reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka z apteki

K

kallusia

Gość
Dzwiewczyny pomyslalam ze przydala by nam sie sciaga z aptekarskiej wyprawki  :laugh: to znaczy co warto i co trzeba miec w apteczce i nie tylko naszych szkrabow  :laugh:
Proponuje zeby kazda napisala co sie przydaje i bedziemy dopisywac do listy.
Co prawda ja niemoge podawac strikte nazw danych specyfkow (bo nie siedze w polsce) ale damy rade.

Dla Mamy

-krem do pekajacych brodawek
-kora dębu lub Tantum Rossa(Arnica Montana homeopatyczny lek zmniejszający skutki urazow po cieciu krocza)
-czopki lub maść na guzki odbytu
-wkładki laktacyjne
-duże podpaski lub wkłady poporodowe
-majtki jednorazowe (jeśli pozwalają w szpitalu ich używać)
-Intima ziolowy plyn do higieny intymnej (Ziaja)
-Intima Med chusteczki do higieny intymnej z kwasem mlekowym (Ziaja)
-rumianek, pokrzywa ekspressowa


Dla dzidzi

-gumowa gruszka do noska (z plastikowa koncowka jest do lewatywy ;) )
-roztwor wody morskiej w areolozlu do noska
-kompresiki jalowe
-sol fizjologiczna
-Paracetamol w czopkach dla niemowlakow
-spyrytus do przemywania pepuszka, lub gaziki nim nasaczone
-Pałeczki do uszu Cleanic Dzidzius
-Bepanthen masc na odparzoną pupe
-Olejuszka olejek likwidujący ciemieniuszkę
-Linomag Plus masc z alantoiną
-Penaten z aloesem
-glukoza ???
 
reklama
Świetny wątek
Ja dodaje to co może byc przydatne dla nas po porodzie:
-kora dębu lub Tantum Rossa
-czopki lub maść na guzki odbytu
-wkładki laktacyjne
-duże podpaski lub wkłady poporodowe
-majtki jednorazowe (jeśli pozwalają w szpitalu ich używać)


Tyle pamiętam na razie, jak coś jeszcze sobie przypomne to dodam
 
Dla maluszka :

Pałeczki do uszu Cleanic Dzidzius
Bepanthen masc na odparzoną pupe
Olejuszka olejek likwidujący ciemieniuszkę
Linomag Plus masc z alantoiną
Penaten z aloesem

Dla mamy:

Intima ziolowy plyn do higieny intymnej (Ziaja)
Castor Equi masc na brodawki sutkowe (Boiron)
Arnica Montana homeopatyczny lek zmniejszający skutki urazow po cieciu krocza (Boiron)
Intima Med chusteczki do higieny intymnej z kwasem mlekowym (Ziaja)

Z dodatki do Claudii "Będę mamą"
 
Lista fajna i pokrywa sie z tym co ja mialam,roznice u mnie:

- gencjana na pepek dziecka + gaziki

- nie stosowalam kremow na pekajace sutki,polozna mi radzila,aby smarowac je samym pokarmem,lub gdy bardzo dokuczaja zwykla oliwka


Majtki jednorazowe przydaja sie tez w domu,calkiem dobrze trzymaj podpaski i sa przewiewne.Pamietajcie o srodku pzreciwgoraczkowym dla Was samych.
 
Ja sama nie uzywalam tych nakladek,ale z opinii moich dwoch znjomych jakos nie bardzo sie sprawdzaly,dzeciom sie jakos trudniej ciagnelo.MoniQa sutki moga lekko popekac tylko na poczatku <wiadomo,piersi musza sie przyzwyczaic do nowych funkcji>,potem jak juz karmienie idzie gladko wszystko jest dobrze.Najwazniejsze zeby dziecko dobrze przykladac do piersi,wietrzyc je,nosic miekka,bawelniana bielizne.

Acha,to w prawdzie nie jest zakup z apteki,tylko warzywniaka,ale warto miec juz na poczatku liscie kapusty.Nie zycze zadnej z Was zastoju pokarmu,ale na poczatku gdy jest nawal,moze sie zdarzyc.Poza tym chwilowe nalozenie schlodzonych lisci, przynosi ulge obrzmialym piersiom.

Ciesze sie,ze juz wiem co robic w tych sprawach zwiazanych z karmieniem.To jest wielka zaleta bycia mama 2 dziecka :)
 
co do nakładek na sutki to kasa wyrzucona w błoto, bo gdy je zakładałam to Maciek patrzył na mnie jak na wariatkę a gdy próbowałam mu je wsadzić do buzi to krzyk był tak straszny, że raz dwa zrezygnowałam i mimo, że sutki mi krwawiły i wyłam z bólu to jakoś wytrzymałam i smarowałam, tak jak mówi Katka własnym mlekiem - szybko się piersi wygoiły i przyzwyczaiły do nowej roli
 
ahia , i dlatego ciesze sie ze sa juz z Nami doswiadczone mamuski :) ... czyli pieniedzy nie wyrzucam w bloto i wkladek nie kupuje ;)
 
reklama
No MAMUSKI dzieki ze jestescie :D przynajmniej wiadomo co jest dobre a co do d...y :D
Najlepsze sa opinie praktykujacych mamusiek ;D
 
Do góry