reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost tsh po euthyroxie

Tego, co wiem, to tsh nie jest stale, bardziej jak sinusoida i jest zależne od ft3 i ft4. Tak się wzajemnie przeplatają.
Także jak mi Endo tłumaczył - Twój wynik może być aktualnie na samym dole tej sinusoidy, ale moze też być jej największą wartością.
I chyba najwięcej leku uwalnia się po 2 h od wzięcia tabletki.
 
reklama
Wczoraj rano jadąc na badania czułam się dobrze, ale wieczorem zaczęło mnie boleć gardło, dziś mam stan podgorączkowy. Być może rozwijająca się infekcja wpłynęła na poziom TSH.
 
Wczoraj rano jadąc na badania czułam się dobrze, ale wieczorem zaczęło mnie boleć gardło, dziś mam stan podgorączkowy. Być może rozwijająca się infekcja wpłynęła na poziom TSH.
Może mieć wpływ oczywiście. Nawet słabo przespaną noc ma wpływ. Powtórz badanie TSH i fajnie mieć jednak ft3 i ft4. Później wyrzucasz wynik w kalkulator tarczycowy i zobaczysz w jakiej kondycji jest twoja tarczyca.
 
Najbardziej boje się, że konsekwencją takiego poziomu TSH będzie obumarcie dziecka. W poniedziałek zacznie się 21 tydzień...
Na spokojnie. Dopiero TSH w granicach 10 lub więcej zagraża ciąży. Tak mówił mi Endo.
Możliwe, że euthyrox się u ciebie nie sprawdzi. Zdarza się. Mnie też ten lek się nie sprawdził. Na nim ciężko było ustabilizować tarczycę. Za to letrox od razu przypasował. Ważne, byś nie przestawała go brać.
Ten lek najlepiej działa między 6-8 rano. Bierzesz na czczo, popijasz łykiem wody. Ja miałam na stoliku, budziłam się jak mąż szedł do pracy. Na śpiocha brałam lek i w kimono. Wciąż te godziny najlepiej się sprawdzają. U mnie najlepsza jest 6 rano. Z innymi dziewczynami w ciąży przetestowaliśmy to niegdyś na sobie. Każdej poprawiały się wyniki. Na spokojnie kontynuuj przyjmowanie leku. A na wizycie lekarz powie co dalej.

Różnica wyniku może też wychodzić w badaniu po wzięciu tabletki lub bez brania. Zapytaj lekarza jak najlepiej je wykonywać. Poza tym TSH najlepiej badać do 9 rano.
 
Do góry