reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie TSH w ciąży.

Mi lekarz zawsze powtarzał ze nie dobiera się leku do samego tsh. Pokazał mi jak to chwiejne badanie. Raz miałam 2,7 a po tygodniu 1 bez ingerencji. Ale skupiał się na ft3 i 4. Żeby były na odpowiednim poziomie.
Ciekawe czy coś się zmieniło pod tym względem bo muszę znów tą sprawę skontrolować :confused:
 
reklama
Pewnie przez to, że miałam FT3 i FT4 w normie mój lekarz skupił się na podwyższonym ATPO. Być może właśnie dlatego dostałam niższą dawkę. Dowiem się dokładniej we wtorek, jak przedzwonię do doktora po otrzymaniu nowych wyników ;)
 
Dziewczyny i jak Wasze TSH ? Ja strasznie się boję, w 17 tyg moje TSH 3,6 ginekolog przepisała euthyrox 25, po 5 tygodniach brania TSH urosło 3,84, gin. zwiększyła dawkę do 50, jestem w 22 tyg. Do endokrynolog mam dopiero za miesiąc to będzie już 28 tydzień, strasznie się boję czy to nie za długo i czy pomimo że biorę e50 to czy znów wynik się nie pogorszy, strasznie się boję o mojego maluszka.
 
Dziewczyny i jak Wasze TSH ? Ja strasznie się boję, w 17 tyg moje TSH 3,6 ginekolog przepisała euthyrox 25, po 5 tygodniach brania TSH urosło 3,84, gin. zwiększyła dawkę do 50, jestem w 22 tyg. Do endokrynolog mam dopiero za miesiąc to będzie już 28 tydzień, strasznie się boję czy to nie za długo i czy pomimo że biorę e50 to czy znów wynik się nie pogorszy, strasznie się boję o mojego maluszka.
Jeśli się niepokoisz się, idź do endokrynologa wcześniej - jako ciężarna musisz być przyjęta w ciągu 7 dni.
 
@Kasiuuuula12876 A nie możesz sobie zbadać TSH i jeśli by nie spadało, to wówczas pójść na wizytę wcześniej? Ważne też jest tu tutaj ft3 i ft4, które należałoby wykonać razem z oznaczeniem TSH. Trudno mówić o jakimkolwiek wzroście TSH pomiędzy 17 a 22 tc - to może być jedynie błąd pomiaru.
 
Zmiana dawki musi mieć szansę by zacząć działać. I tu tydzien czy dwa nie wystarczy.
 
No właśnie gin powiedział żebym przez 5 tyg. Brała tą większą dawkę 50, później badania, TSH, ft3,ft4, anty tpo i anty tg i dopiero z wynikami już do endokrynologa, ale cały czas się zastanawiam czy ten miesiąc to nie za długo.
 
@Kasiuuuula12876 Twój wynik nie jest jeszcze jakoś strasznie wysoki. Także spokojnie, bierz leki i rób badania. A jakbyś miała jakieś wątpliwości czy dziwne/nietypowe/niepojące objawy, to do lekarza na konsultację. Wszystko będzie dobrze.
 
Dziewczyny pomocy. To znowu mam problem z tym tsh. A więc jak pisałam na początku miałam tsh 3,15 jestem pod opieką lekarza i przyjmowała eutyroxu 50 po następnych badaniach miałem 3,06. Lekarz zwiększył dawkę na eutyroxu 75 i po miesiącu spadło aż do 0,08. Czy mam czym się obawiać czy dla mojego dzidziusia może coś się stać? Jutro mam wizytę jednak cały miesiąc brałam ta większą dawke
 
reklama
Masakra z tym TSH, nie wiadomo co gorsze, ja mam nadzieję że moje też spadnie, może nie żeby aż tak bardzo ale była bym szczęśliwa gdyby było w normie bo spędza mi to sen z powiek, a wizyta i badania dopiero w połowie marca.
Uullaa1988 myślę że lekarz zostawi Ci dawkę tą 50 i na pewno wszystko się unormuje, a słyszałam że podobno lepsza nadczynność niż niedoczynność w ciąży, 3mam kciuki że wszystko się unormuje i będzie dobrze bo prawie przez to samo przechodzę i różne myśli chodzą mi po głowie, choć staram się nie stresować i myśleć optymistycznie.
 
Do góry