reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wystarane po raz pierwszy czyli rozwinięcie Starania po raz pierwszy

Hejka kogo ja tu widze foty remika prosimy i zdrowka wazne ze juz zdrowy a gdzie w pl jestes?

Mili zoneczko czekam na zdjecie usg co do polowkowego jesli na usg bedza zle wymiary to napewno zleci dodatkowe badania mi robil usg wszystko dobrze przeziernosc karkowa oki ale dla sw spokoju pobrali krew wyniki po miesiacu u gina byly wszystko oki wiec niestresuj sie a pozniej niestety kazda wizyta co 4 tyg ale jeszcze troche i dzidzua ci sama pokaze ze jest u ciebie i bedziesz szczesliwa :-) ale ci zazdroszcze ciaza to super uczucie gdyby nas bylo stac to bysmy zaczeli staranka jak pokarm sie skonczy a wstepnie moj chce jak bede miec30 na karku :-) ale to zalezy czy do tego czasu sie ustawimy na swoim bo tu niema miejsca na jednym pokoju dzis wystawilam lezaczek bujaczek na sprzedaz bo i tak moja max 10 minut usiedzi a miejsca brak jak stoliczek przybyl i przemeblowanie zrobione bo niunia napis chciala zerwac znad lozeczka a on tak sie przykleil ze razem z panelami die odklei jedynie wiec lozeczko na 2 sciane poszlo :-)

A teraz dobranoc bo odziwo wczesniej zasnela :-)
Necia trzymam &&&& bys byla do konca programu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fionka oj współczuję tej okropnej choroby... :-( Mały musiał się gdzieś nią zarazić.. Zdrówka życzę!!! Bo to jest okropna sprawa patrzeć na męczące się chore dziecko... :-(


Mój mały od miesiąca chodzi już sam, :-) A teraz to już biegać się nauczył :-D Raczkować się nauczył niedawno - jak zaczął samodzielnie chodzić. Ot tak nie poklei...



Milia
mam nadzieję ze niedługo też będę w ciąży! :-) Teraz masz przepiękny okres.... ciesz sie nim bo mimo ze człowiek już chciałby utulić maluszka! To jednak później bardzo się tęsni za brzuszkiem, ruchami itp :-D




Atan widziałam przemeblowanie! :-D U nas już w ogóle kącika nie ma... łóżeczko jest teraz w sypialni, komoda też zaraz tam przejdzie... teraz tylko obrazki malowane na ścianie zostały :-p




U nas przygotowania do urodzin pełną parą :-D Zapowiada się 13 osób - boże gdzie ja ich pomieszczę... - Będzie obiad i później na słodko Tort i ciasto do herbaty czy kawy :-)
 
Mili cieszę się razem z Tobą z tego usg! Za 4 tygodnie to już konkretny dzidziol będzie! :-D Co do testu pappa to nie jest on wykonywany tylko kobietom po 35 roku życia. Robią go kobietom, które z takiego czy innego powodu mają zagrożenie wady rozwojowej płodu (np. zespołu downa). Lekarz pobiera Ci krew ( a raczej pielęgniarka :tak:) przy okazji pierwszego badania prenatalnego, czyli w okolicach 11-12 tygodnia. Na wyniki czeka się około tygodnia. Jeśli wychodzi coś nie tak, wtedy dostaje się skierowanie na amniopunkcję, a jeśli jest okej to potem kolejne usg ok 20-22 tygodnia :-) Wierzę, że wszystko będzie w porządku! Trzymam za to mocno kciuki!
 
Mili a ty masz jakieś wskazania do tego badania? Czy po prostu chcesz zrobić?



Eve jak ty sie tam czujesz? Udało ci się wytrwać do terminu!!!! Ja urodziłam w 37 tygodniu i 4 dniu :-)
 
Ostatnia edycja:
Eve kochana a Ty jak się czujesz?? GRATULUJE Ci donoszenia ciąży!!! Boziuniu.. ależ się cieszę, że przy Waszych dolegliwościach daliście radę :*:*

Mili ja miałam ze względu na moją wadę serca. Byłam na dokładnym USG, gdzie mierzą przezierność karkową (Zespół Downa) i inne organy a potem pobrali mi krew. Potem dostałam list jakie jest prawdopodobieństwo z tych dwóch badań, że urodzę chore dziecko (sprawdzane są choroby genetyczne w tym teście). Cieszę się, że z dzidziolem wszystko ok :* oby tak dalej!

Fiona ja Cię pamiętam :-)
 
Atan..a to usg mialas kolo 12 tygodnia..?
u mnie to wiesz, dopiero po 3 miesiacu poczuje sie moze troche pewniej a moze i nie...narazie ciaza przynosila mi chyba tyle samo radosci co lez...ciagle sie boje, ze cos moze byc nie tak...
kochana nie rob duzych przerw miedzy dzieciakami, bo bedzie ci ciezko...mysle, ze im szybciej tym lepiej, chociaz ja juz wiem, jaki wielki "wydatek" to dziecko...oczywiscie oddalabym wszystkie pieniadze, zeby bylo dobrze, ale mnie prawie zrujnowalo samo leczenie a to dpiero poczatek:tak:

Fifka...czekam na to az ciaza juz bedzie w pelni i ja w koncu przestane sie bac, ze cos jest nie tak...a u mnie ciagle cos wyskakuje i nie daje mi sie w pelni cieszyc...ale licze, ze po tym 12 tygo wyluzuje troche...moze nawet kupie cos dla dziecka, moze poczuje sie jak mamusia, dla mnie to narazie nie do ogarniecia...
kochana nie mam wkazan do robienia tego badania, ale po in vitro, chcialabym sprawdzic...pewnie nie ma to znaczenia, ale ja bym sie pewniej czula...
a ty jaka diagnoze uslyszalas od lekarza? co tam sie dzieje? i jakie leki dostalas?

