reklama

wyprostowane nozki

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez hannah, 29 Marzec 2006.

1. hannah

hannah

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje pieciomiesieczne dziecko podczas trzymania go pod paszkami nie zgina nozek, nie sprezynuje tylko wyglada to tak jakby chcial stac. Czy to nieprawidlowy odruch w tym wieku?

2. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    mój maluszek też stał jak miał 5 miesięcy, czy wcześniej było wszystko ok?
    Mi trudno powiedzieć czy to normalne, mój niuniuś rozwija się w swój sposób, ale na razie bez większych problemów, raczkować zaczął jak miał 6 miesięcy, potem chodzić przy meblach, teraz chodzi za jedną rączkę.
    A z takich dziwactw jego ,to najpierw się nauczył raczkować potem siadać samodzielnie a dopiero potem ładnie siedzieć.

3. reklama
  4. asiuleks

asiuleks Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie wiem czy to prawidlowy odruch. Ale moze skoro cie to martwi popros pediatre o skierowanie do neurologa. On rozwieje wszystkie twoje watpliwosci. Bedziesz spokojna ze z malym jest wszystko ok, a w razie czego zaleci wam cwiczenia.

5. elusia79

elusia79 mama Fabianka i Kamilka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dziecko skończyło niedawno 5 miesięcy i od pwenego czasu też trzymane pod paszkami prostuje sztywno nogi, myślę że zaczyna tak robić bo zbliza się powoli do okresu kiedy będzie próbował stać na nózkach. Nie niepokoję się tym , bo wydaje mi się że kazde dziecko tak ma i że to jest normalne. Tym bardziej że do tej pory wszystko było ok.

Jezeli do tej pory twoje dziecko rozwijało się dobrze myślę że nie masz się czym niepokoić

Poleć forum