reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AMH

Dzekowa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Marzec 2024
Postów
19
Hej, od pewnego czasu staramy się o dziecko. Zrobiliśmy wszystkie badania jednak nadal nic mimo poprawnych wyników, udaliśmy sie do kliniki leczenia niepłodności. Pani doktor bardzo optymistycznie stwierdziłam ze na spokojnie, czas w którym się staramy ( niecały rok) jest jeszcze krótki oraz ze dawno nie widziała tak dobrych wyników. Jednak skierowała mnie na badanie AMH. Nie słyszałam o tym badaniu wcześniej. Pani doktor mówiła ze skoro reszta wyników jest Ok to raczej tu tez tak będzie. Po odebraniu wczoraj wyników złamałam się. Moje AMH wynosi 0.28. Zupełnie zaniżone dla mojej grupy wiekowej. Mam 33 lata. Wizyty dopiero za jakiś czas i już waryjuje. Czy ktoś miał taka sytuacja oraz czy komuś udało sie zajść w ciąże z takim wynikiem ? Każda informacja będzie dla mnie cenna, bo jak mówiła to jest dla mnie dość nowe pojęcia. Jedynie co często trafiało mi się na fotach to informacja ze to badanie często ma wyniki nieprawidłowe i warto jest powtórzyć.
Dziękuje za każda informacje
Pozdrawiam
 
reklama
A dlaczego miałoby mieć nieprawidłowy wynik? Nie ma sensu powtarzać badania. Oczywiście, że są przypadki, że nawet z nizszym amh kobiety zachodziły w ciążę. Ale każdy przypadek jest inny.
 
A dlaczego miałoby mieć nieprawidłowy wynik? Nie ma sensu powtarzać badania. Oczywiście, że są przypadki, że nawet z nizszym amh kobiety zachodziły w ciążę. Ale każdy przypadek jest inny.
Często widziałam informacje ze kobiecie wychodził skrajnie niski wynik a po jakimś czasie był Ok, a jak wiadomo wynik nie powinien być większy. Dlatego tez pytam czy ktoś miał taką sytuacje. Chyba muszę poczekać do wizyty u lekarza i zobaczyć co powie Pani doktor.
Dzięki za odpowiedz
 
Często widziałam informacje ze kobiecie wychodził skrajnie niski wynik a po jakimś czasie był Ok, a jak wiadomo wynik nie powinien być większy. Dlatego tez pytam czy ktoś miał taką sytuacje. Chyba muszę poczekać do wizyty u lekarza i zobaczyć co powie Pani doktor.
Dzięki za odpowiedz
Często kobiety przyjmują Dha bo niby one mogą podwyższyć amh.
 
U mnie w ciągu kilku miesięcy wynik zmienil sie o 0,6 ( po 30 r zyciu). Badanie mialam robione w dwoch innych laboratoriach. Tez mnie zdziwiło, że wynik może się tak zmieniac.
 
Często widziałam informacje ze kobiecie wychodził skrajnie niski wynik a po jakimś czasie był Ok, a jak wiadomo wynik nie powinien być większy. Dlatego tez pytam czy ktoś miał taką sytuacje. Chyba muszę poczekać do wizyty u lekarza i zobaczyć co powie Pani doktor.
Dzięki za odpowiedz
ja miałam taką sytuację:

- czerwiec 23 1,37
- luty 24 1,02
- maj 24 1,45

Suplementuję ubichinoL 400 mg, OmegaMe Prenatal z Health Labs, witaminę B i D podniosłam do górnych granic normy. Ten hormon bada białko, które jest skorelowane z rezerwą i niska jakość samych komórek może zaniżać wynik. Jak się poprawi ich „moc” to wtedy wynik potrafi wzrosnąć. To nie jest tak, ze ich ilość rośnie, bo nie może, ale są jakby lepiej „odczytywalne” z krwi :)) polecam suplementację, ja jestem bardzo zadowolona z tego jak bardzo poprawiły mi się wyniki :))
 
ja miałam taką sytuację:

- czerwiec 23 1,37
- luty 24 1,02
- maj 24 1,45

Suplementuję ubichinoL 400 mg, OmegaMe Prenatal z Health Labs, witaminę B i D podniosłam do górnych granic normy. Ten hormon bada białko, które jest skorelowane z rezerwą i niska jakość samych komórek może zaniżać wynik. Jak się poprawi ich „moc” to wtedy wynik potrafi wzrosnąć. To nie jest tak, ze ich ilość rośnie, bo nie może, ale są jakby lepiej „odczytywalne” z krwi :)) polecam suplementację, ja jestem bardzo zadowolona z tego jak bardzo poprawiły mi się wyniki :))
Dziękuje bardzo, spróbuje suplementacji i za jakiś czas powtórzę badanie 😀
Zobaczę tez co powie mi lekarka na wizycie
Pozdrawiam
 
Dziękuje bardzo, spróbuje suplementacji i za jakiś czas powtórzę badanie 😀
Zobaczę tez co powie mi lekarka na wizycie
Pozdrawiam
polecam Ci też Marcina Ostaszewskiego Lifebalance - to jest dietetyk kliniczny, który ma doświadczenie w pracy z niskim AMH. Pamiętaj, ze do ciazy potrzebny jest jeden plemnik i jedna komórka, wiec niskie AMH to nie wyrok. Liczy się jakość, a nie ilość. A jak będziesz kupowała suple to koniecznie ubichinol z L na końcu ;))
 
reklama
polecam Ci też Marcina Ostaszewskiego Lifebalance - to jest dietetyk kliniczny, który ma doświadczenie w pracy z niskim AMH. Pamiętaj, ze do ciazy potrzebny jest jeden plemnik i jedna komórka, wiec niskie AMH to nie wyrok. Liczy się jakość, a nie ilość. A jak będziesz kupowała suple to koniecznie ubichinol z L na końcu ;))
Dziękuje Ci bardzo 🥰
 
Do góry