Natkusia...a kiedy ty robilas to badanie? tzn w ktorym tygodniu? najpierw mialas usg? ja nie wiem czy to robic, bo jezeli by wyszlo na usg ze wzystko jest wporzadku to chyba nie bede sie w to bawic...ale juz sama nie wiem. maz mowil, ze mozna zrobic, a teraz sam tez nie wie...w sumie mam malo czasu na zastanowienie, bo u mnie juz 8 tydzien rozpoczety a ja nawet nie mam lekarza prowadzacego...nie wiem kiedy trzeba sie umowic do jakiejs poloznej, nie wiem gdzie rodzic, nic nie wiem...
 
Kwiatuszku, Fifka, Natkusia dziękuję bardzo, że pytacie!

My jeszcze się toczymy. Wprawdzie tydzień temu trafiłam do szpitala ze skurczami co 4 minuty, ale podpięli mi kroplówkę z fenkiem. Teraz już nic nie biorę, za tydzień w środę będę miała wyciągany ten nieszczęsny krążek i mogę śmiało rodzić. Rozwarcie mam już na spory palec i wszystko przygotowane do porodu :-)
 
Eveke to super! Mam nadzieję ze szybko urodzisz i nie będziesz się długo męczyła :-D
Oj jak napisałaś o tej pompie fenoterolu to aż mnie ciarki przeszły.... ja to wszytko tak jak i ty przechodziłam rok temu... teraz Konrad kończy roczek a mi się wszystkie te pobyty w szpitalu przypominają...
Oj już niedługo utulisz swoje maleństwo! :-D



Milia u mnie są problemy z progesteronem - mam niewydolność ciałka żółtego. Nieregularne cykle... czasem w ogóle owulacja nie występuję... No i teraz przez 3 cykle biore samego dupka (na wyregulowanie cykli) Teraz jest drugi cykl na dupku i już widzę ze owu wystąpiła w 17dc (ból owulacyjny i test owu to pokazały, tempka pewnie lada moment skoczy) a nie jak zawsze koło 20-25dc...A od marca ruszamy z CLO plus dupek i zobaczymy co dalej...

Co do badania to jak dla mnie bez sensu go robić.... przepraszam za to co powiem, ale co? Usuniesz ciąże jak coś będzie nie tak? Tym bardziej ze te badanie nie mówi ciże dziecko ma na pewno to i to tylko jakie jest prawdopodobieństwo wiec możesz sobie tylko jeszcze więcej zmartwień zwalić na głowę... Wszystkie ważne rzeczy są wykazywane na USG. No ale zrobisz jak zechcesz! Badanie na pewno nie zaszkodzi tylko martwie się żebyś się znowu nie przejmowała... :-(


Żoneczko
jak tam maluszek?? :-)
 
reklama
Eve cudnie, że się udało :-) nawet nie wiesz jak się cieszę.. :zawstydzona/y: teraz dzieciątko jest już bezpieczne a to jest najważniejsze! Trzymam kciuki Kochana za Ciebie i za szybki poród :-) ale jak już masz takie rozwarcie to będzie szybko :tak: ja czmykałam pare tyg przed terminem z 4cm rozwarciem i poród szybki od skurczy Michał w 2h był na świecie! Życzę Ci tego samego :*

Mili ze względu na moją wadę serca mój gin dał mi skierowanie i miałam za darmo szczegółowe prenatalne i ten test, nie było potrzeby ale stwierdziliśmy, że jak mam prawo do darmowego to warto zrobić a tak to kosztuje u nas ok 300zł. Jak pojechaliśmy to najpierw mi pobrali krew do testu a potem miałam USG. Podczas USG wyliczyli mi prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka (po USG było 1:2400 jeżeli chodzi o zespół Downa) ale kazali mi czekać na wyniki krwi i po wynikach prawdopodobieństwo się zmniejszyło na 1:504600. Ja to miałam za darmo i po prostu. Ale gdybym nie dostała skierowanie, w rodzinie nie było chorób genetycznych i byłabym przed 35rż to nie poszłabym prywatnie bo nie ma takiej potrzeby :-) ale oczywiście jak się boisz i chcesz mieć pewność to idź. Ale zespół Downa będziesz miała i tak i tak badane podczas I prenatalnego bo to ta przezierność karkowa, jak to wyjdzie ok to nie masz się czym martwić ;-) a pozostałe choroby są mega rzadkie i jak nie masz przypadków w rodzinie to nie ma szans. Ja miałam to badanie w 13tc podczas badania I prenatalnego :-) PIĘKNY SUWACZEK! :*:*
 
Do góry