reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysokie AMH

Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
7
Dziewczyny przeważnie piszecie o niskim AMH, co świadczy o niskiej rezerwie jajeczek. Dzisiaj odebrałam wyniki, na które dość długo czekałam, wręcz o nich zapomniałam.
Wynik wyszedł 4,87 (mediana 1,88 i inny zakres 0,07-7,35). O czym to może świadczyć? Inne wyniki hormonalne m.in. LH, FSH, tesosteron, prolaktyna itp są w normie. Nie mam żadnych objawów policystycznych jajników, nigdy lekarz na badaniach USG nie wspominał, ze mogę mieć?
Co o tym sądzicie?
 
reklama
Myślę, że jeżeli inne wyniki są ok to twój wynik jak najbardziej jest OK :) Powyżej 6 ng/ml może świadczyć o PCOS. Twój wynik jest w jednostkach ng/ml ?
 
Hej, ja mam nieco mniej niż Ty bo 4,41 i też na początku wystraszyłam się, że to za dużo. Ale lekarz w klinice mnie uspokoił, że to normalny, bardzo ładny wynik. :)
 
Cześć. Ja mam AMH 4,44. Pani Doktor powiedziała mi że wynik jest świetny . Myślę, że nie masz się czym martwić :)
 
Wynik AMH zależy od wieku, uważa się, ze powyżej 4,5 jest PCOS dla 30l. Obecne kryteria są inne, niż 10 lat temu i wystarczy jeden objaw, żeby stwierdzić PCOS. No, ale to wielki wór do którego wszyscy wrzucają wszystko. Ja w wieku 30l miałam AMH 8 wiec to jest dobry wynik. Są kobiety z PCOS już takim widocznym gdzie AMH potrafi wynosić 20. Moim zdaniem dla 30l AMH powyżej 3 do 6 jest dobrym wynikiem. Samo AMH nie za duzo mówi o jakości komórek jajowych. Mówi tylko, ze jest ich dużo. Czyli nie grozi przedwczesna menopauza.
 
reklama
Cześć mam pytanie może któraś mi coś podpowie. AMH 6.12ng/ml wiek 33 lata normy (0.71-7.59) dla PCOS (2.41-17.1). Lekarza mam dopiero za miesiąc.. nie bardzo wiem jak się do tego odnieść LH 5.09 fsh 4.80 edtriadol 53.10 czyli wszystko w normach. Jedynie mam prolaktyne przekroczoną, dhea so4 i dhea. Jednak lekarz powiedział że usg po owulacji było ok. Żadnych zmian w grudniu nie było. A te wyniki zawyżone mogą być spowodowane stresem, Oraz sterydami którymi się leczyłam.
Nie do końca jednak rozumiem o co chodzi z tymi widełkami Amh bo niby ze 6 to mogą być pcos ale norma do 7.59. Jeśli ktoś potrafi mi coś więcej powiedzieć to proszę o pomoc
 
Do góry