reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka potówki alergia?

Jest to łagodna odmiana trądziku. Zmiany na twarzy zwykle nie są nasilone. W ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj 3-4) poziom hormonów obniża się i buzia malucha znów jest piękna i gładka ;)
Domowe sposoby na trądzik niemowlaków to między innymi codzienne przemywanie twarzy dziecka wodą z mydłem. Pamiętajmy, aby używać do tego celu jedynie łagodnego mydła przeznaczonego do skóry niemowląt. Po umyciu buzię dziecka należy delikatnie osuszyć miękkim ręcznikiem. Należy również starać się, aby twarz niemowlaka była zawsze czysta i sucha. Powinniśmy szczególnie o to zadbać po karmieniu dziecka. Nawilżanie skóry dziecka to kolejny ważny krok. Nie potrzeba do tego specjalnych preparatów na trądzik – wystarczy balsam lub krem dla niemowląt. Skóra po nawilżeniu szybciej zdrowieje, a sucha powoduje, że dziecko pociera i drapie buzię, co prowadzi do podrażnień. Trzeba również zwracać uwagę na ubranka dziecka. Nie powinny być wykonane ze sztucznych tkanin, gdyż ich kontakt z cerą niemowlaka może podrażniać. Do prania ubrań nie używajmy detergentów.
Pozdrawiam
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, można powiedzieć, że wszystko to robię, jedynie buzię przemywałam czystą, przegotowaną wodą bez mydełka. Buźka jest nawilżona, bo nie zdarzyło się aby drapał. Ale cieszę się, że kolejna osoba mnie uspokoiła. Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Do góry