reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

z kaszlem do c.c Bardzo pilne !!!!

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Witam, 18.10 czeka mnie c.c. 2 tyg złapało mnie przeziębienie. Leczone pod okiem internisty (bez antybiotyku, bo nie było potrzeby). Leczyłam się domowymi sposobami (len mielony, sok+oliwa, syrop z cebuli, mleko z miodem i czosnkiem i masłem itp.....), syrop stodal, syrop prwoslazowy. Osłuchowo jestem czysta ale dokucza mi uporczywy kaszel suchy na przemian mokry. Sama nie wiem co mam robić aby wyleczyć się do dnia zabiegu. Wylegiwanie w łóżku raczej nie wchodzi w grę bo mam niespełna dwu letnie dziecko, którym opiekuję się sama. Lekarz nie widzi sensu barania anytbiotyku bo oskrzela i płuca są czyste.
Mam pytanie czy można coś podac mamie po c.c aby złagodzić kaszel i aby nie zaszkodzić dziecku podczas karmienia. Co robi się w takich wypadkach kiedy mama kaszle i trzeba robić c.c.?Jak widomo (bo to moje drugie c.c) po cięciu rana boli i nie wyobrazam sobie jak tu kaszleć. Dodam, że zabiegu nie można przełożyć bo zbiega się z terminem OM i jest to dla mnie duże ryzyko zdrowotne.
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady.
 
reklama
wydaje mi sie ze syrop prawoslazowy mozesz brac, i to co mozna podac malemu dziecku, ale najlepiej dopyaj ginekologa! mnie w wielu przeziebieniach podpowiadała ginekolog co moge a co nie, bo czesto internista nie wiedzial:szok:.

wiem jak to jest bo tez mialam cc i nie wyobrazam sobie kaszlec po takim zabiegu a o dopiero sie smiac.

na kaszel dobre sa tez podbiał i tymianek, ale wiem ze w ciazy nie mozan tego brac, nie wiem natomiast jak przy karmieniu piersia.

Moge ci jednak polecic miksture mnie zawsze pomagala przy kaszlu w ciazy i podczas karmienia, moze jej nie probowalas.
pol cytryny, 2 lyzki miodu, 2luyzki oliwy z oliwek,na pol szklanki cieplej wody. ohydne ale pomaga:)
 
...a może przejdź się po prostu do apteki i wyjaśnij sprawę farmaceucie- oni chyba najlepiej znają skład leków i przeciwwskazania- może dobiorą coś,co wolno Ci zazywać i pomoże:confused:
 
Do 18 jeszcze jest troche czasu, kaszel pewnie minie , teraz musisz zrobic wszystko by tak się stało, bo po cc kaszel nie jest wskazany , po prostu za bardzo to boli, śmiech boli, kaszlnięcie, ale psychika Ci pomoze , jakby co , to przyciskaj do brzuch poduszkę , pozdrawiam i duzo zdrówka
 
Miałam podobną sytuację - zachorowałam miesiąc przed terminem porodu (z tą różnicą, że rodziłam sn). Najpierw lekarka leczyła mnie wapnem, witaminą C i syropem prawoślazowym. Ale było coraz gorzej - płuca i oskrzela niby czyste, ale infekcja objęła gardło, zatoki i uszy, doszło też zapalenie spojówek :/ Na 2 tygodnie przed porodem zdecydowałam się na antybiotyk (Duomox), bo było już bardzo źle - zużywałam ok. 150 chusteczek dziennie i kaszlałam potwornie. Po tygodniu było już lepiej, antybiotyk odstawiłam i... po 3 dniach poszłam rodzić ;) Ciągle jeszcze kaszlałam, ale w czasie porodu adrenalina zrobiła swoje i ani raz nie zakaszlałam ;) W ogóle zapomniałam o tym, że jestem chora. Dostawałam przed dwa dni antybiotyk dożylnie, głównie dlatego, że wody mi odeszły 12 godzin przed porodem, ale miał też pomóc na to przeziębienie. Potem, karmiąc, nic już nie brałam - po tygodniu choroba całkiem się wyciszyła. Ale faktem jest, że jeszcze po porodzie trochę kaszlałam... Jeszcze w ciąży ssałam tabletki Isla - nawilżały gardło i było trochę lepiej.
 
reklama
Dziekuję za wszystke odpowiedzi. W aptece załamują ręce bo widzą brzuszek i mówią "że tylko lekarz może coś przepisać", internista cuż przepisuje wapno, syropy prawoślaz, z babki, stodal, drosetux.Specyfiki na kaszel suchy i mokry bo taki i taki mnie męczy. Ginekolog mój to jakis dziwny typ niby dobry lekarz z niego ale powiedział mi, że na kaszel się nie umiera....:-). Ja już teraz pod koniec kiedy zostały mi 5 dni do c.c chyba już niz nic bobaskowi się nie stanie jak będę brała jakieś leki.
Najbardziej boję się kaszlu po zabiegu. Zastanawiam się czy w szpitalu mogą podać jakieś leki wyciszające kaszel. Czasem dostaję już do głowy i zastanawiam się czy to nie objawy nerwów.
Raz jeszcze dziękuję :-)
 
Do góry