzięki czemu jest higienicznie.
 
Do góry