reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka wokół ust

Będęmama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Maj 2021
Postów
339
kobietki mam problem pomóżcie, syn 4miesiace od okolo miesiąca pojawiła się wysypka najpierw byla na samej brodzie teraz się rozlała pod nosem i wchodzi na policzki, pediatra na początku stwierdziła ze to od sliny dla lekka masc na strydzie która nic nie dała między czasie stosowałam lanolina krochmal, ostatnio na wizycie zmiany się zaognily i stwierdziła ze to alergia na bmk gdzie sama z siebie w pierwszych miesiącach odstawiłam mleko sery serki jogurty itp bo mały miał straszne kolki i wolałam nie jesc tak sobie wmówiłam teraz lekarz dodatkowo powiedziałam że bardziej restrecyjna dietę trzeba żadnego pieczywa słodkości wędlin że sklepu ... i znowu dostal masc na sterydzie i antygrzybiczną.
Syn się strasznie slini i pcha ręce do buzi staram się wycierac żeby ta okolica byla sucha ale nie da się musiałabym mu związać ręce 🤦‍♀️
Taka wysypka pojawiła się gdy synowi podawałam zelazo przy cycku bokiem bo inaczej nie chciał łykać...
Zapisałam syna do dermatologa więc wizyta będzie
Dodaje zdjęcia pomóżcie
Wysypka jest tylko na twarzy nigdzie indziej
A i syn ma jeszcze lekka ciemieniucha wiec pediatra stwierdziła ze to tez objaw alergii
I ma problemy z kupami robi co około 8 dni z moją pomocą bo nie umie wypchnąć kupy myślę że to dyschezja ale pediatra tez to oczywiście podłączyła pod alergie bmk
 

Załączniki

  • 20220224_153049_compress18.jpg
    20220224_153049_compress18.jpg
    97,4 KB · Wyświetleń: 92
  • 20220224_151111_compress4.jpg
    20220224_151111_compress4.jpg
    363,9 KB · Wyświetleń: 32
reklama
Może to trądzik? On też ma różna postać...
Jeśli to alergia na białko mleka krowiego, to wykluczyć trzeba wszystko.. U nas nawet mały herbatnik potrafił zaognić problem.. A mleko jest prawie we wszystkim. Ale i to U nas nie pomogło (syn wysypki takiej nie miał, miał takie atopowe zmiany, suche), dopiero dieta eliminacyjna pokazała, że rownowaga przyszła jak wykluczyłam też banany i kakao..
Moze poradz się jeszcze innego pediatry, skoro bagatelizuje Twoje obawy...
 
kobietki mam problem pomóżcie, syn 4miesiace od okolo miesiąca pojawiła się wysypka najpierw byla na samej brodzie teraz się rozlała pod nosem i wchodzi na policzki, pediatra na początku stwierdziła ze to od sliny dla lekka masc na strydzie która nic nie dała między czasie stosowałam lanolina krochmal, ostatnio na wizycie zmiany się zaognily i stwierdziła ze to alergia na bmk gdzie sama z siebie w pierwszych miesiącach odstawiłam mleko sery serki jogurty itp bo mały miał straszne kolki i wolałam nie jesc tak sobie wmówiłam teraz lekarz dodatkowo powiedziałam że bardziej restrecyjna dietę trzeba żadnego pieczywa słodkości wędlin że sklepu ... i znowu dostal masc na sterydzie i antygrzybiczną.
Syn się strasznie slini i pcha ręce do buzi staram się wycierac żeby ta okolica byla sucha ale nie da się musiałabym mu związać ręce 🤦‍♀️
Taka wysypka pojawiła się gdy synowi podawałam zelazo przy cycku bokiem bo inaczej nie chciał łykać...
Zapisałam syna do dermatologa więc wizyta będzie
Dodaje zdjęcia pomóżcie
Wysypka jest tylko na twarzy nigdzie indziej
A i syn ma jeszcze lekka ciemieniucha wiec pediatra stwierdziła ze to tez objaw alergii
I ma problemy z kupami robi co około 8 dni z moją pomocą bo nie umie wypchnąć kupy myślę że to dyschezja ale pediatra tez to oczywiście podłączyła pod alergie bmk

Ojej, ale mi szkoda malucha. Dobrze, że idziesz do dermatologa.
Na pocieszenie mogę powiedzieć że podobną wysypkę przerabiałam z pierwsza córka też około 3mca, miała ją na twarzy, głównie policzki, czoło i broda, potem troszkę na szyji, brzuchu i nawet na lini włosów. Pediatra twierdziła, że to mogą być potówki...🤦‍♀️ Ale dziecko trzymałam w samym pampersie latem, miewała chłodne rączki, więc to nie było to.
Odstawiłam na własną rękę produkty mleczne i mleko, kakao, pomidory(w tym keczup), bo te produkty najbardziej uczulają. Nie było źle, pieczywo jadłam normalnie, wędliny też, mleko do kawy czy naleśników miałam roślinne.
Zmiany skórne u córeczki lekko się poprawiły, przynajmniej nie powstawały nowe. Po 4tygodniach zaczęło znikać, a jak byla znaczna poprawa, to zaczęłam pomału jeść "niedozwolone" produkty. Wysypka nie wróciła, przeszła. Czy ta dieta pomogła czy tez samo przeszło to nie mam pojęcia. Ale przynajmniej miałam poczucie, że coś robię. Niczym tej wysypki nie smarowałam. Na tej diecie eliminacyjnej byłam około 2mce, a po kolejnym mcu już jadłam normalnie🤷‍♀️
Zdrówka dla synka🙂
 
Do góry