reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA :)

K

Kasiaczek

Gość
chiałam zacząć wątek zakupów bo caraz częściej zastanawiam sie kiedy zabrać sie za oglądanie, wybieranie i wrezcie kupowanie niezbędnych rzeczy dla maleństwa takich jak wózek, łóżeczko wanienka itp. słyszałam że w połowie ciąży kobieta jest zdecydowana i wtedy powinna urządzać pokoik bo wie co ma wybrać, jaki kolor i jaki kształt.Ja to z chęcią już dzisiaj zabrałabym sie na zakupy już doczekać sie nie mogę... Jak myślicie kiedy warto zacząć myśleć o zakupach??? :)
 
reklama
Ja też planuję tak w połowie, albo nawet bliżej końca. Jednak nie ccę wszystkiego przynosić do domu tylko zrobić tak jak Moja bratowa. To znaczy: wszystko zamówić, ale Rafałek zadzwoni w trakcie porodu, zeby to przywieźć do domu.
 
Zamówić?No nie wiem jak już kupie to kupie nie widze powodu żeby nie trzymać tego w domu ale skoro Twojej bratowej tak było wygodniej to już oczywiście jak Ty wolisz :)
 
Też mnie Kasiaczku nurtuje to pytanie, bo najchętniej kupiłabym wszystko w tym tygodniu, ale wiem, że to bez sensu... Więc na razie ograniczam się do oglądania. Wertuję internet, zapoznaję się z firmami i z opiniami użytkowników, bo w temacie dziecięcej wyprawki to byłam do tej pory kompletnie zielona  :laugh: I tak na przykład wiem już, jaki bym chciała wózek dla dzidzi: Tako Natalia lub Voyager albo Deltim Voyager. Ten drugi bardziej mi odpowiada, ale niestety z tego co wiem, firma nie prowadzi sprzedaży internetowej, a w sklepie ten wózeczek jest droższy niż np. Natalia w interncie. Ale będę wybierać spośród tych dwóch.
 
a wiecie, że ja miałm wszystko na ostatnia chwilę, oprócz ciuszków....

te wyprawki które sa u starszych mam, sa prawie kompletne, warto się ich trzymać...

ciuszków nie za duzo!!! za szybko wyrazsta, nie zdazycie wszystkiego nałozyć...
ja niektóre odkładałam nieuzywane - az glupio, ale cała rodzina uparła się i kupowała 56 /62 w prezencie, a to na 1 miesiac max...
porezenty niech robia od 68 - uprzedxcie odwiedzających !!!
 
wcześniejsze miesiące...

jak chcecie moge stworzyć własną listę, ale to troche potrwa... (do wieczorka), dopieri co kupowałam dla siebie, a zupełnie dopir\ero co dla kolezanki
później będziemy dopisywać coś o czym zapomniałam...
 
Ja dostałam książeczkę wprowadzającą w wiadomości ociąży od mojej ginki
i tam jest lista rzeczy potrzebnych w szpitalu
 
A ja zaczynam sie wkrotce rozgladac za ciuszkami. Na razie powstrzymuje sie resztkami sil i tylko sobie ogladam. Jeszcze 2-3 tyg i zaczynam kupowac po kilka rzeczy.Nie chce zostawiac kupowania ciuszkow na ostatni miesiac kiedy to nie bede miala sily na chodzenie po sklepach. Od wrzesnia zaczynam delektowa sie kupowaniem fatalaszkow, wieksze rzeczy (lozeczko , wozek itp) na sam koniec.
 
reklama
Mój mężuś jest ostrożny z kupowaniem rzeczy tak wcześnie - woli dmuchac na zimne, pukać w niemalowane, itp. ;D Ale wyprosiłam, że po następnym usg (czyli 30) kupimy chociaż jedne śpioszki, żebym mogła oko w domu nacieszyć. A reszta będzie musiała poczekać co najmniej do Gwiazdki. Nie martwię się też zbytnio chodzeniem po sklepach - wiele rzeczy można kupić przez internet, z dostawą do domu :) A, i liczę na to, że trochę rzeczy znajdzie się wśród znajomych mam, których dzieciaczki już wyrosły. Dobrze by było, bo jakby tak trzeba wszytko kupić nowe, to brrrrrrrr, strach pomyśleć o stanie konta :)
 
Do góry